reklama

madla

Zdravím,
mám dotaz ohledně madel na kolo Superior RX 620. Koupil jsem ho na netu a prodejcem mi bylo mailem sděleno, že na daný typ není problém přidat i rohy. Bohužel ten typ použitých madel (na šroub) na to však zřejmě není dělán. Nemáte s tím někdo zkušenosti ? Zatím to vidím na jejich výměnu. Petr

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Superior RX 620 ([email protected]))
  • Re: madla

         

    Jestli to jsou tyto gripy http://www.superior.cz/cz/kolekce-2008/sup-dily... , tak jsem měl podobné a tu objímku jsem z jedné strany sundal, tu umělou hmotu, na které byla nasazená jsem uřízl a kolem rohů to bylo v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: madla

           

      Když se koukneš na obrázek kola, tak zjistíš, že tam jsou úplně jiné. Asi ergo nebo co... Šroub je "uvnitř" trubky řídítek, z venkovní strany gripu, je tam nějaký imbus.
      Podle mne to s rohy fungovat nebude. Leda, že by se to celé dalo nějak odstranit...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: madla

             

        Koukal jsem na to a za specifikace jsem potom vyčetl tyto, ale udělal jsem chybu, na kole jsou ERGO dual..., zatímco já našel MTB dual... :-(

        Takže omluva, s těmito asi opravdu nepůjde udělat nic, než vyměnit.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2008
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: madla

               

          Ještě je možné, že tím šroubem je uchycena jen ta boční záslepka, která to pak celé jistí na řídítkách, ale jinak se to bez ní třeba obejde...

          Není nic jednoduššího než vzít imbus a zkusit to povolit a vyndat, pak se uvidí ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2008
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: madla

                 

            Tam půjde nejspíše o to, že uvnitř budě nějaký kužel, který bude ten grip držet v dané poloze, aby se nepootáčel, ale rozhodně souhlas, že nejjednodušší je povolit, sundat a zhodnotit.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2008
            Autor: pro_pa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: madla

                   

              No, já to samozřejmě imbusem rozmontoval a ten šroub je napojen na plastový závit uvnitř gripu. Trubka řídítek je pak zasunuta mezi onen závit a stěnu gripu a šroubem se to utáhne tak, že to drží... Už jsem uvažoval, že bycho to z vnější strany provrtal, zbavil bych se toho závitu a nasadil na trubku řídítek, ale pak mi došlo, že by se ten grip na trubce nejspíše otáčel, protože uvnitř něj je plastová trubka....Asi to fakt vypadá na tu výměnu. Které byste mi poradili ? Zatím díky moc !! Petr

              [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (P. ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: madla

                     

                Které, to je hodně individuální, někdo má raději tvrdé, někdo měkké, těžko radit.

                [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2008
                Autor: pro_pa
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

458 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024