reklama

Všude dobře, v Čechách nejlíp

zámek Hluboká
zámek Hluboká
Foto: Autor

Naše cesta vedla na jedno z nejhezčích míst na Hlubokou.

Cestou nás bohužel přepadla jedna z nejhorších bouřek, co jsem kdy zažila. Krčili jsme se s dětmi pod mostem a koukali, jak se zaplavují silnice proudy vody. Když začali padat kroupy tak jsem již dostala i strach. Kupodivu děti to pojali za hroznou srandu a začali po sobě házet kroupami, které vletěli k nám pod most a měli z toho úžasnou legraci. Cca po hodině jsme se konečně mohli vydat na další cestu. Českobrodsko je krásná oblast. Jeli jsme příjemnou krajinou plnou zeleně až do Hluboké. Příjemně nás překvapilo před zoo hlídání kol. Sice to měl na starosti nějaký pán, který provozoval lukostřelbu, ale odpadla nám starost o kola a šli jsme si projít nádhernou zoologickou zahradu. Mají tam i klokana a pro děti mnoho prolézaček a houpaček. Zámek Hluboká jsme jeli navštívit až po výborném obědě v podzámčí. Na rozloučenou jsme dostali dětské nafouklé balónky, které si děti zastrčili za ledvinku a tak jsme jeli dál lehce jak pojízdný cirkus. Alespoň jsme byli nepřehlédnutelný již z dálky :). Zámek a jeho prohlídku mohu také doporučit. Mají různé okruhy a manžel si rychle vyběhl  na věž což jsme my rozumní neabsolvovali. Cyklostezek tam mají pramálo, ale i po silnici se nám hezky jelo.

 

Fotogalerie

11.07.2012 vložil/a: cimousek
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (1 přihlášený)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023