reklama

Stále stejné, ale pokaždé jiné zážitky

Foto: Autor

Je 30.června a já ocházím ze školy s vysvědčením. Už při odchodu ze školy vím, co mě o prázdninách čeká. Čeká mě jako každý rok týden u strýce Petra na chatě na Vranově. Mámin bratr je tak trochu divný, sama nevím proč tam jezdím, asi kvůli tomu, že by prázdniny nebyly ,,ono". Strýci bude letos už čtyřicet let a ještě nenašel tu pravou, to vám ale povím, uchazeček už bylo...K strýci si beru kolo, popravdě - bez něj bych se tam ani neobešla. Každý den se vydáváme ,,na lov". Jinak řečeno, vyjíždíme na kole na lov žen. Projíždíme cyklo stezkami a prohlížíme si krásy národního parku Podyjí. Já se celou cestu kochám krásnou přírodou a strýc něčím jiným. Nejenže po cestě sleduje celkem nepoškozenou přírodu, ale dokonce se stíhá dívat i po ženách. Vždy si nějakou vyhlédne, když se na něj usměje, hned udělá, že spadl a je flirt na světě! ,,Ále, už je to tady zase" říkám si. A tak sleduji strýce co bude dělat, ne že bych to nevěděla, ale pokaždé je to trochu jiné...Pak, pokud slečna chce, pozve ji na kafe a já mám zhruba tak hodinku čas, si projet okolí kolem hospůdky. Je to vždy super, projíždím si krajinu a můžu říct, i když tu samou trasu jedu už poněkolikáté, vždy mě něčím překvapí. Je pravda, nejkrásnější je pohled na svět ze sedla, ale ze sedla z kola- to tedy je! Je to pro mne jakýsi odpočinek, který se mi dopřeje po stresu a zátěži. A ještě, když se při tom pozoruje krásná příroda. Po projížďce se vracím zpět za strýcem a pevně věřím, že je ještě na místě, kde jsem ho naposledy viděla. Většinou setrvá, ale člověk nikdy neví..Nevím co se pak stane, ale vždy vychází sám a řekne: ,,Už jedem, chci sledovat krásy Jižní Moravy". A jede se zpět-konečně! On unavený a já plná energie se vracíme zpět na chatu. Večer si umyji kolo a uložím do kůlny. Těším se, na další den, na projížďku se strýcem. Sice vím, jak vše bude probíhat, ale těším se až uvidím stará nová místa. Takto jezdím už 10 let, je to možná divné, ale pro mě jsou to krásné strávené časy na kole v přírodě, ještě když jsem z panelového domu a nemám kdy a kam se jet projet.

Fotogalerie

12.07.2011 vložil/a: b.u.d.d.h.a
karma článku: 3.61
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč

Nejčtenější blogy:

PR

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.

Jak se obléknout v zimě na kolo?

 (unsplash.com)
Jestli se nechcete vzdát zimních vyjížděk na kole, tak si pořádně rozmyslete, co obléknout, abyste zůstali v teple. V první řadě berte v potaz aktuální počasí a stav vozovky. Zaměřte se na teplotu vzduchu, která napoví, jak se správně obléknout pro jízdu v chladných a nepříznivých podmínkách. Co si vzít na sebe pro zimní vyjížďku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

204 cyklistů (14 přihlášených)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022