reklama

Stezka v korunách stromů

České dráhy splnily to, pro co vznikly. Dopravily nás do Frenštátu pod Radoštěm. Na nádraží jsme osedlali své aluminiové oře a vyrazili směr Vlčina anebo spíše to, co po ní zůstalo. U ní nám vedoucí našeho zájezdu sdělil, že to bylo nejhorší stoupání z celé trasy. Nechalo mě to v klidu. Takové sdělení se totiž opakuje třikrát až pětkrát za celou cestu. A nemýlil jsem se.

Od Vlčiny jsme nastoupali další metry. To abychom se pokochali pohledem na stezku v korunách stromů. Pak se nám pod koly zavlnila turistická zelená vedoucí kolem Koliby aby nám přidala ještě pár desítek metrů navíc. Výškových, samozřejmě. Pak jsme se pohupovali až ke sjezdu na cestu vedoucí na Javorník. Za ní přišlo stoupání. Jak jinak. Pak následovala beskydská houpačka podhůřím Javorníku. Odměnou byl sjezd k Hostašovickému nádraží. Na nádraží nás přivítala hospůdka s líným výčepním. Někdo mu totiž zapomněl říct, že miliónek nevydělá pouhým otevřením hospůdky. No co už. Penízky za občerstvení dostane někdo, kdo si je zaslouží. I s tringeltem.

Hned za nádražím nás čekala nová cyklostezka, která vznikla na zrušené železniční trati. Čekalo nás luxusních osm kilometrů. Z kopečka. Stezka končí v Novém Jičíně. A protože v Novém Jičíně a ani v žádném jiném Jičíně nejsme každý den, někdo vyslovil myšlenku podívat se na náměstí. A stalo se. Po jeho návštěvě jsme nabrali po menším kličkování ten správný směr. Směr do Kunína. A když už jsme byli v Kuníně, podívali jsme se i k zámku. Přivítala nás hospůdka s polévkou a fofolu, či co to bylo za kapalinu v barvě havířských fáraček.

A pak následovala cesta domů přes Bartošovice, Horku, Petřvaldík, Novou Bělou, Dolní Polanku a Novou Ves o Ostravy.

24.04.2016 vložil/a: Bedajle
karma článku: 2.93
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Olomouc - Náměšť na Hané - Olomouc

Cestování
Slovo dalo slovo a na světě byl jednodenní výlet na Olomoucko. V den odjezdu ale zeměkoule nějak poskočila a jedno nádraží se kousek…
24.04.2016
Bedajle
(3.31)

Přehrada v Brušperku

Cestování
Tentokráte se nás na místě startu, za který bylo zvoleno nám. ve Vítkovicích u kostela sešlo více. Počasí bylo přívětivější, vykouklo i…
24.04.2016
Bedajle
(2.98)

Čeladná aneb Zoufalcova sobota

Cestování
Předpovědi počasí na víkend byly lehce katastrofické. Nicméně v sobotu bylo přijatelně a tak jsem vyrazil. Cíl nebyl dopředu jasný ale v…
24.04.2016
Bedajle
(2.97)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

124 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022