reklama

V Zemi kol bez kola

Foto: Autor

Procházka v Zemi tulipánů

Po mé první cestě stopem, jímž byla cesta po Slovensku, přišla otázka:„a kam teď?"
Netrvalo to dlouho a naskytla se mi možnost podívat se do Nizozemí. Stopem, tedy jednou z oblíbených metod, jak poznat svět.
Poté co se dostávám do Prahy, je na řadě zvolit ten správný směr, dostat se na okraj města a začít stopovat. Ne až tak překvapující pro mě bylo to, že dostat se z Prahy bude docela velký „oříšek". Řekl bych, že to byl nejsložitější úkol za celou dobu této cesty. Ne a ne někdo zastavit... Opravdu, je známo, že Češi nepatří mezi národ, který by se „hrnul" k tomu, že sveze stopaře. Nicméně i nemožné se stalo skutečným a také proto pokračuji směr Německo (Drážďany, Berlín, Hannover). Hannover je zároveň první „přespávací stanicí"a to rovnou v parku, ve stanu, nedaleko centra.
Další den se pak dostávám do Holandska, konkrétně pak Amsterodamu, později také do Utrechtu. Obě města jsou nádherná. Věnuji jim dostatek času na důkladnou prohlídku. Snažím se zachytit místní atmosféru a upřímně jsem rád, že jsem navštívil další skvělá města.
V centru Amsterodamu například pozoruji místní pouliční umělce a především se pozastavuji nad neskutečným počtem kol vyplňujících snad každou mezeru a volné místo. Až s podivem, že si všichni pamatují, kde zrovna svá kola nechali. Vypadají totiž podobně a všude okolo jsou jich opravdu stovky. A nakonec není nic lepšího, než si po celodenním putování po městě odpočinou v parku Vondelpark v Amsterodamu. Toto místo bych rád doporučil jako odpočinkový bod před dalším putování městem. A to, že mi nad hlavami prolétlo nemálo letadel, zapříčinilo jen spekulaci nad tím „a kam zase příště?"
Ovšem tímto poleháním v parku má cesta ještě neskončila a v podvečer jsem vlakem přejel do ne méně krásného Utrechtu.
Všichni, kdo navštívíte tuto zemi, budete spokojeni, jelikož je nespočet vyžití, které Vám Holandsko nabízí. A pokud hledáte levné ubytování, určitě zkuste Camping Zeeburg Amsterdam, kde vás překvapí rozumné ceny za dostatečný komfort. Jen musíte počítat, že tak rozhodně nebudete sami. Ba naopak, budete hledat kousek místa právě pro sebe.
I tímto článkem bych chtěl dodatečně poděkovat všem, kteří byli tak ochotní a svezli mě menší či větší kus cesty. Především pak polští „kamioňáci"...

Děkuji Martin

Fotogalerie

11.02.2016 vložil/a: Marťas004
karma článku: 2.98
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Salzkamergut – Solná komora a přilehlé okolí na kole 2018

Cestování
Krásné místo, krásná příroda. Ideální destinace pro turistiku a cyklistiku to je oblast Solné komory v Rakousku nedaleko Salzburka.  Mým…
29.11.2018
Marťas004
(3.64)

Jižní Morava na kole 2017

Cestování
Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již každoročně podnikám několika…
07.08.2017
Marťas004
(3.96)

Vrchařská koruna Valašska

Z regionu
VKV - Vrchařská koruna Valašska ...VKV poprvé a určitě ne naposled... Téměř hned po novém roce jsem začal opět plánovat akce na nový rok.…
02.05.2017
Marťas004
(3.95)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Holandsko na kole

Nizozemsko
24.07.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
14 380 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (8 přihlášených)

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023