reklama

Štafeta 2012 - S NaKolíkem přes Chřiby

Foto: Autor

Datum: neděle 9.9.2012
Počasí: nádhera, slunečno, bezvětří
Kdo NaKolík vezl: Grille
Kdo se také zúčastnil: manželka Ivana, syn Petr
Trasa: Uherské Hradiště, Modrá, Velehrad, Chabaně, statek Zikmundov, samota Vlčák, Brdo, Bunč, Kostelany, Nová Dědina, Otrokovice
Délka trasy s NaKolíkem: cca 49 km
Celkem ujeto: cca 70 km
Přebráno od: Marriera
Předáno: StandoviG1

Neděle byla nádherná. Vyrazili jsme z Otrokovic chvilku po deváté hodině a po cyklostezce podél Baťova kanálu jsme dorazili do Uherského Hradiště. Tam jsme chvilku počkali na Marriera, neboť se mu trochu zakecal doprovod. Po předávce Nakolíku jsme se rozloučili a my vyrazili směr Velehrad. Přes Staré Město u Uherského Hradiště jsme projeli a napojili se na cyklostezku Velkomoravská poutní. Po ní jsme kolem Archeoskanzenu v Modré (http://www.archeoskanzen.cz/ ) dojeli na Velehrad. Tam jsme vyplenili cukrárnu a pokračovali úvozovou cestou na Chabaně kde roste sekvojovec obrovský (http://cs.wikipedia.org/...).
Pak jsme pokračovali lesem ke statku Zikmundov poblíž hradu Buchlova a kolem Buchlovského kamene na samotu Vlčák. Odtud už je to jen kousek na vrchol Brdo kde je nádherná kamenná rozhledna. (http://www.chribymikroregion.cz/...) Na rozhlednu se nikomu z mého doprovodu nechtělo šlapat takže jsem při focení musel trochu experimentovat. Výhled z Brda je nádherný, je vidět Olomouc, Jeseníky, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javořina atd.. Na cestě z Brda k výletnímu hostinci na Bunči bylo lidí jak na Václaváku, takže se muselo jet hodně opatrně. Na Bunči jsme se v hospodě pořádně nacpali a pak vyrazili na cestu domů do Otrokovic. Cestou jsme minuli ranč v Kostelanech a přes Tabarky, kde je významné nalezište slovanských mohyl jsme přijeli na Novou Dědinu. Odtud jsme už sjeli přes Bělov do Otrokovic.
Tu si Nakolík chvilku zdřímnul s naším psem a večer jsem ho na nádraží předal StandoviG1.

S NaKolíkem se asi znova potkám až v Nivnici, takže: „Štastnou cestu"

Pár fotek https://plus.google.com/photos/...

Fotogalerie

10.09.2012 vložil/a: Grille
karma článku: 3.28
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Javorníky (29.6 - 1.7.2012)

Cestování
Toto je můj první pokus o blog. Původně měl být o dobytí Radhoště, ale nakonec je jen o perfektním cyklovýletě. Plán byl dojet do Velkých…
02.07.2012
Grille
(4.22)

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.

Jak se obléknout v zimě na kolo?

 (unsplash.com)
Jestli se nechcete vzdát zimních vyjížděk na kole, tak si pořádně rozmyslete, co obléknout, abyste zůstali v teple. V první řadě berte v potaz aktuální počasí a stav vozovky. Zaměřte se na teplotu vzduchu, která napoví, jak se správně obléknout pro jízdu v chladných a nepříznivých podmínkách. Co si vzít na sebe pro zimní vyjížďku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (17 přihlášených)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022