reklama

Vídeňské Alpy potřetí - Zpátky k Dunaji

Vodopády Myrafälle.
Vodopády Myrafälle.
Foto: Autor

Jen tak jsme si odskočili od Dunaje „tam za Vídeň" a bylo na čase se zase vrátit zpět do základny. K naší cestě autem jsme si vybrali „okresky" co nejvíce mimo hlavní tahy.

Ráno jsme vyjeli do Pernitzu, kterou kopírovala také cyklotrasa, a tady padlo rozhodnutí zajet ještě o kousek dál do Muggendorfu, kde byly avizovány vodopády. Soutěska podél horského potoka byla hlavním zpestřením dnešního dne, tak jsme si to náležitě užili a předodjezdové přípravy jsme završili velmi dobrou kávou v restauraci z bývalé elektrárny. Ale už konec legrace a hurá na cestu...

Vrátili jsme se do Pernitzu a z hlavní silnice vyjeli příjemnou lesní silničkou. Čekalo nás několik kilometrů stoupání do horského sedla. Odsud jsme sjeli do údolí jak z pohádky a podél říčky jsme se dostali až do Pottensteinu. Tohle městečko nás naprosto uchvátilo. Náměstí plné historických domů, krásný kostel, historická márnice a... Ano, nechyběla ani cukrárna a to hned dvě naproti sobě. A vedle každé z nich obchod nazvaný Bike Doctor :o))). Tyhle obchůdky byly, bohužel, uzavřené, ale u obou bylo na dveřích telefonní číslo, kam se má zavolat, když by byl cyklista v nouzi :o))). Tak v tomto směru je u nás díra na trhu. Cukrárny ale byly naštěstí otevřené. Samozřejmě jsme nahlédli do obou a zkonstatovali jsme, že ta, co tam bylo zakouřeno, je určitě „pánská" a ta, kde se nekouřilo, že je „dámská". A tam jsme se usalašili a dali jsme si výborný dort a kávu. Naše další putování bylo už poměrně jednotvárné a bez zastávek až do Tulln, který leží na břehu Dunaje a kde jsme naše dnešní putování zakončili.

Osobně musím říct, že jsem musela změnit svoje představy o Dolním Rakousku (Niederöstereich). Pro mne to byla oblast kolem St. Pöhl, což, jak jsem zjistila, je sice také pravda, ale jen částečná. Krajina na jih od Vídně byla v mých představách stejně monotónní jako oblast mezi Dunajem a našimi hranicemi.

O to víc jsem byla překvapená a musím říct, že velmi příjemně překvapená, když jsem zjistila, že za Vídní začíná lokalita, která skýtá neuvěřitelné množství možností k trávení volného času. Odskočila jsem si sem jen na tři dny, ale nenudila bych se tu ani celý týden. A abych jen nepěla ódy, přece jenom jsem narazila na jednu dost podstatnou drobnost, která může cestování v této oblasti znepříjemnit - je tu velmi málo kempů a nejlevnější varianta je tak ubytování v soukromí (označené jako Privatvermieter nebo Privatzimmer) nebo v chatách (Hütten, Herbergen). Ale ono je to takhle s kempy v Rakousku všude a kdo hledá, ten nakonec najde :o))). Ostatně kompletní přehled ubytování lze najít třeba na: www.niederoesterreich.at/…

A ještě jeden tip: pokud se někdo rozhodne vydat se do této oblasti, ať zváží nákup místní turistické karty Niederösterrech-Card. Ta stojí pro letošní rok 52 EUR a vyplatí se v případech, že chcete absolvovat více než jednu cestu lanovkou, případně tu strávit týden v termálech.

Takže až nebudete vědět, kam se vydat za dobrodružstvím, vřele doporučuji nakouknout za Vídeň. Myslím, že zklamaní určitě nebudete :o))).

Fotogalerie

23.08.2012 vložil/a: radka
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

Cestování
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku.…
14.02.2020
radka
(3.64)

Vodňansko

Cestování
Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde je unikátní oltář tzv.…
21.09.2017
radka
(5.08)

Nach Gmünd (25. – 30. 8. 2014)

Cestování
Už od jara jsme přemýšleli, kam se asi tak vydáme v létě na cyklodovolenou - tentokrát to mělo být po delší době pouze „na těžko". Padaly…
10.07.2015
radka
(2.28)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

221 cyklistů (17 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023