reklama

Nejsmolnější pátek třináctého na kole

Foto: Autor

Věříte na pátek třináctého? Respektive na jeho vlastnost přitahovat katastrofy všeho druhu? Já dlouho nevěřil, už kvůli tomu, že jsem optimista...

Asi před 10ti lety jsem byl v pátek třináctého s přáteli na menším výletě na kolech po okolí mého rodného města - Nového Jičína. Jako mladí kluci jsme tenkrát jezdili beze strachu z píchnutého kola - mimojiné proto, že jsme neměli v plánu vydat se od bydliště příliš daleko. Bohužel mě se "povedlo" píchnout a tak jsem byl donucen asi výlet předčasně ukončit a vydat se pěšky domů.

Na sídlišti jsem potkal mého kamaráda, který se celé dopoledne zabýval opravou jeho mopedu - Stadionu, který by se dal s kolem poměrně snadno splést. Po pozdravení kamaráda následoval vítězoslavný úsměv od ucha k uchu. Kamarádovi se podařilo moped opravit! S nadšením jej nastartoval, jeho úsměv se snad ještě více rozšířil a vydal se na testovací jízdu kolem bloku domů. Když se vrtáil, celý spokojený ještě zatůroval a v tu chvíli přestal výfuk Stadionu vydávat namodralý dým, jelikož motor přestal pracovat. Po letmém pohledu na motor kamarád prohlásil: "Tak to je v zadeli!" Opravování totiž mohlo začít nanovo.

Tento zvláštní pátek, který nepřál jednostopým vozidlům se mi vryl do paměti. Shodou okolností tento článek píši opět v pátek, nesoucí v kalendáři číslo 13. Jakožto optimista věřím, že tentokrát mi přinese štěstí. :)

Fotogalerie

13.04.2012 vložil/a: Bumerank
karma článku: 1.48
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (15 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023