reklama

Štafeta 2012 - Přes hranice k jižním sousedům

Přebírám NaKolík od Ifči
Přebírám NaKolík od Ifči
Foto: Autor

Datum:  24.8.2012

Kdo vezl NaKolík: Tutorka

Trasa: Silůvky - Vranovice

Délka etapy: 22 km

Původně jsme s Ifčou byly domluvené, že si kola vezmeme do práce a odpoledne se sejdeme u soutoku Svratky se Svitavou, kde si NaKolík předáme. Jenže člověk míní a zákazník mění.....Takže konečná domluva byla, že po příjezdu ze zaměstnání obě sedneme na kolo a po domluvené trase pojedeme proti sobě. 

Vyrazila jsem po úplně nové cyklostezce podél trati směr Brno - u prvního mostu přes koleje jsem zjistila, že jsem ztratila jednu rukavici - v tom fofru jsem je nechala na nosiči a už tam byla jen jedna. S Ifčou jsme se potkaly těsně u Silůvek. Docela dlouho jsme pokecaly, vyfotily se a já i s Nakolíkem vyrazila k domovu. Mé plány, kam se s ním ještě podívám vzaly za své , protože světla rychle ubývalo. A dokonce asi třista metrů od domu jsem na silnici našla autem několikrát přejetou rukavici.

Datum: 26.8.2012

Kdo vezl Nakolík: Tutorka za podpory kamarádek Jany a Svatky

Délka etapy: 66 km

Trasa: Vranovice - Pasohlávky - Novosedly - Nový Přerov - hranice AT - Klein Schweinbarth - hranice CZ - Mikulov - Horní a Dolní Věstonice - Strachotín

Ze soboty na neděli celou noc pršelo a nechtělo přestat ani dopoledne. Dvakrát jsme posunovaly čas odjezdu, už jsem měla strach, že NaKolík opravdu jen zavezu Janě a ani se s ním neprojedu. Nakonec se počasí umoudřilo a my vyjely. Plánovanou trasu jsme museli zkrátit. Po cyklotrase Brno - Vídeň jsme dojely do Nového Přerova, kde jsme překročily hranice a kousek za hranicemi se napojili na EuroVelo 8, které nás vedlo směrem na Drasenhofen. Ale protože nás tlačil čas, odbočily jsme na Klein Schweinbarth a dojely k cíli naší cesta - na vrch Schweinbarther Berg , na kterém je památník vysídlených německých obyvatel Moravy - Südmährerkreuz. Je odtud překrásný výhled na Mikulov. Potom už nás čekala rychlá cesta přes hranice do Mikulova a na domluvené setkání s Janou, které jsem NaKolík u Strachotína předala.Na cestě domů jsme naši misi zakončily posezením u burčáku v Ivani.

Fotogalerie

04.09.2012 vložil/a: Tutorka
karma článku: 3.61
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

125 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022