reklama

Přetočeno

Před chvilkou jsem dočetl debatu pod příspěvkem kolegy z e-totemu, který popisuje nekalé obchodní praktiky konkurenční firmy Agoc, přesněji zneužití názvu domény. V diskusi pak zaznělo, že "chybí přesná pravidla" a tak že vlastně, e-totem nebo etotem je totéž jako Miroslav nebo Miloslav a že není důvod se tedy rozčilovat, jen pilovat ta pravidla.
Tak jsem si vzpomněl na rok svůj starý článek, no a tady je
:

Tak naši aktivní zákonodárci zase konají dobro.

Horlivě se debatuje o tom, jak uzákonit „trestnost přetáčení tachometrů". Že prý se to v naší vlasti stalo národním sportem, při prodeji ojetého automobilu nějakou technickou vychystávkou, popřípadě programem ubrat autíčku několik desítek či stovek tisíc kilometrů, tím jej papírově omladit a prodat ho dráž. Odborníci dokonce umí vyčíslit škody, které tím tak nebohému kupujícímu vznikají.

U všech všudy", medituji mezi druhým a třetím pivem, „to je teda pěkná všivárna!"

Koupit si auto, které má v papírech najeto šedesát tisíc, a přitom fakticky mít ojetinu s 260 tisíci motoru. Zavřít takové hajzly až zčernají!"
Matlák Dáda říká, že takové auto si může koupit jenom blb, nebo já.
Matlák Martin přidává několik rozpoznávacích znaků, které mě mají indikovat, kolik má auto fakticky najeto, jako kdybych se zítra chtěl vydat zakoupit si nové přibližovalo, a zrovna v nějakém podivném bazaru.
Jasně uvidíš, jak má sešlapané gumy na plynu a spojce, a když je má fungl nové, tak tím hůř, to už je jasnej podvodník" dodává matláka Martina bratr Stano.

Kluci od rozvozu se v autech vyznají, mezi třetím a pátým pivem dostanu takové školení, že bych mohl vyučovat automechaniky, tedy alespoň teorii.

Teprve při pátém pivu mě to dochází: „Cožpak podvody jsou v našem státě beztrestné?"
To není trestné někomu prodávat barevná sklíčka a opatřit je certifikátem, že se jedná o rubíny, safíry, ametysty nebo diamanty? Cožpak takový „obchodník" nedostane klepeta a po prokázání podvodného jednání příslušný flastr podle výše spáchané škody, tedy vlastně krádeže?

Je majetkový podvod trestným činem nebo není?
Pokud ano, proč potřebujeme tedy nějaký nový zákon?
Přetočil si tachometr, prodal mě auto o 50 tisíc dráže, než byla jeho skutečná cena - to prý ti odborníci umí odhadnout - no tak si mě okradl o 50 litrů a za to dostaneš příslušný trest!
Budeme vymýšlet zákony, že se do vína nemá lít voda, kafe nastavovat jedlou sodou, nebo že se nesmí prodávat posypová sůl jako pravá alpská ze Solnohradu?

Nedělají nám to naši navolení v těch zákonech trošku čurbes?
Nestačí jednoduchá věta: „Podvádět je trestné?"

Musím už přestat, po pěti pivech vidím věci nějak moc jednoduše.
Potřeboval bych přetočit.

Jindra Pařík 30.3. 2012

19.02.2013 vložil/a: Jindra8526
karma článku: 6.48
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Být králem na cestě ... 6. NDR

Cestování
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících,…
04.10.2019
Jindra8526
(5.07)

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

Cestování
Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji,…
24.08.2019
Jindra8526
(3.64)

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cestování
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá…
10.08.2019
Jindra8526
(5.33)
PR

Připojte se k nám a stavte kola Canyon

 ()
Přijmeme zaměstnance pro montáž a servis kol a elektrokol. Brno-Slatina, tel: 533 445 421

Jak vybrat ideální zimní bundu pro chladné dny na sport i do města?

 (everydaytextures / Shutterstock.com)
S příchodem podzimu a zimy je třeba vybavit svůj šatník kvalitní bundou, která vás zahřeje. Může přitom být složité vybrat si ty správné parametry, díky kterým se i v zimě budete cítit pohodlně. Nabízí se několik základních tipů, na co se při výběru nové bundy zaměřit.

Tenisky jako obuv na kolo?

 (In Green / Shutterstock.com)
Již sto padesát let jsou tenisky jedním z nejoblíbenějších typů obuvi určené pro sport a trávení volného času. Právě toto určení je pro tenisky typické i nyní, ačkoliv se začínají prosazovat i jako obuv pro formální příležitosti a s trochou nadsázky lze říci, že poslední příležitostí, pro kterou se tenisky opravdu nehodí, je návštěva Národního divadla nebo opery. Jak je to ale s teniskami pro jízdu na kole? Je něco takového přijatelné nebo nikoliv?

Elektrické koloběžky ovládají svět: Jak se na jejich provoz dívá legislativa?

 (zdroj: Unsplash)
Elektrické koloběžky se za posledních pár let staly jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků napříč světem. Setkat se s nimi můžeme nejen ve městě, ale i na výletech v přírodě. Jak už tomu ale bývá, s rostoucí oblibou přišly na řadu i jejich regulace. Jak se k používání elektronických koloběžek staví česká legislativa?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

163 cyklistů (7 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022