reklama

Březen z kola slezem a tlačíme ....

zkratka pomalu končí a zde točím do prava
zkratka pomalu končí a zde točím do prava
Foto: Autor

Kdybych to tušil co mne čeká, tak zůstanu na gaučíku a koukam na televizi, nebo se jdu na zahradu opalovat. Popřípadě bych mohl dráždit kopec na prkně. Jenže já jsem si usmyslel, že vyrazím s kolem na výlet k vysílači, na který koukám z okna.
Vysílač je ve výšce kolem 1.500 mnm, zdálo se mi že je tam trošku sněhu, ale už nějaký ten pátek tam svítí slunce a jistě sněhu bude pomálu. Jak jsem se mýlil ........

Vezmu to zkratkou přes Bruck, což je na stoupání trošku náročnější, ale svítí tam slunce. Cesta občas měkčí, ale trošku bahna mě nemůže rozhodit. Po šotolině je to pohodička, kochám se, občas potkám nějaké výletníky někteří se na mě dívají trošku divně. Nechápu, to neviděli nikdy kolo? :-)

Cesta se úží a přechází do lesa, trošku sněhu a ledu zvládám, zatím žádný problém. Ale za pár desítek metrů už problém nastává ...... najednou je na louce sněhu povícero a cestička vyšlapaná od turistů končí u jedné chaloupky, kde zrovna jedna parta svačí a něco veselého na mě pokřikují. Dál je jen netknutý sníh ....... je mi jasné, že k vysílačí se nedostanu a tak to zkusím objet směrem k hospodě Enzianhütte a od ní už po šotolině sjedu do Thumersbach.
K hospodě je to pouhé 4 km a z toho jen 3,5 km sněhem, což jsem ale netušil. Tady snad ani zajíci a srnky neběhají, neb tu někde občas nejsou žádné stopy, proto se tudy musí vydat Zajíc a ještě s kolem. Cestu znám a tak si říkám, že na sluníčku bude sněhu málo. Brzy mne optimismus přejde, když zapadnu po pás do sněžného jazyku. Tlačím a tlačím, někdy to jde, jindy se bořím po kotníky, kolena ........ To je mega trápení, já jsem ale optimista a tak vesele tlačím dál. Přežil jsem a cesta po vysněné šotolině už byla pohoda.

Fotogalerie

14.03.2011 vložil/a: malamala
karma článku: 3.62
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Na úpatí Vysokých Taur

Cestování
Původní varianta výletu byla že pojedu prozkoumat cestu na Großglockner po známé silnici Großglockner Hochalpenstraße. Avšak u mýtnice…
20.04.2011
malamala
(2.97)

Pozri, tako starý kokot a ako iďe ....

Cestování
Dnes je ale krásný slunečný den. To už není ani jaro, vypadá to spíše na léto. A tak všichny vyráží do přírody. Turisté, kolisté, zevlouni,…
07.04.2011
malamala
(5.32)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Lázeňským krajem podél řek Inn a Rott na kole

Rakousko, Německo
10.08.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
7 180 Kč
 (CK Cyklotur)

Solná komora na kole

Rakousko
10.08.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
8 980 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko a Tyrolsko na kole

Rakousko, Německo
12.08.2022 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
11 500 Kč
PR

Vyrazte na kole a vyhrajte spoustu cen se soutěží Natura!

 ()
Letní měsíce jsou pro výlety na kole ideálním obdobím. Ne že by se jindy na kole jezdit nedalo, ale hezké počasí a volnější režim jsou ideální pro zábavné, relaxační i kondiční projížďky. Ale pozor, ačkoliv vás během jízdy ovívá větřík, neměli byste zapomínat na dostatečný pitný režim.

6 tipů, co všechno zabalit do lékárničky na dovolenou

 (Unsplash.com)
Dovolená není jen čas radosti a odpočinku, ale i zvýšeného rizika zdravotních obtíží. Nevolnost, zažívací potíže nebo alergie. To a ještě více může doprovázet změnu prostředí a režimu. Co všechno byste si neměli zapomenout zabalit s sebou do lékárničky?

I při cestách na kole oceníte úrazové pojištění

 ()
Slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abyste vytáhli kolo, oprášili ho, zkontrolovali, na hlavu nasadili helmu a vyrazili na projížďku. Ať už vaše cesty povedou silnicí, loukou, lesem, úzkými cestičkami nebo vyrazíte za hranice naší vlasti, určitě se vám bude hodit i pojištění.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (19 přihlášených)

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | včera

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022