reklama

Stezka v korunách stromů

České dráhy splnily to, pro co vznikly. Dopravily nás do Frenštátu pod Radoštěm. Na nádraží jsme osedlali své aluminiové oře a vyrazili směr Vlčina anebo spíše to, co po ní zůstalo. U ní nám vedoucí našeho zájezdu sdělil, že to bylo nejhorší stoupání z celé trasy. Nechalo mě to v klidu. Takové sdělení se totiž opakuje třikrát až pětkrát za celou cestu. A nemýlil jsem se.

Od Vlčiny jsme nastoupali další metry. To abychom se pokochali pohledem na stezku v korunách stromů. Pak se nám pod koly zavlnila turistická zelená vedoucí kolem Koliby aby nám přidala ještě pár desítek metrů navíc. Výškových, samozřejmě. Pak jsme se pohupovali až ke sjezdu na cestu vedoucí na Javorník. Za ní přišlo stoupání. Jak jinak. Pak následovala beskydská houpačka podhůřím Javorníku. Odměnou byl sjezd k Hostašovickému nádraží. Na nádraží nás přivítala hospůdka s líným výčepním. Někdo mu totiž zapomněl říct, že miliónek nevydělá pouhým otevřením hospůdky. No co už. Penízky za občerstvení dostane někdo, kdo si je zaslouží. I s tringeltem.

Hned za nádražím nás čekala nová cyklostezka, která vznikla na zrušené železniční trati. Čekalo nás luxusních osm kilometrů. Z kopečka. Stezka končí v Novém Jičíně. A protože v Novém Jičíně a ani v žádném jiném Jičíně nejsme každý den, někdo vyslovil myšlenku podívat se na náměstí. A stalo se. Po jeho návštěvě jsme nabrali po menším kličkování ten správný směr. Směr do Kunína. A když už jsme byli v Kuníně, podívali jsme se i k zámku. Přivítala nás hospůdka s polévkou a fofolu, či co to bylo za kapalinu v barvě havířských fáraček.

A pak následovala cesta domů přes Bartošovice, Horku, Petřvaldík, Novou Bělou, Dolní Polanku a Novou Ves o Ostravy.

24.04.2016 vložil/a: Bedajle
karma článku: 2.94
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Olomouc - Náměšť na Hané - Olomouc

Cestování
Slovo dalo slovo a na světě byl jednodenní výlet na Olomoucko. V den odjezdu ale zeměkoule nějak poskočila a jedno nádraží se kousek…
24.04.2016
Bedajle
(3.31)

Přehrada v Brušperku

Cestování
Tentokráte se nás na místě startu, za který bylo zvoleno nám. ve Vítkovicích u kostela sešlo více. Počasí bylo přívětivější, vykouklo i…
24.04.2016
Bedajle
(2.98)

Čeladná aneb Zoufalcova sobota

Cestování
Předpovědi počasí na víkend byly lehce katastrofické. Nicméně v sobotu bylo přijatelně a tak jsem vyrazil. Cíl nebyl dopředu jasný ale v…
24.04.2016
Bedajle
(2.97)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (11 přihlášených)

Bikepacking španělsky 6.část: Z Andalusie přes Extremaduru do Castilla y León

Ronda s ikonickým mostem přes hluboký kaňon, poutnické El Rocío, kde sa naše kola topí v písku, nádherná…
Kristina | 29.05.2023

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023