reklama

Jak jsme málem nevyjeli...

Foto: Autor

Na dnešní den jsme domluveni, že cyklobusem pojedeme do Karlova pod Pradědem. Bohužel na autobusovém nádraží zjišťujeme, že se dnes do cyklobusu nevejdeme. Přednost má skupina, která má místa zarezervované a venku čekají další cyklisti, kteří se do autobusu také nevlezou. I když cyklobus vyjíždí z našeho města, rezervace se v našem městě neprodává. Také jsem předpokládal, že v tom špatném počasí nikdo na kole nepojede.... 

Říkám si, ok moje chyba musíme vymyslet něco jiného. Přemisťujeme se na vlakové nádraží, s tím, ža aspoň vyjedeme vlakem do Bruntálu, odkud by jsme již kolmo pokračovali do Karlova p.P. Bohužel vlak nám před nosem ujíždí a tak vymýšlíme další variantu.

Za 45 minut jede vlak do Jeseníku a tak čekáme. Deset minut před odjezdem se nás jeden z pracovníku nádraží ptá jestli s těmi kolami jedeme do Jeseníku. Na naši kladnou odpověď nám sdělí, že ale do Jeseníku jede jen jednovagónový motoráček. Samozřejmě na nádraží nejsme s kolami sami. Což mě trochu vytáčí, vlak do turistické oblasti a dráhy na to kašlou...Podobné je to o spoj dříve, opět žádná možnost rezervace a míst pro kola pramálo.

Nakonec se rychle rozhodujeme, že pojedeme raději vlakem směr Olomouc.  V jízdním řádu je, že vlak bere kola. Když ale vidím, že vlak má jen tři vagóny a na nádraží čeká osm cyklistů, trochu znejistím, nakonec nás průvodčí posílá do zadní části, kde se dají naštěstí sklopit sedačky a my tak dáváme kola mezi sedadla.

Cestování s kolem je u nás stále problém, dráhy se sice snaží zvyšovat počet spojů, v kterých se dají přepravovat kola, ale stále to není bohužel dostatečné. 

Fotogalerie

30.07.2011 vložil/a: Asterix
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Elberadweg 2018 - Labská cyklotrasa s větrem v zádech

Cestování
Elberadweg (Elbe Cycle Route, Labská cyklotrasa) je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v Německu, kde se její délka…
28.10.2018
Asterix
(4.25)

Z Bratiskavy kolem Balatonu, přes termální lázně a podél Neziderského jezera

Cestování
Když se moji přátelé zmínili, že by chtěli jet kolem Balatonu a k Neziderskému jezeru, zbystřil jsem, protože to byla jedna z cest, která…
04.08.2017
Asterix
(4.25)

Moravská stezka 2015

Cestování
1. den ráno sedám s kamarádem Petrem Mazurem do vlaku na Jeseník, odkud vyrážíme po cyklotrase č.53. Nejdříve stoupáme mimo hlavní silnici…
23.05.2015
Asterix
(4.8)
PR

Maďarsko, úchvatné výlety na kole a kde pohodlně sehnat dálniční známku

 (freepik.com)
Patříte-li mezi vášnivé cyklisty, jistě vám nemohlo uniknout, kolik krásných a pohodlných tras nabízí nedaleké Maďarsko. A pokud se rozhodnete právě pro Maďarsko dálniční známka vám značně ušetří čas i najeté kilometry. Pojďme se tedy podívat, co všechno lze očekávat a v závěru článku vám poradíme, kde nejlépe si maďarskou dál-niční známku opatřit.

Na dovolenou, na kole, na víno… Přichází období dovolených – užijte si ji na kole!

EuroVelo 13 (Niederösterreich-Werbung)
Chladný vánek ve vlasech, krása ubíhající krajiny. Nekonečnou idylu jemně ruší jen vlastní dech. Zní to neodolatelně? Pak vzhůru do sedla a hurá do Dolního Rakouska, kde na vás čeká šest skvěle připravených cyklistických poznávacích tras a objevte malý, dobrý hotel - skrytý klenot mezi hostinci. Prozradíme vám tajné tipy, které znají jen místní nebo je doporučují dobří přátelé.

Na kole za snem: Přeměň vášeň pro cyklistiku na vítězství

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Cyklistika je pro mnoho lidí více než jen koníček nebo způsob dopravy; je to vášeň, která přináší radost, zdraví a pocit svobody. Jak ale tuto vášeň přeměnit na skutečné vítězství? Tento článek vám ukáže cestu, jak dosáhnout svých cyklistických cílů a proměnit nadšení ve skutečné úspěchy, a to i s lehkým nádechem adrenalinu a rizika.

Spojte zábavu a pohyb: Cyklistika a hazard v jednom

 (licence NATALIS/shutterstock.com)
Kombinace zábavy, pohybu a adrenalinu je snem mnoha lidí, kteří hledají nové a vzrušující zážitky. Na první pohled se zdá, že cyklistika a hazard nemají mnoho společného, ale při hlubším pohledu zjistíme, že mohou být velmi dobře kombinovatelné. Obě aktivity spojuje vzrušení, soutěživost a dobrodružství.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024