reklama

Přetočeno

Před chvilkou jsem dočetl debatu pod příspěvkem kolegy z e-totemu, který popisuje nekalé obchodní praktiky konkurenční firmy Agoc, přesněji zneužití názvu domény. V diskusi pak zaznělo, že "chybí přesná pravidla" a tak že vlastně, e-totem nebo etotem je totéž jako Miroslav nebo Miloslav a že není důvod se tedy rozčilovat, jen pilovat ta pravidla.
Tak jsem si vzpomněl na rok svůj starý článek, no a tady je
:

Tak naši aktivní zákonodárci zase konají dobro.

Horlivě se debatuje o tom, jak uzákonit „trestnost přetáčení tachometrů". Že prý se to v naší vlasti stalo národním sportem, při prodeji ojetého automobilu nějakou technickou vychystávkou, popřípadě programem ubrat autíčku několik desítek či stovek tisíc kilometrů, tím jej papírově omladit a prodat ho dráž. Odborníci dokonce umí vyčíslit škody, které tím tak nebohému kupujícímu vznikají.

U všech všudy", medituji mezi druhým a třetím pivem, „to je teda pěkná všivárna!"

Koupit si auto, které má v papírech najeto šedesát tisíc, a přitom fakticky mít ojetinu s 260 tisíci motoru. Zavřít takové hajzly až zčernají!"
Matlák Dáda říká, že takové auto si může koupit jenom blb, nebo já.
Matlák Martin přidává několik rozpoznávacích znaků, které mě mají indikovat, kolik má auto fakticky najeto, jako kdybych se zítra chtěl vydat zakoupit si nové přibližovalo, a zrovna v nějakém podivném bazaru.
Jasně uvidíš, jak má sešlapané gumy na plynu a spojce, a když je má fungl nové, tak tím hůř, to už je jasnej podvodník" dodává matláka Martina bratr Stano.

Kluci od rozvozu se v autech vyznají, mezi třetím a pátým pivem dostanu takové školení, že bych mohl vyučovat automechaniky, tedy alespoň teorii.

Teprve při pátém pivu mě to dochází: „Cožpak podvody jsou v našem státě beztrestné?"
To není trestné někomu prodávat barevná sklíčka a opatřit je certifikátem, že se jedná o rubíny, safíry, ametysty nebo diamanty? Cožpak takový „obchodník" nedostane klepeta a po prokázání podvodného jednání příslušný flastr podle výše spáchané škody, tedy vlastně krádeže?

Je majetkový podvod trestným činem nebo není?
Pokud ano, proč potřebujeme tedy nějaký nový zákon?
Přetočil si tachometr, prodal mě auto o 50 tisíc dráže, než byla jeho skutečná cena - to prý ti odborníci umí odhadnout - no tak si mě okradl o 50 litrů a za to dostaneš příslušný trest!
Budeme vymýšlet zákony, že se do vína nemá lít voda, kafe nastavovat jedlou sodou, nebo že se nesmí prodávat posypová sůl jako pravá alpská ze Solnohradu?

Nedělají nám to naši navolení v těch zákonech trošku čurbes?
Nestačí jednoduchá věta: „Podvádět je trestné?"

Musím už přestat, po pěti pivech vidím věci nějak moc jednoduše.
Potřeboval bych přetočit.

Jindra Pařík 30.3. 2012

19.02.2013 vložil/a: Jindra8526
karma článku: 6.49
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Být králem na cestě ... 6. NDR

Cestování
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících,…
04.10.2019
Jindra8526
(5.08)

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

Cestování
Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji,…
24.08.2019
Jindra8526
(3.64)

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cestování
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá…
10.08.2019
Jindra8526
(5.34)
PR

Dovolená plná zážitků: Cyklistika, hazard a relax v jednom

 (shutterstock.com licencia NATALIS)
V letních měsících se otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku, a co by mohlo být lepšího než spojit dovolenou plnou zážitků s aktivitami, které nabízejí vzrušení, relaxaci a šanci na výhru? Cyklistika, hazard a relaxace - tři prvky, které mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek z dovolené. Přečtěte si, jak tyto různorodé aktivity mohou společně vytvořit dovolenou plnou vzrušení a odpočinku.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024