reklama

Vídeňské Alpy potřetí - Zpátky k Dunaji

Vodopády Myrafälle.
Vodopády Myrafälle.
Foto: Autor

Jen tak jsme si odskočili od Dunaje „tam za Vídeň" a bylo na čase se zase vrátit zpět do základny. K naší cestě autem jsme si vybrali „okresky" co nejvíce mimo hlavní tahy.

Ráno jsme vyjeli do Pernitzu, kterou kopírovala také cyklotrasa, a tady padlo rozhodnutí zajet ještě o kousek dál do Muggendorfu, kde byly avizovány vodopády. Soutěska podél horského potoka byla hlavním zpestřením dnešního dne, tak jsme si to náležitě užili a předodjezdové přípravy jsme završili velmi dobrou kávou v restauraci z bývalé elektrárny. Ale už konec legrace a hurá na cestu...

Vrátili jsme se do Pernitzu a z hlavní silnice vyjeli příjemnou lesní silničkou. Čekalo nás několik kilometrů stoupání do horského sedla. Odsud jsme sjeli do údolí jak z pohádky a podél říčky jsme se dostali až do Pottensteinu. Tohle městečko nás naprosto uchvátilo. Náměstí plné historických domů, krásný kostel, historická márnice a... Ano, nechyběla ani cukrárna a to hned dvě naproti sobě. A vedle každé z nich obchod nazvaný Bike Doctor :o))). Tyhle obchůdky byly, bohužel, uzavřené, ale u obou bylo na dveřích telefonní číslo, kam se má zavolat, když by byl cyklista v nouzi :o))). Tak v tomto směru je u nás díra na trhu. Cukrárny ale byly naštěstí otevřené. Samozřejmě jsme nahlédli do obou a zkonstatovali jsme, že ta, co tam bylo zakouřeno, je určitě „pánská" a ta, kde se nekouřilo, že je „dámská". A tam jsme se usalašili a dali jsme si výborný dort a kávu. Naše další putování bylo už poměrně jednotvárné a bez zastávek až do Tulln, který leží na břehu Dunaje a kde jsme naše dnešní putování zakončili.

Osobně musím říct, že jsem musela změnit svoje představy o Dolním Rakousku (Niederöstereich). Pro mne to byla oblast kolem St. Pöhl, což, jak jsem zjistila, je sice také pravda, ale jen částečná. Krajina na jih od Vídně byla v mých představách stejně monotónní jako oblast mezi Dunajem a našimi hranicemi.

O to víc jsem byla překvapená a musím říct, že velmi příjemně překvapená, když jsem zjistila, že za Vídní začíná lokalita, která skýtá neuvěřitelné množství možností k trávení volného času. Odskočila jsem si sem jen na tři dny, ale nenudila bych se tu ani celý týden. A abych jen nepěla ódy, přece jenom jsem narazila na jednu dost podstatnou drobnost, která může cestování v této oblasti znepříjemnit - je tu velmi málo kempů a nejlevnější varianta je tak ubytování v soukromí (označené jako Privatvermieter nebo Privatzimmer) nebo v chatách (Hütten, Herbergen). Ale ono je to takhle s kempy v Rakousku všude a kdo hledá, ten nakonec najde :o))). Ostatně kompletní přehled ubytování lze najít třeba na: www.niederoesterreich.at/…

A ještě jeden tip: pokud se někdo rozhodne vydat se do této oblasti, ať zváží nákup místní turistické karty Niederösterrech-Card. Ta stojí pro letošní rok 52 EUR a vyplatí se v případech, že chcete absolvovat více než jednu cestu lanovkou, případně tu strávit týden v termálech.

Takže až nebudete vědět, kam se vydat za dobrodružstvím, vřele doporučuji nakouknout za Vídeň. Myslím, že zklamaní určitě nebudete :o))).

Fotogalerie

23.08.2012 vložil/a: radka
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

Cestování
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku.…
14.02.2020
radka
(3.64)

Vodňansko

Cestování
Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde je unikátní oltář tzv.…
21.09.2017
radka
(5.08)

Nach Gmünd (25. – 30. 8. 2014)

Cestování
Už od jara jsme přemýšleli, kam se asi tak vydáme v létě na cyklodovolenou - tentokrát to mělo být po delší době pouze „na těžko". Padaly…
10.07.2015
radka
(2.28)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Dolní Rakousko na kole – Bad Vöslau

Rakousko
01.06.2023 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
7 820 Kč
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Itálie, Rakousko
01.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 500 Kč
 (CK Hoška Tour)

Bodamské jezero na kole

Německo, Rakousko, Švýcarsko
07.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
9 950 Kč

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.

Jak se obléknout v zimě na kolo?

 (unsplash.com)
Jestli se nechcete vzdát zimních vyjížděk na kole, tak si pořádně rozmyslete, co obléknout, abyste zůstali v teple. V první řadě berte v potaz aktuální počasí a stav vozovky. Zaměřte se na teplotu vzduchu, která napoví, jak se správně obléknout pro jízdu v chladných a nepříznivých podmínkách. Co si vzít na sebe pro zimní vyjížďku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

116 cyklistů (1 přihlášený)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022