reklama

Jako Pat a Mat

Foto: Autor

Po loňské rekonstrukci zahrady jsem v průběhu letošního léta začala květinami zvelebovat také terasu. V horkém létě byla radost sledovat, jak květiny rostou, ale začal se blížit podzim a s ním i otázka „kam s nimi"? Tyhle kytky snesou teploty max do -5° C, a tak nemůžou být přes zimu venku. Do bytu se nevejdou, v kotelně je moc tma, na garáž jsem se ani neodvážila pomyslet. Jediné přijatelné místo byla chodba. Prostoru na mezipatrech bylo dost, ale na co květináče postavím?!? A tak jsem si vymyslela police. Přijatelné desky jsem měla, bylo potřeba je jen opatřit nožičkami. Však to nemůže být žádný problém, když to zvládne kdejaký chlap :o)))

Začala jsem jednu zářijovou sobotu výběrem nožiček v Hornbachu. Prodávají tam takové šikovné kovové, co se přišroubují jen na 4 vruty. No jo, ale jak vysoké vzít?!? 10 cm, 15 cm, 20 cm... Ty krátké se mi zdály moc krátké, ty dlouhé zase moc dlouhé, tak jsem vzala zlatý střed. Do každého rohu jednu nohu, to jsou 4 ks.
A hned jsem přibrala i vruty. Ačkoli se každá noha přidělává na 4 vruty, já jsem si záhadným způsobem spočetla 4 x 2 = 8 a přihodila jsem 2 vruty navíc. Do rezervy!!! Celkem tedy 10 vrutů. Počítala jsem to asi 5x (i na prstech), protože znám svoji slabost pro počty, a vždycky jsem došla ke stejnému výsledku. Takže jsem vhodila do sáčku 10 vrutů a jelo se domů montovat.

Všechno jsem to nanosila do 3. patra, cvičně jsem položila prkno na nožičky... Jistě, bylo to příliš vysoké. Takže následoval Hornbach a výměna nožiček za kratší. Ještě že v Hornbachu nedělají s vrácením zboží žádné potíže. Teď už jen v garáži najít čím to přidělám. Někde by tam měl být aku šroubovák. Jenže hledejte něco v místnosti, kde vládne chlap. Ještě bych mu mohla něco v zápalu hledání přendat jinam a budu mít průser. A tak bylo rozhodnuto počkat na pána garáže.

V neděli ráno se u snídaně odehrál asi tento rozhovor:
„Prosím tě, dej mi nabíjet aku šroubovák."
„Já žádnej aku šroubovák nemám."
„Jak nemáš?!? A co tamtotakovýtozelený?"
„To je vrtačka."
„Já nechci vrtat, já chci šroubovat."
„No dyť jo, tím se šroubuje."
„Chjo, mě je fuk, jak se to jmenuje. Prostě mi dej nabít baterku k tomu zelenýmu."
„Brlblygrrrrbrrrfrrrrblblybrbly..."

Ale nabíjet to dal :o))). A po obědě jsem konečně mohla začít:

 • do garáže pro „šroubovák" - s radostí jsem kvitovala, že byl nasazen nástavec s hvězdičkou,
 • 3 patra nahoru,
 • vyměřila jsem pozici pro nožičku, vzala vrut a „bzzzzzz"... A nic... Vrut se ani nehnul. Zkusila jsem to ještě 2x, ale výsledek byl stejný. Okometricky jsem ohledala nástavec - ááááá sakra. Je jakýsi obroušený... To bude asi průůůser...
 • 3 patra dolů do garáže.

„Asi jsem ti zničila nástavec."
„???"
„No tenhle. Nějak nešroubuje."
„To není nástavec na šroubování, s tím se předvrtávají dírky."
„To existuje?!? A jak to mám poznat?!? Já s tím šroubovala!!!"
„Tak to jsi to zničila."
„No dyť ti to říkám..."
„Brlblygrrrrbrrrfrrrrblblybrbly..."

Ale dostala jsem správný nástavec :o))), tak jsem mohla pokračovat:

 • 3 patra nahoru,
 • vyměřit pozici pro nožičku, nasadit vrut a „bzzzz"... A byl tam :o)))
 • druhý vrut, třetí vrut,... druhá nožička... a teď mi došla moje početní chybka. Krucinál, dyť já u těch vrutů měla počítat 4 x 4!!! Ne nemá smysl pátrat po tom, jak jsem se dostala k počtu osm. Co se týká počtů a matematiky vůbec, tak své vlastní myšlenkové pochody nedokážu pochopit ani já sama...
 • ano, nákup chybějících 6 vrutů v Hornbachu mě s ohledem na dopravu vyšel opravdu dráž, než zaplacené 2 Káčé :o)))
 • nožičky byly přišroubované, police se akorát vešla do mezipatra chodby, tak hurá pro květináče na terasu,
 • 2 patra dolů, otřít květináč, 2 patra s kytkou nahoru, 2 patra dolů, otřít květináč, 2 patra s kytkou nahoru, 2 patra dolů, otřít květináč, 2 patra s kytkou nahoru... A aniž bych se kohokoli na cokoli ptala, v tuhle chvíli jsem obdržela odpověď na otázku „co udělá 1,5 metru dlouhá police s nožičkama pouze na krajích, když se zatíží?!?"
 • ano, správně, prohne se...
 • takže opět následoval Hornbach a dokup dvou prostředních nožiček + 8 vrutů. Raději jsem si to hned na místě ověřila - pěkně vrut do každé dírky. Na žádné počty jsem už nespoléhala. Jen mi bylo divné, že označení vrutů začínalo písmenem I a ne G jako u těch včerejších. Ale vypadaly stejně, tak co se budu rozptylovat písmenem.
 • doma opět 3 patra nahoru
 • vyměřila jsem pozici nožičky pěkně na střed police, „šroubovák" do ruky, a „bzzzzz".... A zase nic... Krucinál, co zas je?!? Ano, teď přišel čas zjistit rozdíl v označení písmeny I a G - tyhle „íčkový" vruty byly na imbus, ne na hvězdičku!!!
 • učinila jsem sice pokus najít imbusácký nástavec, ale hledejte něco v garáži, kde vládne chlap... Jo, já vím, to už tady bylo...
 • Hornbach, vrácení „íčkových" a nákup "géčkových" vrutů bylo opět nejjednodušším (a hlavně aktuálně nejbezpečnějším) řešením, i když i těchto osm vrutů mě s ohledem na dopravu vyšlo poněkud dráž, než kolik bylo uvedeno na cenovce. Jen netuším, proč si mě paní na reklamacích už tak divně prohlížela :o))). Ale tohle byla o tomto víkendu fakt moje poslední návštěva Hornbachu. Ostatně, stejně už skoro zavírali :o))).

Přidělat 6 nožiček k polici mi trvalo celý víkend, moje auto znalo cestu do Hornbachu a zpět i poslepu, vyběhla jsem asi 100x schody do 3. patra (zlatý kolo), ale v neděli večer jsem si zálibně prohlížela své první kutilské dílo. Jo, tak tomu se říká „vyrobit v potu tváře". Takhle by to opravdu žádný chlap vyrobit nedokázal :o))). Ale co bych pro ty svoje kytičky neudělala.

Police jsem v následujících dnech udělala ještě dvě, ale proti této zahajovací to byla vyslovená nuda.

http://www.vrstevnice.com/blog/2015/150103.html

Fotogalerie

03.01.2015 vložil/a: radka
karma článku: 1.1
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

Cestování
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku.…
14.02.2020
radka
(3.64)

Vodňansko

Cestování
Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde je unikátní oltář tzv.…
21.09.2017
radka
(5.08)

Nach Gmünd (25. – 30. 8. 2014)

Cestování
Už od jara jsme přemýšleli, kam se asi tak vydáme v létě na cyklodovolenou - tentokrát to mělo být po delší době pouze „na těžko". Padaly…
10.07.2015
radka
(2.28)
PR

Maďarsko, úchvatné výlety na kole a kde pohodlně sehnat dálniční známku

 (freepik.com)
Patříte-li mezi vášnivé cyklisty, jistě vám nemohlo uniknout, kolik krásných a pohodlných tras nabízí nedaleké Maďarsko. A pokud se rozhodnete právě pro Maďarsko dálniční známka vám značně ušetří čas i najeté kilometry. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze očekávat a v závěru článku vám poradíme, kde nejlépe si maďarskou dál-niční známku opatřit.

Na dovolenou, na kole, na víno… Přichází období dovolených – užijte si ji na kole!

EuroVelo 13 (Niederösterreich-Werbung)
Chladný vánek ve vlasech, krása ubíhající krajiny. Nekonečnou idylu jemně ruší jen vlastní dech. Zní to neodolatelně? Pak vzhůru do sedla a hurá do Dolního Rakouska, kde na vás čeká šest skvěle připravených cyklistických poznávacích tras a objevte malý, dobrý hotel - skrytý klenot mezi hostinci. Prozradíme vám tajné tipy, které znají jen místní nebo je doporučují dobří přátelé.

Na kole za snem: Přeměň vášeň pro cyklistiku na vítězství

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Cyklistika je pro mnoho lidí více než jen koníček nebo způsob dopravy; je to vášeň, která přináší radost, zdraví a pocit svobody. Jak ale tuto vášeň přeměnit na skutečné vítězství? Tento článek vám ukáže cestu, jak dosáhnout svých cyklistických cílů a proměnit nadšení ve skutečné úspěchy, a to i s lehkým nádechem adrenalinu a rizika.

Spojte zábavu a pohyb: Cyklistika a hazard v jednom

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Kombinace zábavy, pohybu a adrenalinu je snem mnoha lidí, kteří hledají nové a vzrušující zážitky. Na první pohled se zdá, že cyklistika a hazard nemají mnoho společného, ale při hlubším pohledu zjistíme, že mohou být velmi dobře kombinovatelné. Obě aktivity spojuje vzrušení, soutěživost a dobrodružství.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (6 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024