reklama

Slunce, smích a první letošní kilometry po Vltavské cyklostezce

Foto: Autor

Začátek dubna nám letos nadělil opravdu krásné počasí - modrá obloha, lehký vánek a příjemných 17 stupňů. Ideální čas konečně vytáhnout kolo a vyrazit ven. S kamarádkou jsme dlouho neváhaly – padla volba na úsek Vltavské cyklostezky, který jsme obě měly v hledáčku už delší dobu. Chtěly jsme si to hlavně užít, žádný závod, jen pohodový výlet s výhledy, kafem a sluncem na zádech.

Vyrazily jsme z Hluboké nad Vltavou směrem na Purkarec. Tenhle úsek je naprosto parádní – klidná stezka, příroda kolem se právě začínala zelenat, a výhledy na řeku byly jeden lepší než druhý. V dálce jsme zahlédly i zámek Hluboká, majestátní jako vždy, a chvíli jsme jen tak postály na vyhlídce, odkud je vidět soutok Vltavy s Malší.

U Zvíkova jsme si udělaly delší pauzu – hrad na skále s výhledem na vodu působí skoro pohádkově. Trochu jsme se prošly kolem a pak zamířily dál po trase, kde se střídají lesy, vesničky a občas nějaký ten rybník nebo vinice. Všude klid, minimum lidí, jen my dvě, kola a to jarní slunce, co dodává energii každému šlápnutí.

Na zpáteční cestě jsme narazily na útulnou kavárnu u vody. Na terase jsme si daly koláč s rebarborou a zasloužené espresso – a chvíli jen seděly, mlčely a nasávaly tu pohodu. Byla to přesně ta chvíle, kdy si člověk uvědomí, jak málo někdy stačí ke štěstí.

Sezóna pro nás tímto výletem oficiálně začala. A jestli budou všechny jízdy aspoň z poloviny takhle povedené, máme se na co těšit.

Fotogalerie

21.04.2025 vložil/a: Mirila
karma článku: 3.94
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Vítr ve vlasech, víno po cestě a Vídeň na dohled

Cestování
Víkend na kole jsme s kamarádem chtěli udělat trochu jinak než obvykle - žádný klasický okruh kolem chalupy, ale něco s příběhem. Padl…
21.06.2025
Mirila
(3.62)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Frčíme)
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
26.08.2025 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč
PR
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (8 přihlášených)

WISLA - proti proudu

...Teplota na místě, kde byl, klesla zatím na -47 stupňů. Tu noc, v době, která uplynula mezi Junovým…
Monolema | 29.07.2025

Dámská 2025 VVO

pramen Vltavy - Vydra - Otava - Písek - Příbram - Praha 11. 7. až 14. 7. 2025 Druhá desítka Dámských opravdu…
HMS | 25.07.2025

Hellenic Mountain Race – nekonečná stoupání v řeckých horách

Řecko si většina lidí představí jako dovolenkovou destinaci. Teplo, pláže a pohodička. Já jsem tam vyrazil na…
Fabulator | 12.07.2025