reklama

Koupě nové odpružené vidlice na MTB

Ahoj,
mám v plánu vyměnit stávající vidlici SR S. (základní model) za něco více kvalitnějšího. Tato vidlice nemá s odpružením nic společného. Navíc je v ní velká vůle, takže při brzdění kotoučovkami si určitě dokážete představit, jak se kolo chová.
Nechci teď řešit konkrétní typ, který byste mi doporučili. Spíš mě zajímá, na co bych si při koupi měl dát pozor.
1) Jsou různé průměry krků?
2) Jak se dá zjistit zdvih mé stávající vidlice, aby novou pořídil se stejným zdvihem a nezměnila se tak geometrie kola?
3) Obecně jaký typ vidlice se hodí pro člověka cca 85 kg, rám 24" a kotoučové brzdy? Cenově cca do 7000 Kc a její hmotnost neřešim.
4) Jak je to s tou vůlí ve vidlici? Je tato u lepších vidlic "nulová" a dosáhne se tak maximálního komfortu při brždění předním kotoučem? Nebo se tohoto efektu nedá dosáhnout?
Díky moc.

[ Zpět ]
Datum: 27.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (pokype ([email protected]))

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

         

    Děkuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pokype ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

         

    Mrkni se na predesle diskuze, treba sem
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=7007
    jinak snad ve zkratce
    1/ dneska se pouziva (snad jen krome detskych kol a supermarketu) jediny rozmer krku vidlice, a to 1 1/8" (28,6mm). Pokud si nejsi jisty, premer prumer krku tve stavajici vidlice
    2/ netusim, jaky typ vidlice mas, takze zdvih nevim. Zjisti si jej a prohledej nejlepe stranky vyrobce, zagoogluj. Urcit zdvih podle vysunuti vnitrnich noh je tezke. Kazdopadne Suntour daval na sve zakladni modely vidlic vetsinou zdvihy 80, max. 100 mm, takze vidlici s timhle zdvihem nic nepokazis (ale radsi si over stavajici zdvih podle typu, co mas).
    3/ obecne je 85 kg pomerne hodne, to stejne plati i pro pouziti kotoucu- takze vidlici co nejtuzsi, zamer se na prumer vnitrnich noh, dnes je optimum 32 mm. Tvuj pozadavek i cenove splnuje treba Suntour Epicon, ev. ve vyladene verzi. Fura veci nejen o nem je napr. v odkazu, co jsem uvedl na zacatku, ev. si zadej "epicon" do vyhledavani nahore na strance.
    4/ vule nebude vylozene nulova uz z principu nikdy, kazdopadne ale nesmi byt znatelna, takze pocitove urcite nulova!!. S kvalitni vidlici je to dosazitelny jev.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

           

      Díky moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pokype ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

         

    Rám 24" je k tvojí hmotnosti nějak nepřiměřený, imho. Kolik prosímtě měříš? Dva metry?
    Jinak pro kohokoliv se určitě hodí vidlice Marzocchi, jen vybrat kterou :) Zejména pokud neřešíš hmotnost- je těžší než konkurence, ale tím víc vydrží.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

           

      Můžeš mi vysvětli, co má hmotnost společného s výškou? Jak z mé hmotnosti poznáš, že rám 24" je pro mě nepřiměřený? Na srovnání "výšky x hmotnosti" začínám být pomalu ale jistě alergický :-) Jinak co se týká Marzocchi, tak to je pro mě samozřejmě synonimum dobré vidlice.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pokype ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě nové odpružené vidlice na MTB

           

      Můžeš mi vysvětli, co má hmotnost společného s výškou? Jak z mé hmotnosti poznáš, že rám 24" je pro mě nepřiměřený? Na srovnání "výšky x hmotnosti" začínám být pomalu ale jistě alergický :-) Jinak co se týká Marzocchi, tak to je pro mě samozřejmě synonimum dobré vidlice.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pokype ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

556 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024