reklama

Nejsmolnější pátek třináctého na kole

Foto: Autor

Věříte na pátek třináctého? Respektive na jeho vlastnost přitahovat katastrofy všeho druhu? Já dlouho nevěřil, už kvůli tomu, že jsem optimista...

Asi před 10ti lety jsem byl v pátek třináctého s přáteli na menším výletě na kolech po okolí mého rodného města - Nového Jičína. Jako mladí kluci jsme tenkrát jezdili beze strachu z píchnutého kola - mimojiné proto, že jsme neměli v plánu vydat se od bydliště příliš daleko. Bohužel mě se "povedlo" píchnout a tak jsem byl donucen asi výlet předčasně ukončit a vydat se pěšky domů.

Na sídlišti jsem potkal mého kamaráda, který se celé dopoledne zabýval opravou jeho mopedu - Stadionu, který by se dal s kolem poměrně snadno splést. Po pozdravení kamaráda následoval vítězoslavný úsměv od ucha k uchu. Kamarádovi se podařilo moped opravit! S nadšením jej nastartoval, jeho úsměv se snad ještě více rozšířil a vydal se na testovací jízdu kolem bloku domů. Když se vrtáil, celý spokojený ještě zatůroval a v tu chvíli přestal výfuk Stadionu vydávat namodralý dým, jelikož motor přestal pracovat. Po letmém pohledu na motor kamarád prohlásil: "Tak to je v zadeli!" Opravování totiž mohlo začít nanovo.

Tento zvláštní pátek, který nepřál jednostopým vozidlům se mi vryl do paměti. Shodou okolností tento článek píši opět v pátek, nesoucí v kalendáři číslo 13. Jakožto optimista věřím, že tentokrát mi přinese štěstí. :)

Fotogalerie

13.04.2012 vložil/a: Bumerank
karma článku: 1.48
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (12 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022