reklama

Stávka, aneb největší cyklojízda v historii Prahy

Byl to tedy dnes docela zvláštní den pro Prahu - již minimálně týden jsme byli masírováni tím, že díky stávce totálně zkolabuje doprava v Praze, všichni místo do metra, vlaků a jiných prostředků MHD sednou do osobních aut a ve spolupráci s mnohatisícovým davem rozezlených odborářů Prahu totálně ucpou. Skutečnost však byla zcela jiná.

Ráno jsem vyrazil, jako skoro každý den nezávisle na odborářích, na kole do práce a očekával jsem, že budu s potěšením předjíždět auta na totálně ucpané Evropské - opak byl pravdou - Evropská úplně prázdná, zato na cyklostezce daleko více cyklistů - až jsem se začínal bát, protože na kolech vyrazili "sváteční jezdci" u kterých se občas nedalo moc předvídat, jak se s vámi chtějí vyhnout a vůbec se různě divně motali. V práci - pohoda - moje kancelář (sice v 16. patře, ale s okny na Evropskou) i při zcela otevřených oknech nebyla rušena obvyklým dopravním hlukem.

Ještě absurdnější situaci zažila moje dcera, která dnes odjížděla na soustředění do Jindřichova Hradce a měla už od pondělí hrůzu z toho, jak se tam dostane. Naštěstí jsme se včas telefonicky ujistili u provozovatele JHBus, že oni nemají důvod stávkovat a pokud se do Prahy probojují, tak že pojedou. Skutečnost byla taková, že dcera dojela z domova poloprázdou tramvají na Florenc a odtud jeli autobusem až do Jindřichova Hradce 4 účastníci orienťáckého soustředění, dva další cestující no a pak ještě řidič.

No, ale abych se vrátil k tomu o čem jsem se snažil říct v úvodu - i všechna média informovala o nárůstu počtu cyklistů v Praze - jaký ten nárůst opravdu byl? To jsou údaje, které se dají docela lehko zjistit - stačí se podívat na stránky automatického sčítání cyklistů a hned můžeme srovnávat kolik lidí jelo dnes a na tom stejném místě před týdnem - alespoň pro tři místa uvedu konkrétní čísla (mimochodem v Podolí počet sečtených ve skutečnosti překročil číslo 10 000 - hodinu systém nefungoval):

místo                     9.6.  16.6.
Praha - Podolí       1122   9883
Rohanské nábřeží   714   5885
Vršovická               292   2266

Celkově zaznamenaly detektory za dnešní den celkem více než 47 tis. průjezdů cyklistů. Musíme samozřejmě uvažovat, že většinou byl cyklista zaznamenan po cestě tam i po cestě zpět, na druhou stranu je mnoho cyklistických tras, na kterých sčítání není, přesto velmi střízlivý odhad je, že dnes v Praze použilo kolo 30-50 tis. lidí.

Myslím si, že by dnešní čísla měla být impulsem pro zastupitelstvo hlavního města Prahy k výraznější podporu cyklistické dopravy (nejen rekreační cyklistiky) v Praze - například tím, že v rámci letní rekonstrukce tramvajové trati na Smetanově nábřeží se již do této trasy nevrátí individuální automobilová doprava. Některé další požadavky vyslovili ve své tiskové zprávě také Pražští zelení, i když nad některými z požadavků musí člověk trochu kroutit hlavou - např. požadavek na zachování "Rámusáku" těsně vedle nově budovaného mostu, který bude mít v obou směrech cyklopruhy a chodníky, či požadavek na stavbu cyklostezky Zbraslav - Jarov, která má být vedena paralelně s relativně málo používanou silnicí třetí třídy.

22.06.2011 vložil/a: JirkaDl
karma článku: 3.3
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

1111 km podél Rýna a Dunaje

Cestování
Po loňském úspěchu s cestou kolem Nisy a Odry na Rujánu a kolem ní jsem letos zorganizoval další cyklozájezd pro mládež, tentokrát k Rýnu a…
24.07.2011
JirkaDl
(4.23)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (11 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023