reklama

Přetočeno

Před chvilkou jsem dočetl debatu pod příspěvkem kolegy z e-totemu, který popisuje nekalé obchodní praktiky konkurenční firmy Agoc, přesněji zneužití názvu domény. V diskusi pak zaznělo, že "chybí přesná pravidla" a tak že vlastně, e-totem nebo etotem je totéž jako Miroslav nebo Miloslav a že není důvod se tedy rozčilovat, jen pilovat ta pravidla.
Tak jsem si vzpomněl na rok svůj starý článek, no a tady je
:

Tak naši aktivní zákonodárci zase konají dobro.

Horlivě se debatuje o tom, jak uzákonit „trestnost přetáčení tachometrů". Že prý se to v naší vlasti stalo národním sportem, při prodeji ojetého automobilu nějakou technickou vychystávkou, popřípadě programem ubrat autíčku několik desítek či stovek tisíc kilometrů, tím jej papírově omladit a prodat ho dráž. Odborníci dokonce umí vyčíslit škody, které tím tak nebohému kupujícímu vznikají.

U všech všudy", medituji mezi druhým a třetím pivem, „to je teda pěkná všivárna!"

Koupit si auto, které má v papírech najeto šedesát tisíc, a přitom fakticky mít ojetinu s 260 tisíci motoru. Zavřít takové hajzly až zčernají!"
Matlák Dáda říká, že takové auto si může koupit jenom blb, nebo já.
Matlák Martin přidává několik rozpoznávacích znaků, které mě mají indikovat, kolik má auto fakticky najeto, jako kdybych se zítra chtěl vydat zakoupit si nové přibližovalo, a zrovna v nějakém podivném bazaru.
Jasně uvidíš, jak má sešlapané gumy na plynu a spojce, a když je má fungl nové, tak tím hůř, to už je jasnej podvodník" dodává matláka Martina bratr Stano.

Kluci od rozvozu se v autech vyznají, mezi třetím a pátým pivem dostanu takové školení, že bych mohl vyučovat automechaniky, tedy alespoň teorii.

Teprve při pátém pivu mě to dochází: „Cožpak podvody jsou v našem státě beztrestné?"
To není trestné někomu prodávat barevná sklíčka a opatřit je certifikátem, že se jedná o rubíny, safíry, ametysty nebo diamanty? Cožpak takový „obchodník" nedostane klepeta a po prokázání podvodného jednání příslušný flastr podle výše spáchané škody, tedy vlastně krádeže?

Je majetkový podvod trestným činem nebo není?
Pokud ano, proč potřebujeme tedy nějaký nový zákon?
Přetočil si tachometr, prodal mě auto o 50 tisíc dráže, než byla jeho skutečná cena - to prý ti odborníci umí odhadnout - no tak si mě okradl o 50 litrů a za to dostaneš příslušný trest!
Budeme vymýšlet zákony, že se do vína nemá lít voda, kafe nastavovat jedlou sodou, nebo že se nesmí prodávat posypová sůl jako pravá alpská ze Solnohradu?

Nedělají nám to naši navolení v těch zákonech trošku čurbes?
Nestačí jednoduchá věta: „Podvádět je trestné?"

Musím už přestat, po pěti pivech vidím věci nějak moc jednoduše.
Potřeboval bych přetočit.

Jindra Pařík 30.3. 2012

19.02.2013 vložil/a: Jindra8526
karma článku: 6.49
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Být králem na cestě ... 6. NDR

Cestování
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících,…
04.10.2019
Jindra8526
(5.08)

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

Cestování
Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji,…
24.08.2019
Jindra8526
(3.64)

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cestování
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá…
10.08.2019
Jindra8526
(5.34)

Nejčtenější blogy:

PR

Cascara aneb čaj z kávových třešní: Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

 (kofishop.cz)
Myslíte si, že už jste ze světa kávy ochutnali všechno? Pak jste možná zapomněli na cascaru – pochoutku s dlouhou tradicí, která ale zatím stále stojí tak trochu ve stínu tradiční kávy. O co se vlastně jedná a proč byste měli cascaru pustit i do svého šálku?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (11 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023