reklama

Štafeta 2012 - Předání Nakolíku u Janohradu

Nakolík pod Děvičkami
Nakolík pod Děvičkami
Foto: Autor

Datum: 30.8.2012

Trasa: Janohrad, Lednice,Bulhary, Milovice, Pavlov,Klentnice, Mikulov, Úvaly, Rajsna, Valtice, Rendez-vous, Břeclav

Najeto: 52km.

Počasí: Polojasno, přes den světlo, v noci tma

NaKolík jsem měl, podle domluvy, přebrat na Janohradě od Jany. Jen jsem si nebyl jist, jestli se poznáme. Foto v profilu se slunečními brýlemi a přilbou na hlavě, nebylo moc dobrým vodítkem. Navíc ve čtyři odpoledne, se to kolem hradu, hemží tůristy podobného vzevření. Naštěstí, mě už čekala s přilbou, kterou jsem důverně znal z fotek, na stole.

"Ahoj. Jak si mě poznal?"

"Přeci podle fotky nee!"

Trochu toho pokecu, pivo a nezapomenout na foto z předání. Prosím nějakého námořníka, jestli nás nevyfotí, že bez něj ta loď stejně neodpluje. 

"Jsem v pokladně." Zatímco tůristi nastupují na výletní pramici k Lednickému zámku, bere do rukou foťák.

"Fotit moc neumím." Přiznává s proviněním v hlase a pro jistotu mačká spoušť digitálu ještě jednou. Blond hlavou rozdává "prasátka" na všechny strany a já doufám, že focení mu půjde líp jak hrátky s peroxidem.

Vyjíždíme k hlavní silnici, kde se naše cesty rozdělí. S Nakolíkem si udělám menší výlet na Pálavu a Jana pojede na druhou stranu směrem k Rakvicím a dál, domů do Bořetic.

Funguje mi správně tachometr? To číslo na displeji se mi nechce zdát...

"Já mám dvacet sedm celých šest." Odpovídá.

Hmm tak funguje správně... Naštěstí se loučíme po třech kilometrech a mohu konečně zpomalit. O pár kilometrů s Janou víc a utahá mě jak malé kotě.

Mířím na Lednici a dál po červené k Bulharům. Tady sjíždím k silnici a dál do Milovic a Pavlova po asfaltu. Letos jsem píchal kde se dalo, tak si akátovou stezku s radostí nechávám na jindy. V Pavlově stoupám do kopce a kopíruji vrchy Pálavy nade mnou. Asi sto metrů pod vrcholem. Fotím Nakolíka s Děvičkami v pozadí. Mezitím mě dojíždí další dva cyklisti. Zastavují o pár metrů dál a těžce oddychují. Ona ta Morava zas takovou rovinou není. Objíždím je a pokračuji na Klentnici a Mikulov. Ještě jednou sesedám a na Čiči skále (rozuměj Kočičí skála) dělám další foto. Kluci mě znovu dojeli, takže náš minizávod vyhrávám až v zavěrečném sjezdu do Mikulova.

Mikulovem bez zastávky a napojuji se na cykloztezku, která mě dovede, až k Rajsně.Přes tři brdky k Úvalům a v protisměru míjím skupinku rozjařených kolařů. Místo bidonů petky s borůvkovým sirupem. Je mi jasné, co  si vezou za výslužku. V Úvalech odbočuji vlevo a čekám uvítací výbor. Dnes má josefčík křížený s vlčákem volno, takže hra na honěnou se odkládá na neurčito.          

Další foto na Rajsně(Valtická kolonáda) a dnes už jen z kopce a po rovině. Z Valtic po červené na Randez-vous a dál po žluté do Břeclavi. Je už docela šero, tak nemá smysl řešit focení. Ještě před vjezdem do města, málem srazím důchodkyni o berlích. Sundavá si sluchátka a hrozně se omlouvá, že mě neslyšela. Pokynu, že se nic nestalo a sundám si tmavé brýle. Místo důchodkyně, se na mě usmívá blondýnka a s hůlkami dál pokračuje ve svém tréninku. 

Zvoní mobil a já proklínám volajícího. Jestli se mi vybije baterka a nenaloguju tuhle trasu, budu docela nasrán.

"Ahoj" ........    "Akorát jsem dojel"................ "Kam?"............... "Mají tam Plzeň?"  ............... " Dobrá, snad jo. Tak se uvidíme tam"

Dívám se, co mi nalogovala GPSka. Kroutím hlavou a ten nesmysl mažu. Tak aspoň to pivo mi zlepší náladu. Naděje se rozplyne příchodem do baru. Dělá se mi mdlo a začínám ráčkovat. Kjušovice si dneska opjavdu nezasloužím!!!

Fotogalerie

01.09.2012 vložil/a: crow75
karma článku: 4.22
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - Shrnutí mých jízd s NaKolíkem

Štafeta
30.8.2012  Předání NaKolíku u Janohradu  Najeto: 57 km  Kdo s NaKolíkem jel: Crow75   2.9.2012  Břeclav - Pohansko - Břeclav  Najeto…
07.09.2012
crow75
(2.24)

Štafeta 2012 - Výlet Nakolíka do Vídně aneb cesta tam a zase zpátky.

Štafeta
Výlet Nakolíka do Vídně aneb cesta tam a zase zpátky. 4.9.-5.9.2012 Trasa: Břeclav, Hohenau,Marchegg,Eckartsau,Wien,Děvínská Nová Ves,…
06.09.2012
crow75
(3.61)
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

146 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022