reklama

Štafeta 2012 - S NaKolíkem přes Chřiby

Foto: Autor

Datum: neděle 9.9.2012
Počasí: nádhera, slunečno, bezvětří
Kdo NaKolík vezl: Grille
Kdo se také zúčastnil: manželka Ivana, syn Petr
Trasa: Uherské Hradiště, Modrá, Velehrad, Chabaně, statek Zikmundov, samota Vlčák, Brdo, Bunč, Kostelany, Nová Dědina, Otrokovice
Délka trasy s NaKolíkem: cca 49 km
Celkem ujeto: cca 70 km
Přebráno od: Marriera
Předáno: StandoviG1

Neděle byla nádherná. Vyrazili jsme z Otrokovic chvilku po deváté hodině a po cyklostezce podél Baťova kanálu jsme dorazili do Uherského Hradiště. Tam jsme chvilku počkali na Marriera, neboť se mu trochu zakecal doprovod. Po předávce Nakolíku jsme se rozloučili a my vyrazili směr Velehrad. Přes Staré Město u Uherského Hradiště jsme projeli a napojili se na cyklostezku Velkomoravská poutní. Po ní jsme kolem Archeoskanzenu v Modré (http://www.archeoskanzen.cz/ ) dojeli na Velehrad. Tam jsme vyplenili cukrárnu a pokračovali úvozovou cestou na Chabaně kde roste sekvojovec obrovský (http://cs.wikipedia.org/...).
Pak jsme pokračovali lesem ke statku Zikmundov poblíž hradu Buchlova a kolem Buchlovského kamene na samotu Vlčák. Odtud už je to jen kousek na vrchol Brdo kde je nádherná kamenná rozhledna. (http://www.chribymikroregion.cz/...) Na rozhlednu se nikomu z mého doprovodu nechtělo šlapat takže jsem při focení musel trochu experimentovat. Výhled z Brda je nádherný, je vidět Olomouc, Jeseníky, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javořina atd.. Na cestě z Brda k výletnímu hostinci na Bunči bylo lidí jak na Václaváku, takže se muselo jet hodně opatrně. Na Bunči jsme se v hospodě pořádně nacpali a pak vyrazili na cestu domů do Otrokovic. Cestou jsme minuli ranč v Kostelanech a přes Tabarky, kde je významné nalezište slovanských mohyl jsme přijeli na Novou Dědinu. Odtud jsme už sjeli přes Bělov do Otrokovic.
Tu si Nakolík chvilku zdřímnul s naším psem a večer jsem ho na nádraží předal StandoviG1.

S NaKolíkem se asi znova potkám až v Nivnici, takže: „Štastnou cestu"

Pár fotek https://plus.google.com/photos/...

Fotogalerie

10.09.2012 vložil/a: Grille
karma článku: 3.28
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Javorníky (29.6 - 1.7.2012)

Cestování
Toto je můj první pokus o blog. Původně měl být o dobytí Radhoště, ale nakonec je jen o perfektním cyklovýletě. Plán byl dojet do Velkých…
02.07.2012
Grille
(4.23)
PR

Maďarsko, úchvatné výlety na kole a kde pohodlně sehnat dálniční známku

 (freepik.com)
Patříte-li mezi vášnivé cyklisty, jistě vám nemohlo uniknout, kolik krásných a pohodlných tras nabízí nedaleké Maďarsko. A pokud se rozhodnete právě pro Maďarsko dálniční známka vám značně ušetří čas i najeté kilometry. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze očekávat a v závěru článku vám poradíme, kde nejlépe si maďarskou dál-niční známku opatřit.

Na dovolenou, na kole, na víno… Přichází období dovolených – užijte si ji na kole!

EuroVelo 13 (Niederösterreich-Werbung)
Chladný vánek ve vlasech, krása ubíhající krajiny. Nekonečnou idylu jemně ruší jen vlastní dech. Zní to neodolatelně? Pak vzhůru do sedla a hurá do Dolního Rakouska, kde na vás čeká šest skvěle připravených cyklistických poznávacích tras a objevte malý, dobrý hotel - skrytý klenot mezi hostinci. Prozradíme vám tajné tipy, které znají jen místní nebo je doporučují dobří přátelé.

Na kole za snem: Přeměň vášeň pro cyklistiku na vítězství

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Cyklistika je pro mnoho lidí více než jen koníček nebo způsob dopravy; je to vášeň, která přináší radost, zdraví a pocit svobody. Jak ale tuto vášeň přeměnit na skutečné vítězství? Tento článek vám ukáže cestu, jak dosáhnout svých cyklistických cílů a proměnit nadšení ve skutečné úspěchy, a to i s lehkým nádechem adrenalinu a rizika.

Spojte zábavu a pohyb: Cyklistika a hazard v jednom

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Kombinace zábavy, pohybu a adrenalinu je snem mnoha lidí, kteří hledají nové a vzrušující zážitky. Na první pohled se zdá, že cyklistika a hazard nemají mnoho společného, ale při hlubším pohledu zjistíme, že mohou být velmi dobře kombinovatelné. Obě aktivity spojuje vzrušení, soutěživost a dobrodružství.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024