reklama

Na traily do Beskyd

Foto: Autor

Beskydské traily - Frenštát pod Radhoštěm, Rekovice

Obdoba Rychlebských stezek, pro cyklisty tak známe adrenalinové využití, nyní postupně vzniká také v Beskydech.
První, zhruba 3 kilometrová trasa, byla slavnostně otevřena již loni, 17. srpna 2014. Pokud jste se účastnili, bezpochyby dnes máte doma dřevěnou pamětní medaili a možná jste také ochutnali tradiční valašské frgály.
Beskydské traily, jak byly tyto stezky pojmenovány, by mohly v budoucnu měřit až 20 kilometrů. Společně pak s 300 kilometry cyklotras se stanou Rekovice základnou a středobodem Radegastových cyklookruhů.
Nyní je pro Vás stále otevřená tzv. Rekovická šopa, která nabízí tradiční místní pochoutky, pivo, domácí limonády či kávu a další. V letních měsících se zde také promítalo v rámci letního kina.

Areál Horečky

Jedná se o historické místo s první investicí již v roce 1884 a to Pohorskou jednotou Radhošť. Ta se pyšní zajímavým prvenstvím. Pohorská jednota Radhošť (PRJ) vznikla jako první český turistický a sportovní spolek v tehdejších zemích Rakouska-Uherska.
V tomto areálu se nachází také skokanské můstky. Letos se zde konal již 4. ročník Memoriálu Jiřího Rašky. Slavného českého skokana z Frenštátu pod Radhoštěm, který zvítězil například v závodě Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu v roce 1969.
Areál na Horečkách „žije" i v těchto dnech. Dochází zde nyní k výstavbě projektu Beskydské nebe - život v korunách stromů. Ten je založen na revitalizaci a budování naučné stezky se zastřešeným amfiteátrem. V této lokalitě vznikne také sto metrů dlouhá lávka v korunách stromů.

Frenštát pod Radhoštěm – město sportu a sportovních legend

Frenštát pod Radhoštěm je město v okrese Nový Jičín, Moravskoslezský kraj. Leží uprostřed malebné krajiny Beskyd. Zároveň je vstupní bránou do CHKO Beskydy a je také střediskem horské turistiky a zimních sportů na nedalekých Pustevnách.
Ve Frenštátě pod Radhoštěm žije přibližně 10 800 obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce 401 m. n. m. Od roku 2003 je historické jádro města městskou památkovou zónou.
Významnými osobnosti jsou: Karel Loprais, Jakub Janda, Jiří Parma, Jaroslav Sakala.

Fotogalerie

12.11.2015 vložil/a: Marťas004
karma článku: 2.64
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Salzkamergut – Solná komora a přilehlé okolí na kole 2018

Cestování
Krásné místo, krásná příroda. Ideální destinace pro turistiku a cyklistiku to je oblast Solné komory v Rakousku nedaleko Salzburka.  Mým…
29.11.2018
Marťas004
(3.64)

Jižní Morava na kole 2017

Cestování
Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již každoročně podnikám několika…
07.08.2017
Marťas004
(3.96)

Vrchařská koruna Valašska

Z regionu
VKV - Vrchařská koruna Valašska ...VKV poprvé a určitě ne naposled... Téměř hned po novém roce jsem začal opět plánovat akce na nový rok.…
02.05.2017
Marťas004
(3.95)
PR

Jižní Morava je jako stvořená pro rodinné výlety

 ()
Jižní Morava je kraj slunce a pohody. Už při samotném příjezdu se začnete automaticky usmívat. Tak to prostě je. Najdete tu naprosto úžasnou přírodu, perfektní cyklostezky a zajímavé památky. Kam se vydat? Našli jsme pro vás 3 úžasné tipy. Čtěte dál

Tohle léto ve znamení CYKLOvýletů

Baťův kanál ()
O prázdninách bude na českých, moravských a slezských cyklostezkách o poznání rušněji. Z jakého důvodu?

5 nejdůležitějších faktů, které zohlednit při výběru cyklosedačky

 (Sportisimo)
Máte doma malé začínající cyklisty, ale víte, že delší výlet na svém dětském kole ještě nezvládnou? Není nic snazšího, než pořídit cyklosedačku a naplánovat rodinný cyklovýlet. Nezapomeňte na zásadní věci, nad kterými je potřeba se při výběru pozastavit.

Základní povinná výbava versus pokročilá výbava pro cyklisty fajnšmekry!

 (Sportisimo)
O povinné výbavě automobilů všichni víme a víme i to, že jsou určitá kritéria i pro cyklisty. Co do povinné cyklovýbavy přesně spadá? A pokud jste milovník dálkových cyklotras, máte s sebou opravdu vše, co byste mohli potřebovat? V případě dálkových výletů je totiž potřeba počítat i s těmi nejhoršími scénáři!

Památky a zajímavosti Karlovarského kraje

 ()
Karlovarský kraj je známý nejenom díky filmovému festivalu, na který se sjíždí české a zahraniční hvězdy. Jde především o jedinečnou oblast České republiky protnutou spoustou památek a přírodních zajímavostí. Jestliže v tomto směru plánujete poznat Karlovarský kraj do detailu, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Ty vám určitě přijdou vhod.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

168 cyklistů (4 přihlášení)

Kavkaz s dětmi - část 10.

Průsmyk Zagari (2623 m) - Ušguli - Mestie Ráno uprostřed hor nás přivítalo sluncem, oblaky a takovým tím…
Peggy | 20.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 9.

Podél řeky Tskhenistsqali a seznámení s Velkým Kavkazem Když už se na to sedlo dáte, tak už ho budete muset…
Peggy | 09.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 8.

Z Tbilisi do Kutaisi Trasa z Tbilisi do druhého největšího gruzínského města byla vcelku obyčejná. Nedělo se…
Peggy | 03.06.2021