reklama

PUTOVÁNÍ ZA KRÁSAMI FOLKLORU

Vyjížďka / sraz

Termín: 21.06.2014, 07:00h - 21.06.2014, 18:00h
Místo: Lázně Bělohrad, Start: čas: 7 - 11,oo, Lázně Bělohrad - sídlo CK HOŠKA TOUR, Městské informační centrum Lázně Bělohrad Náměstí K. V. Raise 160

Bělohradští turisté společně s CK HOŠKA TOUR zvou na turistický pochod Putování za krásami folklóru. Trasy jsou vedeny malebnou zvlněnou až kopcovitou podkrkonošskou krajinou se spoustou kouzelných výhledů i pohodlných laviček, zvoucích k odpočinku. Navštívit stihnete i folklórní festival.

V sobotu 21. června se v Lázních Bělohrad uskuteční turistický pochod s názvem Putování za krásami folklóru. Přijeďte poznat nádherné krajinné scenérie, které se snoubí s historickými zajímavostmi a památkami lidové architektury. Putování je také trochu návratem k přírodě a historii kraje, stejně jako uklidněním v dnešní rychlé době. Startovné se letos nebude vybírat.

Prezentace: od 7 do 11 hodin v sídle CK HOŠKA TOUR a Městském informačním středisku na horním konci náměstí K. V. Raise 160. Tam je start i cíl všech tras. Můžete to také pojmout formou cílového pochodu. V cíli obdrží každý diplom se svým jménem.

Tato akce se koná v rámci projektu Poznejme nové vrcholy a přispějme tím na výstavbu Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře (příspěvkem 10 korun za soutěžní turistické razítko získané na Krkonošské vyhlídce).

Pěší trasy
Trasa na 12 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Arnoštov - Lázně Bělohrad

Trasa na 17 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Dolní Javoří - L. Bělohrad

Trasa na 28 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Zvičina - l. Bělohrad

Trasa na 35 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Zvičina - Miletín - Byšičky - L. Bělohrad

Cyklistické trasy
Trasa na 25 km: L. Bělohrad – Pecka - Bukovina – Krkonošská vyhlídka – Bukovina - Vřesník – (Byšičky) - L. Bělohrad

Trasa na 50 km: L. Bělohrad – Pecka - Bukovina – Krkonošská vyhlídka – Bukovina – Vyšehrad (Zvičina) – Miletín – Jeníkov – Červená Třemešná – Byšičky - L. Bělohrad

Centrem turistické akce je malebné městečko Lázně Bělohrad, které je součástí turistické oblasti Podzvičinsko. Je to kraj se spoustou lesů, udržovaných staveb lidové architektury a mnoha dalších přírodních i historických zajímavostí.

Cyklostezky vedou po méně frekventovaných silničkách a dobře sjízdných polních či lesních cestách.

V termínu turistické akce se pořádají v Lázních Bělohradě mezinárodní folklórní slavnosti, kterých je možné se zúčastnit.

Pořadatel

KČT Lázně Bělohrad a CK HOŠKA TOUR
Kontakt: Lubomír Hoška, 603 164 558, e-mail, web

Fotogalerie

Záznam vložil/a: ckhoskatour
:-) určitě dorazí:
ckhoskatour (03.06.2014)
:-| možná se dostaví i:
:-( bohužel nepřijede:

Kalendář akcí

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

240 cyklistů (6 přihlášených)

Pobaltí 2023 - 5. část

Z Lotyšska zase do Litvy a domů Když se kouknete na mapu pobaltských republik, snadno pochopíte, proč se…
Peggy | 16.09.2025

Pobaltí 2023 - 4. část

Z Estonska pro změnu zase do Lotyšska Kunda (pardon, ale fakt se tak jmenuje) už leží na pobřeží moře a…
Peggy | 13.09.2025

Pobaltí 2023 - 3. část

Z Lotyšska do Estonska Později v Lotyšsku se vzdálenosti mezi „něčím" ještě víc protáhly. Z pauz po 15-20…
Peggy | 11.09.2025