reklama

Všude dobře, v Čechách nejlíp

zámek Hluboká
zámek Hluboká
Foto: Autor

Naše cesta vedla na jedno z nejhezčích míst na Hlubokou.

Cestou nás bohužel přepadla jedna z nejhorších bouřek, co jsem kdy zažila. Krčili jsme se s dětmi pod mostem a koukali, jak se zaplavují silnice proudy vody. Když začali padat kroupy tak jsem již dostala i strach. Kupodivu děti to pojali za hroznou srandu a začali po sobě házet kroupami, které vletěli k nám pod most a měli z toho úžasnou legraci. Cca po hodině jsme se konečně mohli vydat na další cestu. Českobrodsko je krásná oblast. Jeli jsme příjemnou krajinou plnou zeleně až do Hluboké. Příjemně nás překvapilo před zoo hlídání kol. Sice to měl na starosti nějaký pán, který provozoval lukostřelbu, ale odpadla nám starost o kola a šli jsme si projít nádhernou zoologickou zahradu. Mají tam i klokana a pro děti mnoho prolézaček a houpaček. Zámek Hluboká jsme jeli navštívit až po výborném obědě v podzámčí. Na rozloučenou jsme dostali dětské nafouklé balónky, které si děti zastrčili za ledvinku a tak jsme jeli dál lehce jak pojízdný cirkus. Alespoň jsme byli nepřehlédnutelný již z dálky :). Zámek a jeho prohlídku mohu také doporučit. Mají různé okruhy a manžel si rychle vyběhl  na věž což jsme my rozumní neabsolvovali. Cyklostezek tam mají pramálo, ale i po silnici se nám hezky jelo.

 

Fotogalerie

11.07.2012 vložil/a: cimousek
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (14 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022