reklama

Z Mladé Boleslavi do Kutné Hory

Rozhledna Romanka
Rozhledna Romanka
Foto: Autor

Inu, sobota na krku, astronomické léto takřka u konce, leč krásné počasí - nezbylo mi nic jiného, než se někam vydat na kole. Po několika posledních výletech, kdy bylo cílem zdolání nějakého kopce, ať už to byl Ještěd, či Kozákov, padla volba trasy na Polabskou nížinu, konkrétně se měla ubírat do Kutné Hory. Vyrazil jsem těsně před obědem kolem 11, a hned po prvních pár kilometrech jsem musel před cukrovarským městečkem Dobrovice svlékat jednu vrstvu oblečení kvůli horku, které mě za dané konstelace nemile překvapilo, byť po svlečení si už nebylo nač stěžovat :-). Z Dobrovic jsem pokračoval přes Mcely až do obce Hrubý Jeseník, kde se nachází nejníže položená rozhledna na našem území. Jmenuje se Romanka a leží v nadmořské výšce 204 metrů. Údajně je z ní však vidět za dobrého počasí až na Sněžku.

Do Nymburka už to byl jen kousek, nicméně Nymburku jsem se vyhnul a to samé jsem provedl i Poděbradům. Spárům Kolína jsem se však už nevyhnul a městem k mé radosti projel bez jakéhokoliv bloudění. Po Kolínu už následovalo pouze krátké stoupání na Kutnou Horu, a poté se otevřel nádehrný pohled na město, na druhé straně bylo vidět až na Krkonoše.

Po krátké obhlídce historických krás Kutné Hory následovala cesta zpět, kde jsem zvolil pro změnu objížďku Kolína. Zajímavým bodem byla maličká, neřknu-li odstrčená vesnička Kamhajek, kde se nachází rodný dům slavného českého zápasníka Gustava Frištenského. Příznačně je to dům č.1. Blížíce se k Nymburku jsem opět v dálce viděl dva vysoké stožáry - jedná se o nejvyšší stavbu ČR. Dva vysílače vysoké 355 metrů, vysílající na středně dlouhé frekvenci 639 kHz Český rozhlas Plus. Nacházejí se u obce Přistoupim vedle Českého Brodu. Projel jsem Nymburkem, a zahýbaje do ulice Ferdinanda Schulze jsem si to namířil na Benátky nad Jizerou, ze kterých jsem to už do Mladé Boleslavi po staré boleslavské cestě vedoucí až do Prahy neměl daleko.

Fotogalerie

20.09.2015 vložil/a: 51005100
karma článku: 2.95
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

156 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022