reklama

Štafeta 2012 - jižní Morava

pod Pálavou
pod Pálavou
Foto: Autor

V neděli 26.8. jsem se vypravila z Bořetic směr Strachotín k nádrži, kde jsme byly domluvené s Evou, že mi předá NaKolík. Vypadalo to dost špatně s počasím, dost foukalo, ale hlavně bylo totálně zataženo, jen začít pršet. No co už, jsme domluvené na 14hod, tak musím vyrazit. Cestu jsem udělala pár fotek a už jsem na místě, když mně přišla SMS, že má Eva půl hodinky zpoždění. Jdu na Rybářskou baštu doplnit energii. Výborná rybí polévka a nealko pivko. Vracím se k hrázi vodní nádrže, kde se za chvíli objeví Eva i se dvěma kamarádkami. Předala mi NaKolík, opět nějaká fotečka, pokecaly jsme a rozjely se na opačné strany. Ony směr Vranovice a já přes Šakvice opět kolem vody, dál Starovičky a Velké Pavlovice, kde jsme si s NaKolíkem vyjeli k rozhledně Slunečná. Poté vyrážíme domů do Bořetic. Bylo ještě trochu času, tak jsme zabočili přes lákavé vinné sklepy k naší dřevěné rozhledne nad Kraví horou. Pro dnešk asi stačilo, jede se domů (58km) ... nezmokli jsme !!!

Další den po práci jsme vyrazili na kratčí, ale taky zajímavý okruh.... projeli jsme spodní cestou mezi vinohrady do V.Pavlovic, dál na Rakvice (možnost koupání u Šutráku), Podivín a Velké Bílovice. Nějaké kopečky nesmí chybět a tak jsme se vydali směr Vrbice, se zastávku na Hradištku u kaple s krásným výhledem do širokého okolí. Sluníčko pomalu zapadalo a tak byly vidět nádherně nasvícené dorzávající vinice. Opravdu příjemný letní podvečet strávený v sedle kola. Poté ještě vystoupat kousek do Vrbice, kde jsme zrovna potkali krojovaný hodový průvod. V cyklistickém jsme se k nim moc nehodila, ale jejich kroje stály za podívání. A hurá z kopce dolů (36km)

Fotogalerie

03.09.2012 vložil/a: Jana15
karma článku: 3.93
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - jižní Morava pokračování

Štafeta
úterý 28.8. jsme se vypravili s NaKolíkem jiným směrem. Kousek jsem popojela z práce autem s kolem uvnitř s úmyslem projet vzdálenější…
03.09.2012
Jana15
(3.93)
PR

Maďarsko, úchvatné výlety na kole a kde pohodlně sehnat dálniční známku

 (freepik.com)
Patříte-li mezi vášnivé cyklisty, jistě vám nemohlo uniknout, kolik krásných a pohodlných tras nabízí nedaleké Maďarsko. A pokud se rozhodnete právě pro Maďarsko dálniční známka vám značně ušetří čas i najeté kilometry. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze očekávat a v závěru článku vám poradíme, kde nejlépe si maďarskou dál-niční známku opatřit.

Na dovolenou, na kole, na víno… Přichází období dovolených – užijte si ji na kole!

EuroVelo 13 (Niederösterreich-Werbung)
Chladný vánek ve vlasech, krása ubíhající krajiny. Nekonečnou idylu jemně ruší jen vlastní dech. Zní to neodolatelně? Pak vzhůru do sedla a hurá do Dolního Rakouska, kde na vás čeká šest skvěle připravených cyklistických poznávacích tras a objevte malý, dobrý hotel - skrytý klenot mezi hostinci. Prozradíme vám tajné tipy, které znají jen místní nebo je doporučují dobří přátelé.

Na kole za snem: Přeměň vášeň pro cyklistiku na vítězství

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Cyklistika je pro mnoho lidí více než jen koníček nebo způsob dopravy; je to vášeň, která přináší radost, zdraví a pocit svobody. Jak ale tuto vášeň přeměnit na skutečné vítězství? Tento článek vám ukáže cestu, jak dosáhnout svých cyklistických cílů a proměnit nadšení ve skutečné úspěchy, a to i s lehkým nádechem adrenalinu a rizika.

Spojte zábavu a pohyb: Cyklistika a hazard v jednom

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Kombinace zábavy, pohybu a adrenalinu je snem mnoha lidí, kteří hledají nové a vzrušující zážitky. Na první pohled se zdá, že cyklistika a hazard nemají mnoho společného, ale při hlubším pohledu zjistíme, že mohou být velmi dobře kombinovatelné. Obě aktivity spojuje vzrušení, soutěživost a dobrodružství.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

120 cyklistů (2 přihlášení)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024