reklama

Tak jsem si zbastlil lehátko

Takhle to začalo! Horský kolo se obětovalo pro vyšší cíle!
Takhle to začalo! Horský kolo se obětovalo pro vyšší cíle!
Foto: Autor

Jelikož jsem tak trošku chabrus na záda, ježdění na zábradlí mě nedělá dobře. Taky prdel si tak nějak pořád nemohla zvyknout. Zlatá Ukraina z dob mého dětství! Na té jsem najezdil! Tam byl sic! Doktor mi doporučil nějakej sport na nohy, tak jsem začal pátrat. Po dlouhém pročítání interfernetu a sbírání rozumů a inspirací jsem se rozhodl, že si postavím lehátko. Protože neznám nikoho z okolí a nikdy jsem to neviděl zblízka a nevěděl, jestli to bude vůbec něco pro mě a nezabiju se na tom, tak jsem se rozhodl, že postavím něco jednoduchýho z materiálu "co dům dal". Postupně jsem stroj postavil tak, aby se na tom dalo sedět, motaly se tomu kolečka a mohlo to zastavit. Zkusil jsem to, hned bylo bác, ale zároveň rozhodnuto, že s tím bude asi sranda, tak jsem to šel zkusit na rovinku. Dopadlo to dobře, rozjel jsem se hned napoprvé! Při prvním otáčení se na konci ulice jsem znejistěl a ve velmi malé rychlosti dal nohu na zem a než jsem ji stačil dát z5 nahoru, tak bylo bum. Znovu nasednout a už to šlo! Mým dětem se to moc líbí, tak chtějí taky jezdit. Dcerka má kolo, tak jela se mnou. Prcek má sice taky kolo, ale ještě ho nemůžu pustit do provozu a ani by asi nic neušlápl, tak jsem trošku poupravil záď lehátka, přidal sedačku a třetí den už jezdil prcek s náma. To bylo radosti, když měl rozhled na cestu a nemusel mi koukat jen na pr...! No začíná se mi to líbit čím dál víc! Fčilkaj ještě doladit pár detailů, celý to trošku obarvit, aby to nevypadalo tak blbě a bude můj první stroj v kupě! Už mám v hlavě další, ale na ten budu muset ještě něco přišetřit, takže se na tomto naučím jezdit kolem baráku a procvičím nohy, se kterejma mám největší problém, bo jsem na kole nejezdil pěkných pár let. Jakej osud čeká moje první lehátko? Kdo ví! Třeba se zalíbí někomu, kdo by to chtěl taky zkusit a není v jeho možnostech si něco postavit, ale to už vymejšlím blbosti...

Fotogalerie

03.04.2012 vložil/a: opm-tuning
karma článku: 5.58
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tak lehátko je tak nějak ve finální podobě

Technika
No pár drobností ještě určitě bude, ale už nic zásadního. Budu šetřit a už mám v hlavě další. Tak jsem po ujetí cca 120 km rozebral,…
18.05.2012
opm-tuning
(3.31)
PR

Jaké zdravé jídlo si vzít na kolo?

 (freepik.com / senivpetro)
Cyklistika je sport, který vyžaduje fyzickou zdatnost a odolnost. Správná výživa vám může pomoci dosáhnout optimálního výkonu, výdrž a navíc. zabezpečit efektivní regeneraci. Ať už jste nadšeným amatérem, který si užívá víkendové vyjížďky, nebo zkušeným závodníkem, správný výběr potravin a tekutin hraje klíčovou roli v tom, jak se během jízdy i po ní cítíte.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

201 cyklistů (11 přihlášených)

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023

Premiéra na Bohemia Divide

Bohemia Divide je název jednoho z dnes už asi kultovních cyklistických ultra-závodů bez podpory. 750-800…
JohnyB | 28.10.2023

6. část - Bulharsko – k moři!

Naše děti už dávno vědí, že když k moři, tak si k němu musí dojet na kole. Těšily se, ale to horko tyhle…
Peggy | 18.10.2023