reklama

Štafeta 2012 - Opět s NaKolíkem Zlínským krajem 5

Nakolík u zámku v Napajedlích
Nakolík u zámku v Napajedlích
Foto: Autor

Datum: úterý 25. září 2012

Kdo vezl NaKolík: StandaG1

Kdo se také svezl: už nikdo další

Trasa: Otrokovice - Napajedla - Spytihněv, jez - Uherské Hradiště - Mařatice - Mařatice, hřbitov - rozhledna na Rovnině - kaple Rochus - Mařatice - Uh. Hradiště - podél Baťova kanálu - Spytihněv - Otrokovice

Déka trasy s NaKolíkem: 51 km

Počasí: slunečné, obloha modrá, teplota na tričko

Komentář:
Dnes jsem konečně zase vyjel s nakolíkem! Našel jsem trasu, kterou nakolík ještě nejel, a tak se po ní vydáváme. Začátek je opět po cyklostezce z Otrokovic podél řeky Moravy do Napajedel, kde se přímo nad Napajedelskou bránou (tak je označováno nejužší místo a kdysi historický brod na řece Moravě) tyčí zámek Baltazziů. V posledních letech se konečně našel nový majitel a tak se tu dějí akce, svatby apod. Pokračujeme dál přes rekreační středisko Pahrbek a dojíždíme k jezu ve Spytihněvi, kde začíná kanál končící ve Starém Městě. Je všední den, ale i přesto tu jezdí dost hlavně starších cyklistů. Tady přejíždíme přes řeku Moravu, projíždíme centrem Uherského Hradiště a míříme do Mařatic. Volím cestu kolem vinařských sklípků končící nad hřbitovem a pokračujeme nepříjemně kamenitou cestou k rozhledně.
Je dnes krásný den, máme daleké rozhledy na Hostýnské vrchy, Vršatecké bradlo, Velký Lopeník, Velkou Javořinu, dokonce jsou vidět Pavlovské vrchy, Chřiby s hradem Buchlovem a nejvyšším Brdem... Prostě - dnes to nemá chybu! A tak fotím vzdálené obzory a nakonec tasím „rybí oko"! S ním se tady vyřádím, ještě že to už není na film! Ještě foto s nakolíkem a sjíždíme po polní cestě nad Uherské Hradiště, ke kapli Rochus. Opět fotíme a pak to střihneme po cestě dolů; no jo, ale po té cestě ještě v osmdesátém devátém jezdily tanky! Hnusná panelovka! Ale zvládáme prudký sjezd k silnici; z Mařatic se vracíme podle Moravy k Baťovu kanálu a míříme domů, do Otrokovic! I toto byl pěkný výlet!
Fotky najdete na http://picasaweb.google.com/standa.vacl

Fotogalerie

25.09.2012 vložil/a: StandaG1
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - NaKolík dorazil na sraz 7

Štafeta
Datum: čtvrtek 27. září 2012 Kdo vezl NaKolík: StandaG1 Kdo se také svezl: nikdo Trasa: Otrokovice - Babice - Uh. Hradiště - Sady -…
27.09.2012
StandaG1
(3.31)

Štafeta 2012 - Předposlední jízda po Zlínském kraji 6

Štafeta
Datum: středa 26. září 2012 Kdo vezl NaKolík: StandaG1 Kdo se také svezl: nikdo další Trasa: Otrokovice - Buňov - Sazovice - po…
26.09.2012
StandaG1
(3.31)

Štafeta 2012 - S NaKolíkem po Zlínském kraji 4

Štafeta
Datum: neděle 23. září 2012 Kdo vezl NaKolík: StandaG1 Kdo se také svezl: manželka Magda Trasa: Otrokovice - Zlín - Vizovice - Jasenná -…
23.09.2012
StandaG1
(2.61)
PR

Tohle léto ve znamení CYKLOvýletů

Baťův kanál ()
O prázdninách bude na českých, moravských a slezských cyklostezkách o poznání rušněji. Z jakého důvodu?

5 nejdůležitějších faktů, které zohlednit při výběru cyklosedačky

 (Sportisimo)
Máte doma malé začínající cyklisty, ale víte, že delší výlet na svém dětském kole ještě nezvládnou? Není nic snazšího, než pořídit cyklosedačku a naplánovat rodinný cyklovýlet. Nezapomeňte na zásadní věci, nad kterými je potřeba se při výběru pozastavit.

Základní povinná výbava versus pokročilá výbava pro cyklisty fajnšmekry!

 (Sportisimo)
O povinné výbavě automobilů všichni víme a víme i to, že jsou určitá kritéria i pro cyklisty. Co do povinné cyklovýbavy přesně spadá? A pokud jste milovník dálkových cyklotras, máte s sebou opravdu vše, co byste mohli potřebovat? V případě dálkových výletů je totiž potřeba počítat i s těmi nejhoršími scénáři!

Památky a zajímavosti Karlovarského kraje

 ()
Karlovarský kraj je známý nejenom díky filmovému festivalu, na který se sjíždí české a zahraniční hvězdy. Jde především o jedinečnou oblast České republiky protnutou spoustou památek a přírodních zajímavostí. Jestliže v tomto směru plánujete poznat Karlovarský kraj do detailu, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Ty vám určitě přijdou vhod.

Kde provětrat kola v Karlovarském kraji

 (Cyklostezka Ohře)
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. I Karlovarský kraj je nejlepší ze sedla, ovšem toho cyklistického. Celkem kraj nabízí více než 2 000 km vyznačených cyklistických tras a své si tu přijde opravdu každý – od rodin s dětmi po “hltače” kilometrů.

Projeďte si Jeseníky i Rychlebské hory

 (zdroj: Unsplash)
V horském ráji na severu Moravy se vyžijí nároční cykloturisté, začátečníci i rodiny s dětmi. Četné cyklotrasy vás během dovolené v Jeseníkách provedou známými zákoutími i opuštěnými místy nejkrásnějších českých hor.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (7 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 9.

Podél řeky Tskhenistsqali a seznámení s Velkým Kavkazem Když už se na to sedlo dáte, tak už ho budete muset…
Peggy | 09.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 8.

Z Tbilisi do Kutaisi Trasa z Tbilisi do druhého největšího gruzínského města byla vcelku obyčejná. Nedělo se…
Peggy | 03.06.2021

Okolo ČR - 2. část

Moje cyklistika je biková cyklistika. Postupně jsem se vyvíjel od totálního začátečníka, účastníka bikových…
vrubozubec | 28.05.2021