reklama

Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na jezde

Ahoj!
Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na jezdeni do prace jsem si rozebral na starsi Shimano kazete 6-ti kolecka vnejsi loziska (ta co jsou jeste pred cvrkem) a ted mi to nejde sestavit zpatky. furt mi 4 kulicky prebyvaji. :) Nemate nekdo nakres nebo radu, jak to co nejlepe dat dohromady? vcera jsem to zkousel asi 3x a trvalo to skoro 2 hodiny a bez vysledku. ;o) Ty kulicky se zdaji byt ve 2 radach. Diky moc za radu.

[ Zpět ]
Datum: 12.02.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (ondrejj)
  • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

         

    KIdyž je oprava správně provedena, vždycky něco zbyde :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

           

      http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2009
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

             

        V mám případě to platí určitě, vše mám několikrát ověřeno v praxi a ne vždy jsem z toho byl nadšený :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

         

    Pořádně vyčistit, do vnější ložiskové dráhy (to je ta část, na které jsou přidělané pastorky, jsou tam ložiskové dráhy dvě, jedna větší u drátů, jedna menší u nejmenšího pastorku) dát souvislou vrstvu vazelíny a do ní ty kuličky nasázet tak, aby se tam vešly všechny. Žádná by neměla přebývat :-)
    No a pak do toho opatrně nasunout tu vnitřní část, co jsou na ní ty západky. Při nasazování je dobré s tou vnitřní částí pomalu otáčet proti směru otáčení hodinových ručiček, tak, jako bys chtěl, aby Ti cvrček cvrčel, západky cvakaly, prostě aby tam líp zapadly :-)
    Na závěr nasadit ty tenoučký distanční podložky, případně tu nejtenší vyhodit, aby ložisko nemělo moc velkou vůli a utáhnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

           

      Diky moc. zkusim to tak udelat. ted uz vim, kde jsem asi udelal chybu. Sice jsem to vse dukladne vycistil, ale... Snad mi ted nebude zadna kulicka chybet... ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ondrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

             

        Ty kuličky tam nejsou úplně doplna, jako že by to bylo akorát, jedna vedle druhé, vždycky tam nějaká ta mezírka zůstane. Takže to nejspíš ani nepoznáš, jestli Ti nějaká chybí.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

         

    Už jsem to dlouho nedělal, takže si nejsem jistý, jestli jsem to nepoplet.
    U některejch cvrčků (ale mám dojem, že takhle to je u kazety, ne u šroubovacího šestikola) se na té straně u drátů kuličky vazelínou nelepí na vnější dráhu, co jsou na ní upevněné pastorky, ale na vnitřní, takže na tu část se západkama.
    Takže když se Ti to tam náhodou nebude vejít, zkus to takhle.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

           

      Tak uz jsem to nasadil... dal jsem to na tu drazku u dratu - kulicek bylo tak akorat, ze zustaly malinke mezerky. kdyz jsem to vcera delal tak jsem to prave daval na tu mensi a tam se to nechtelo vejit. :o) jeste jednou DIKY.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ondrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj!Mam takovy dotaz. Na mem starsim trek-kole, co mam na j

             

        Hlavně že jsou kuličky na svém místě :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024