reklama

Stezka v korunách stromů

České dráhy splnily to, pro co vznikly. Dopravily nás do Frenštátu pod Radoštěm. Na nádraží jsme osedlali své aluminiové oře a vyrazili směr Vlčina anebo spíše to, co po ní zůstalo. U ní nám vedoucí našeho zájezdu sdělil, že to bylo nejhorší stoupání z celé trasy. Nechalo mě to v klidu. Takové sdělení se totiž opakuje třikrát až pětkrát za celou cestu. A nemýlil jsem se.

Od Vlčiny jsme nastoupali další metry. To abychom se pokochali pohledem na stezku v korunách stromů. Pak se nám pod koly zavlnila turistická zelená vedoucí kolem Koliby aby nám přidala ještě pár desítek metrů navíc. Výškových, samozřejmě. Pak jsme se pohupovali až ke sjezdu na cestu vedoucí na Javorník. Za ní přišlo stoupání. Jak jinak. Pak následovala beskydská houpačka podhůřím Javorníku. Odměnou byl sjezd k Hostašovickému nádraží. Na nádraží nás přivítala hospůdka s líným výčepním. Někdo mu totiž zapomněl říct, že miliónek nevydělá pouhým otevřením hospůdky. No co už. Penízky za občerstvení dostane někdo, kdo si je zaslouží. I s tringeltem.

Hned za nádražím nás čekala nová cyklostezka, která vznikla na zrušené železniční trati. Čekalo nás luxusních osm kilometrů. Z kopečka. Stezka končí v Novém Jičíně. A protože v Novém Jičíně a ani v žádném jiném Jičíně nejsme každý den, někdo vyslovil myšlenku podívat se na náměstí. A stalo se. Po jeho návštěvě jsme nabrali po menším kličkování ten správný směr. Směr do Kunína. A když už jsme byli v Kuníně, podívali jsme se i k zámku. Přivítala nás hospůdka s polévkou a fofolu, či co to bylo za kapalinu v barvě havířských fáraček.

A pak následovala cesta domů přes Bartošovice, Horku, Petřvaldík, Novou Bělou, Dolní Polanku a Novou Ves o Ostravy.

24.04.2016 vložil/a: Bedajle
karma článku: 2.9
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Olomouc - Náměšť na Hané - Olomouc

Cestování
Slovo dalo slovo a na světě byl jednodenní výlet na Olomoucko. V den odjezdu ale zeměkoule nějak poskočila a jedno nádraží se kousek…
24.04.2016
Bedajle
(3.3)

Přehrada v Brušperku

Cestování
Tentokráte se nás na místě startu, za který bylo zvoleno nám. ve Vítkovicích u kostela sešlo více. Počasí bylo přívětivější, vykouklo i…
24.04.2016
Bedajle
(2.98)

Čeladná aneb Zoufalcova sobota

Cestování
Předpovědi počasí na víkend byly lehce katastrofické. Nicméně v sobotu bylo přijatelně a tak jsem vyrazil. Cíl nebyl dopředu jasný ale v…
24.04.2016
Bedajle
(2.96)
PR

Výhody cestovní pojištění online

 (top-pojisteni.cz)
Cestovní pojištění by dnes mělo být samozřejmostí pro všechny, kteří se vydávají nejen na dovolenou. Online cestovní pojištění je pak ideální hlavně pro ty, co chtějí celou záležitost „sfouknout“ pěkně rychle z domu. A jaké jsou další výhody online cestovka?

Tip na letní dovolenou: Na lodi a na kole v Chorvatsku

 (AGM Travel)
Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? A co takhle do Chorvatska, ale s lodí a s kolem. Kombinace plavby lodí a cyklovýletů po ostrovech Dalmácie zaručuje nezapomenutelné zážitky.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (20 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020