reklama

Na traily do Beskyd

Foto: Autor

Beskydské traily - Frenštát pod Radhoštěm, Rekovice

Obdoba Rychlebských stezek, pro cyklisty tak známe adrenalinové využití, nyní postupně vzniká také v Beskydech.
První, zhruba 3 kilometrová trasa, byla slavnostně otevřena již loni, 17. srpna 2014. Pokud jste se účastnili, bezpochyby dnes máte doma dřevěnou pamětní medaili a možná jste také ochutnali tradiční valašské frgály.
Beskydské traily, jak byly tyto stezky pojmenovány, by mohly v budoucnu měřit až 20 kilometrů. Společně pak s 300 kilometry cyklotras se stanou Rekovice základnou a středobodem Radegastových cyklookruhů.
Nyní je pro Vás stále otevřená tzv. Rekovická šopa, která nabízí tradiční místní pochoutky, pivo, domácí limonády či kávu a další. V letních měsících se zde také promítalo v rámci letního kina.

Areál Horečky

Jedná se o historické místo s první investicí již v roce 1884 a to Pohorskou jednotou Radhošť. Ta se pyšní zajímavým prvenstvím. Pohorská jednota Radhošť (PRJ) vznikla jako první český turistický a sportovní spolek v tehdejších zemích Rakouska-Uherska.
V tomto areálu se nachází také skokanské můstky. Letos se zde konal již 4. ročník Memoriálu Jiřího Rašky. Slavného českého skokana z Frenštátu pod Radhoštěm, který zvítězil například v závodě Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu v roce 1969.
Areál na Horečkách „žije" i v těchto dnech. Dochází zde nyní k výstavbě projektu Beskydské nebe - život v korunách stromů. Ten je založen na revitalizaci a budování naučné stezky se zastřešeným amfiteátrem. V této lokalitě vznikne také sto metrů dlouhá lávka v korunách stromů.

Frenštát pod Radhoštěm – město sportu a sportovních legend

Frenštát pod Radhoštěm je město v okrese Nový Jičín, Moravskoslezský kraj. Leží uprostřed malebné krajiny Beskyd. Zároveň je vstupní bránou do CHKO Beskydy a je také střediskem horské turistiky a zimních sportů na nedalekých Pustevnách.
Ve Frenštátě pod Radhoštěm žije přibližně 10 800 obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce 401 m. n. m. Od roku 2003 je historické jádro města městskou památkovou zónou.
Významnými osobnosti jsou: Karel Loprais, Jakub Janda, Jiří Parma, Jaroslav Sakala.

Fotogalerie

12.11.2015 vložil/a: Marťas004
karma článku: 2.64
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Salzkamergut – Solná komora a přilehlé okolí na kole 2018

Cestování
Krásné místo, krásná příroda. Ideální destinace pro turistiku a cyklistiku to je oblast Solné komory v Rakousku nedaleko Salzburka.  Mým…
29.11.2018
Marťas004
(3.64)

Jižní Morava na kole 2017

Cestování
Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již každoročně podnikám několika…
07.08.2017
Marťas004
(3.96)

Vrchařská koruna Valašska

Z regionu
VKV - Vrchařská koruna Valašska ...VKV poprvé a určitě ne naposled... Téměř hned po novém roce jsem začal opět plánovat akce na nový rok.…
02.05.2017
Marťas004
(3.95)
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

205 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024