reklama

Z Mladé Boleslavi do Kutné Hory

Rozhledna Romanka
Rozhledna Romanka
Foto: Autor

Inu, sobota na krku, astronomické léto takřka u konce, leč krásné počasí - nezbylo mi nic jiného, než se někam vydat na kole. Po několika posledních výletech, kdy bylo cílem zdolání nějakého kopce, ať už to byl Ještěd, či Kozákov, padla volba trasy na Polabskou nížinu, konkrétně se měla ubírat do Kutné Hory. Vyrazil jsem těsně před obědem kolem 11, a hned po prvních pár kilometrech jsem musel před cukrovarským městečkem Dobrovice svlékat jednu vrstvu oblečení kvůli horku, které mě za dané konstelace nemile překvapilo, byť po svlečení si už nebylo nač stěžovat :-). Z Dobrovic jsem pokračoval přes Mcely až do obce Hrubý Jeseník, kde se nachází nejníže položená rozhledna na našem území. Jmenuje se Romanka a leží v nadmořské výšce 204 metrů. Údajně je z ní však vidět za dobrého počasí až na Sněžku.

Do Nymburka už to byl jen kousek, nicméně Nymburku jsem se vyhnul a to samé jsem provedl i Poděbradům. Spárům Kolína jsem se však už nevyhnul a městem k mé radosti projel bez jakéhokoliv bloudění. Po Kolínu už následovalo pouze krátké stoupání na Kutnou Horu, a poté se otevřel nádehrný pohled na město, na druhé straně bylo vidět až na Krkonoše.

Po krátké obhlídce historických krás Kutné Hory následovala cesta zpět, kde jsem zvolil pro změnu objížďku Kolína. Zajímavým bodem byla maličká, neřknu-li odstrčená vesnička Kamhajek, kde se nachází rodný dům slavného českého zápasníka Gustava Frištenského. Příznačně je to dům č.1. Blížíce se k Nymburku jsem opět v dálce viděl dva vysoké stožáry - jedná se o nejvyšší stavbu ČR. Dva vysílače vysoké 355 metrů, vysílající na středně dlouhé frekvenci 639 kHz Český rozhlas Plus. Nacházejí se u obce Přistoupim vedle Českého Brodu. Projel jsem Nymburkem, a zahýbaje do ulice Ferdinanda Schulze jsem si to namířil na Benátky nad Jizerou, ze kterých jsem to už do Mladé Boleslavi po staré boleslavské cestě vedoucí až do Prahy neměl daleko.

Fotogalerie

20.09.2015 vložil/a: 51005100
karma článku: 2.96
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tip na letošní dovolenou
 (CK Kudrna)

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Česko, Rakousko
04.07.2024 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 800 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
12.07.2024 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 900 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
20.08.2024 - 5 dní
cyklistický
Autobusem
10 500 Kč
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

221 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024