reklama

Nejsmolnější pátek třináctého na kole

Foto: Autor

Věříte na pátek třináctého? Respektive na jeho vlastnost přitahovat katastrofy všeho druhu? Já dlouho nevěřil, už kvůli tomu, že jsem optimista...

Asi před 10ti lety jsem byl v pátek třináctého s přáteli na menším výletě na kolech po okolí mého rodného města - Nového Jičína. Jako mladí kluci jsme tenkrát jezdili beze strachu z píchnutého kola - mimojiné proto, že jsme neměli v plánu vydat se od bydliště příliš daleko. Bohužel mě se "povedlo" píchnout a tak jsem byl donucen asi výlet předčasně ukončit a vydat se pěšky domů.

Na sídlišti jsem potkal mého kamaráda, který se celé dopoledne zabýval opravou jeho mopedu - Stadionu, který by se dal s kolem poměrně snadno splést. Po pozdravení kamaráda následoval vítězoslavný úsměv od ucha k uchu. Kamarádovi se podařilo moped opravit! S nadšením jej nastartoval, jeho úsměv se snad ještě více rozšířil a vydal se na testovací jízdu kolem bloku domů. Když se vrtáil, celý spokojený ještě zatůroval a v tu chvíli přestal výfuk Stadionu vydávat namodralý dým, jelikož motor přestal pracovat. Po letmém pohledu na motor kamarád prohlásil: "Tak to je v zadeli!" Opravování totiž mohlo začít nanovo.

Tento zvláštní pátek, který nepřál jednostopým vozidlům se mi vryl do paměti. Shodou okolností tento článek píši opět v pátek, nesoucí v kalendáři číslo 13. Jakožto optimista věřím, že tentokrát mi přinese štěstí. :)

Fotogalerie

13.04.2012 vložil/a: Bumerank
karma článku: 1.48
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024