reklama

Výlet na Bezděz

různé opravy během výletu
různé opravy během výletu
Foto: Autor

Bylo žhavé léto a naše parta si užívala báječnou dovolenou u Máchova jezera. Podnikali jsme výlety po okolí, koupání v jezeře a vymýšleli jsme spoustu her pro děti i zábavu pro dospělé, abychom nezůstali pozadu.

Kola jsme si vezli s sebou jako velcí sportovci, leč opak byl pravdou. Mnoho z nás sedělo v sedle kola naposledy před pár lety.

Nadešel den "D" - cyklovýlet na strojích poháněných vlastní silou - a to rovnou na BEZDĚZ! Nejlépe na tom byli malí "rarášci", co se vezli s dospělákama.       Po pár minutách nastal první defekt. "nejstarší z rodu Hamrů" na nás volá: netočí se mi zadní kolo! Střed byl v háji. Hodil kolo přes rameno a utíkal poklusem do našeho tábora pro jiné náhradní. My na něho zatím čekali v zahradní restauračce , která byla poblíž. Byla útulná a jídelní lístek pestrý, ale asi tam před námi byl nájezd loupeživých rytířů. Vyprosili jsme si alespoň poslední 4 rozteklé nanuky, poctivě se rozdělili občasným líznutím. Mezitím nás dojel první odpadlík na náhradním kole a jelo se dál.

Další člen za chvíli lamentoval: jedu po ráfku, co se to děje??? Píchnuté kolo nemohlo uvézt jednoho dospěláka s přibaleným malým "svištěm".                    Díru jsme našli, ale kdo má lepení, nebo náhradní duši??? Na to nikdo z nás nepomyslel. Naše celá výbava byla jedna pumpička na deset kol. Dobří lidé ještě stále žijí a tak nám potomci praotce Čecha zapůjčili lepení.                      Po chvíli bylo slyšet lamentování a spílání (něco o bolavém zadečku a zatuhlých nožičkách). Největší posměváček volá: probůh zakryjte ten ukazatel s kilometry ať to má ženuška nevidí, by jí kleplo! Pozdě! Všímavá ženuška stačila ukazatel vnímat a chudák kolo za doprovodu jadrných výrazů letělo do škarpy. Poté se pokračovalo dál. Náš "velitel" na náhradním kole po pár metrech volá: já nemám šlapku! Přiběhl "Pat a Mat" v jedné osobě : já ti to opravím a ... šlapku urval celou (zbyla jen malá hubená tyčinka). "Posměváček" se chechtal až se za břicho popadal. "Velitel"  byl statečný a šlapal jen s tyčinkou. Ne nadarmo se říká, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. Tak došlo i na "posměváčka", který též ztratil šlapku, čímž odboural ostatní zbytek skupiny. Únava již byla znát jak u nás dospěláků, tak u děcek, které musely šlapat. Funěli jsme do prudkého kopce, tryskal z nás pot a v tom slyšíme "sviště" vezoucího se: tati, já se strašně nudím, jeď rychleji! To nemělo komentář.

Dorazili jsme pod Bezděz, sedli do zahrádky restauračky a zírali na krásné panorama s dominantou zříceniny. Když jsme se občerstvili, dozvěděli jsme se, že zde naše putování končí, neb památka byla ten den zavřená.

Rozdělili jsme se na dva tábory. My odolnější jsme propagovali kolmo zpět a druhá část křičela: jen přes naše mrtvoly! A tak část skočila na kola s pokřikem, že grilovat budeme bez nich jsme vyrazili. "Odpadlíci" se s námi loučili bestiálním zvoláním: ať všichni píchnete!!! Tato hláška na sebe nedala dlouho čekat. Rozmastili jsme to z prudkého kopce a najednou řacha. Při té smůle se naštěstí nestalo nic vážného, až na to, že bylo přední kolo celé roztrhlé. Přeživší účastník hodil kolo na rameno a utíkal zpět za "odpadlíkama".

A závěr? Večer jsme se všichni sešli u ohně, společně grilovali a s úsměvem vzpomínali na náš pokus "O ZÁVOD MÍRU"

Fotogalerie

01.07.2011 vložil/a: atanerok
karma článku: 6.48
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (9 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023