reklama

Do Andorry 4 – Na jih

Foto: Autor

Nevedu si deník, nemám diář, nedělám si poznámky.
Na každém jednání působím poněkud nezvykle, kolegové kolem pořád něco sepisují a já jen sedím, a snažím se dávat pozor. Ne že bych měl fenomenální paměť, na kterou se mohu vždy stoprocentně spolehnout, ale vím, že ty nejdůležitější věci, jako jsou termíny a dohody o financování si budu pamatovat, a další technické detaily stejně někdo sepíše a pošle mi zápis.
A když si to pamatovat nebudu, a ani nikdo jiný to nezaznamená, asi to nestálo za to.

Nemohu říci, že můj šestý den na cestě za to nestál, ale nevzpomínám si z něj skoro vůbec na nic, vlastně jen těch pár fotek co jsem pořídil, mi mlhavě připomíná, kudy jsem vlastně jel.
Ráno jsem byl překvapivě svěží, když zvážím, jaká jsem byl troska předchozí večer, ale ta „kuráž" mě rychle opustila, když jsem nahodil navigaci a zjistil, že jsem doma, v pohodlí své pracovny, si na dnešek naplánoval příjemných 190km.

Tohle nezvládnu" přičemž si uvědomuji, že IBIS na předměstí Lyonu, ve Villefranche sur Saone, mám již objednaný a zaplacený. Nezbývá než přetrasovat a cestu napřímit.

Původně jsem měl v plánu pokračovat podél kanálu Rhona-Rýn, který pod Dole spojuje řeku Doubs a Saone, a po jejím břehu pokračovat na Chalon a dál až do cíle, rozhoduji se, že oželím rovinku u kanálu i romantiku meandrující řeky a vezmu to rovně po státovce a v Chalon se vrátím na původně naplánovanou trasu. Ušetřím asi dvacet kilometrů a ty se večer budou hodit.

Nedělní ráno, silnici mám jen pro sebe, velmi mírné kopečky, auta žádná, rozhodnul jsem se správně, libuji si. Snídám tradičně v pekařství a poučen včerejším kolapsem, schovávám si dva kroasánky „na potom". V brašně z nadýchaného pečiva nadělám placky, ale vím, že v podvečer mě přijdou i tak vhod.

U Saone zjišťuji, že moje z domova naplánovaná cesta není hezká asfaltka podél říčního břehu, ale trávou zarostlá polňačka, improvizuji tedy. Kopíruji trasu Sluneční dálnice - Autoroute du Soleil a vytvářím si vlastní Veloroute du Soleil..
Po pravé ruce dálnice, nalevo řeka, šněruji okreskami v tomhle pár kilometrů úzkém pásu čelem k slunci, tedy na jih.

Do cíle dojíždím celkem svěží, a co více si přát, pár metrů od hotelu míjím bufet „pana Woka". Rychlá sprcha a už do sebe soukám kung-pao bez rýže, jen jako předkrm.
Zmrzlina pomáhá jídlo v žaludku trochu porovnat a už zase šmejdím u toho samoobslužného pultíku, až je mi skoro trapně, ale co se dá dělat - ne Vy pane Woku - to hlad je můj kuchař.

O den blíže k cíli a zase o den starší.
To sluníčko mě leze na mozek.


Jindra Pařík 21.5. 2014

Fotogalerie

21.05.2014 vložil/a: Jindra8526
karma článku: 1.88
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Být králem na cestě ... 6. NDR

Cestování
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících,…
04.10.2019
Jindra8526
(5.07)

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

Cestování
Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji,…
24.08.2019
Jindra8526
(3.64)

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cestování
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá…
10.08.2019
Jindra8526
(5.33)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Mamut tour)

Provence na kole

Francie
17.05.2022 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
12 500 Kč
 (CK Extrem Tour)

Korsika na kole – Eurosedla

Francie
25.05.2022 - 12 dní
cyklistický
Autobusem
14 990 Kč
 (CK Extrem Tour)
plavba na lodi
Autobusem
18 990 Kč
PR

Jak vybrat ideální zimní bundu pro chladné dny na sport i do města?

 (everydaytextures / Shutterstock.com)
S příchodem podzimu a zimy je třeba vybavit svůj šatník kvalitní bundou, která vás zahřeje. Může přitom být složité vybrat si ty správné parametry, díky kterým se i v zimě budete cítit pohodlně. Nabízí se několik základních tipů, na co se při výběru nové bundy zaměřit.

Tenisky jako obuv na kolo?

 (In Green / Shutterstock.com)
Již sto padesát let jsou tenisky jedním z nejoblíbenějších typů obuvi určené pro sport a trávení volného času. Právě toto určení je pro tenisky typické i nyní, ačkoliv se začínají prosazovat i jako obuv pro formální příležitosti a s trochou nadsázky lze říci, že poslední příležitostí, pro kterou se tenisky opravdu nehodí, je návštěva Národního divadla nebo opery. Jak je to ale s teniskami pro jízdu na kole? Je něco takového přijatelné nebo nikoliv?

Elektrické koloběžky ovládají svět: Jak se na jejich provoz dívá legislativa?

 (zdroj: Unsplash)
Elektrické koloběžky se za posledních pár let staly jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků napříč světem. Setkat se s nimi můžeme nejen ve městě, ale i na výletech v přírodě. Jak už tomu ale bývá, s rostoucí oblibou přišly na řadu i jejich regulace. Jak se k používání elektronických koloběžek staví česká legislativa?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

205 cyklistů (23 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022