reklama

Jak jsme málem nevyjeli...

Foto: Autor

Na dnešní den jsme domluveni, že cyklobusem pojedeme do Karlova pod Pradědem. Bohužel na autobusovém nádraží zjišťujeme, že se dnes do cyklobusu nevejdeme. Přednost má skupina, která má místa zarezervované a venku čekají další cyklisti, kteří se do autobusu také nevlezou. I když cyklobus vyjíždí z našeho města, rezervace se v našem městě neprodává. Také jsem předpokládal, že v tom špatném počasí nikdo na kole nepojede.... 

Říkám si, ok moje chyba musíme vymyslet něco jiného. Přemisťujeme se na vlakové nádraží, s tím, ža aspoň vyjedeme vlakem do Bruntálu, odkud by jsme již kolmo pokračovali do Karlova p.P. Bohužel vlak nám před nosem ujíždí a tak vymýšlíme další variantu.

Za 45 minut jede vlak do Jeseníku a tak čekáme. Deset minut před odjezdem se nás jeden z pracovníku nádraží ptá jestli s těmi kolami jedeme do Jeseníku. Na naši kladnou odpověď nám sdělí, že ale do Jeseníku jede jen jednovagónový motoráček. Samozřejmě na nádraží nejsme s kolami sami. Což mě trochu vytáčí, vlak do turistické oblasti a dráhy na to kašlou...Podobné je to o spoj dříve, opět žádná možnost rezervace a míst pro kola pramálo.

Nakonec se rychle rozhodujeme, že pojedeme raději vlakem směr Olomouc.  V jízdním řádu je, že vlak bere kola. Když ale vidím, že vlak má jen tři vagóny a na nádraží čeká osm cyklistů, trochu znejistím, nakonec nás průvodčí posílá do zadní části, kde se dají naštěstí sklopit sedačky a my tak dáváme kola mezi sedadla.

Cestování s kolem je u nás stále problém, dráhy se sice snaží zvyšovat počet spojů, v kterých se dají přepravovat kola, ale stále to není bohužel dostatečné. 

Fotogalerie

30.07.2011 vložil/a: Asterix
karma článku: 3.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Elberadweg 2018 - Labská cyklotrasa s větrem v zádech

Cestování
Elberadweg (Elbe Cycle Route, Labská cyklotrasa) je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v Německu, kde se její délka…
28.10.2018
Asterix
(4.24)

Z Bratiskavy kolem Balatonu, přes termální lázně a podél Neziderského jezera

Cestování
Když se moji přátelé zmínili, že by chtěli jet kolem Balatonu a k Neziderskému jezeru, zbystřil jsem, protože to byla jedna z cest, která…
04.08.2017
Asterix
(4.25)

Moravská stezka 2015

Cestování
1. den ráno sedám s kamarádem Petrem Mazurem do vlaku na Jeseník, odkud vyrážíme po cyklotrase č.53. Nejdříve stoupáme mimo hlavní silnici…
23.05.2015
Asterix
(4.79)
PR

Cestování a důležitost cestovního pojištění

 ()
Proč je vlastně cestovní pojištění nezbytnou výbavou každého turisty či cestovatele? Jaké všechny situace dokáže pokrýt a na co je dobré se připojistit? Ve světě dnes také máme nového strašáka v podobě koronaviru, čemuž se rovněž mnohé pojišťovny přizpůsobily i ve svých pojistných smlouvách. Na tato a další témata se podíváme v rámci našeho článku, po jehož přečtení může být i vaše dovolená klidnější a bezpečnější.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

121 cyklistů (3 přihlášení)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021