reklama

Nejsmolnější pátek třináctého na kole

Foto: Autor

Věříte na pátek třináctého? Respektive na jeho vlastnost přitahovat katastrofy všeho druhu? Já dlouho nevěřil, už kvůli tomu, že jsem optimista...

Asi před 10ti lety jsem byl v pátek třináctého s přáteli na menším výletě na kolech po okolí mého rodného města - Nového Jičína. Jako mladí kluci jsme tenkrát jezdili beze strachu z píchnutého kola - mimojiné proto, že jsme neměli v plánu vydat se od bydliště příliš daleko. Bohužel mě se "povedlo" píchnout a tak jsem byl donucen asi výlet předčasně ukončit a vydat se pěšky domů.

Na sídlišti jsem potkal mého kamaráda, který se celé dopoledne zabýval opravou jeho mopedu - Stadionu, který by se dal s kolem poměrně snadno splést. Po pozdravení kamaráda následoval vítězoslavný úsměv od ucha k uchu. Kamarádovi se podařilo moped opravit! S nadšením jej nastartoval, jeho úsměv se snad ještě více rozšířil a vydal se na testovací jízdu kolem bloku domů. Když se vrtáil, celý spokojený ještě zatůroval a v tu chvíli přestal výfuk Stadionu vydávat namodralý dým, jelikož motor přestal pracovat. Po letmém pohledu na motor kamarád prohlásil: "Tak to je v zadeli!" Opravování totiž mohlo začít nanovo.

Tento zvláštní pátek, který nepřál jednostopým vozidlům se mi vryl do paměti. Shodou okolností tento článek píši opět v pátek, nesoucí v kalendáři číslo 13. Jakožto optimista věřím, že tentokrát mi přinese štěstí. :)

Fotogalerie

13.04.2012 vložil/a: Bumerank
karma článku: 1.47
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (3 přihlášení)

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022

Bikepacking španělsky 2.část: Z Valencie přes Castilla-La Mancha

Po příhodách v Katalánsku nás čeká nový terén a další životní zkušenosti ve Valencii a Castilla-La Mancha.…
Kristina | 16.06.2022

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů…
Quatsch | 16.06.2022