reklama

Tak jsem si zbastlil lehátko

Takhle to začalo! Horský kolo se obětovalo pro vyšší cíle!
Takhle to začalo! Horský kolo se obětovalo pro vyšší cíle!
Foto: Autor

Jelikož jsem tak trošku chabrus na záda, ježdění na zábradlí mě nedělá dobře. Taky prdel si tak nějak pořád nemohla zvyknout. Zlatá Ukraina z dob mého dětství! Na té jsem najezdil! Tam byl sic! Doktor mi doporučil nějakej sport na nohy, tak jsem začal pátrat. Po dlouhém pročítání interfernetu a sbírání rozumů a inspirací jsem se rozhodl, že si postavím lehátko. Protože neznám nikoho z okolí a nikdy jsem to neviděl zblízka a nevěděl, jestli to bude vůbec něco pro mě a nezabiju se na tom, tak jsem se rozhodl, že postavím něco jednoduchýho z materiálu "co dům dal". Postupně jsem stroj postavil tak, aby se na tom dalo sedět, motaly se tomu kolečka a mohlo to zastavit. Zkusil jsem to, hned bylo bác, ale zároveň rozhodnuto, že s tím bude asi sranda, tak jsem to šel zkusit na rovinku. Dopadlo to dobře, rozjel jsem se hned napoprvé! Při prvním otáčení se na konci ulice jsem znejistěl a ve velmi malé rychlosti dal nohu na zem a než jsem ji stačil dát z5 nahoru, tak bylo bum. Znovu nasednout a už to šlo! Mým dětem se to moc líbí, tak chtějí taky jezdit. Dcerka má kolo, tak jela se mnou. Prcek má sice taky kolo, ale ještě ho nemůžu pustit do provozu a ani by asi nic neušlápl, tak jsem trošku poupravil záď lehátka, přidal sedačku a třetí den už jezdil prcek s náma. To bylo radosti, když měl rozhled na cestu a nemusel mi koukat jen na pr...! No začíná se mi to líbit čím dál víc! Fčilkaj ještě doladit pár detailů, celý to trošku obarvit, aby to nevypadalo tak blbě a bude můj první stroj v kupě! Už mám v hlavě další, ale na ten budu muset ještě něco přišetřit, takže se na tomto naučím jezdit kolem baráku a procvičím nohy, se kterejma mám největší problém, bo jsem na kole nejezdil pěkných pár let. Jakej osud čeká moje první lehátko? Kdo ví! Třeba se zalíbí někomu, kdo by to chtěl taky zkusit a není v jeho možnostech si něco postavit, ale to už vymejšlím blbosti...

Fotogalerie

03.04.2012 vložil/a: opm-tuning
karma článku: 5.58
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tak lehátko je tak nějak ve finální podobě

Technika
No pár drobností ještě určitě bude, ale už nic zásadního. Budu šetřit a už mám v hlavě další. Tak jsem po ujetí cca 120 km rozebral,…
18.05.2012
opm-tuning
(3.31)
PR

Tohle léto ve znamení CYKLOvýletů

Baťův kanál ()
O prázdninách bude na českých, moravských a slezských cyklostezkách o poznání rušněji. Z jakého důvodu?

5 nejdůležitějších faktů, které zohlednit při výběru cyklosedačky

 (Sportisimo)
Máte doma malé začínající cyklisty, ale víte, že delší výlet na svém dětském kole ještě nezvládnou? Není nic snazšího, než pořídit cyklosedačku a naplánovat rodinný cyklovýlet. Nezapomeňte na zásadní věci, nad kterými je potřeba se při výběru pozastavit.

Základní povinná výbava versus pokročilá výbava pro cyklisty fajnšmekry!

 (Sportisimo)
O povinné výbavě automobilů všichni víme a víme i to, že jsou určitá kritéria i pro cyklisty. Co do povinné cyklovýbavy přesně spadá? A pokud jste milovník dálkových cyklotras, máte s sebou opravdu vše, co byste mohli potřebovat? V případě dálkových výletů je totiž potřeba počítat i s těmi nejhoršími scénáři!

Památky a zajímavosti Karlovarského kraje

 ()
Karlovarský kraj je známý nejenom díky filmovému festivalu, na který se sjíždí české a zahraniční hvězdy. Jde především o jedinečnou oblast České republiky protnutou spoustou památek a přírodních zajímavostí. Jestliže v tomto směru plánujete poznat Karlovarský kraj do detailu, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Ty vám určitě přijdou vhod.

Kde provětrat kola v Karlovarském kraji

 (Cyklostezka Ohře)
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. I Karlovarský kraj je nejlepší ze sedla, ovšem toho cyklistického. Celkem kraj nabízí více než 2 000 km vyznačených cyklistických tras a své si tu přijde opravdu každý – od rodin s dětmi po “hltače” kilometrů.

Projeďte si Jeseníky i Rychlebské hory

 (zdroj: Unsplash)
V horském ráji na severu Moravy se vyžijí nároční cykloturisté, začátečníci i rodiny s dětmi. Četné cyklotrasy vás během dovolené v Jeseníkách provedou známými zákoutími i opuštěnými místy nejkrásnějších českých hor.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (9 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 9.

Podél řeky Tskhenistsqali a seznámení s Velkým Kavkazem Když už se na to sedlo dáte, tak už ho budete muset…
Peggy | 09.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 8.

Z Tbilisi do Kutaisi Trasa z Tbilisi do druhého největšího gruzínského města byla vcelku obyčejná. Nedělo se…
Peggy | 03.06.2021

Okolo ČR - 2. část

Moje cyklistika je biková cyklistika. Postupně jsem se vyvíjel od totálního začátečníka, účastníka bikových…
vrubozubec | 28.05.2021