reklama

Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které z těchto kol se vám zdá lepší. Byla jsem ve dvou obchodech a doporučili mi tyto kola:
http://www.cte.cz/zbozi/3496/KELLYS-AXIS-red-...
http://www.vseprokolo.cz/jizdni-kola/Krosov%e1+kola/AUTHOR+2008/AUTHOR/3238-Author+Stratos+2008+-+krosov%e9+kolo.html
(a u toho druhého kola, jakou velikost byste vybrali na výšku 164 cm? slečna v obchodě mi doporučovala velikost 16, ale podle toho obchodu bych řekla, že 18)

Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 09.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (monika)
  • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

         

    S kolama ti nepomuzu, prijdou mi podobny, tak si je obe vyzkousej a ber to, co ti lip sedne.
    K velikosti- tabulky casto klamou, ja bych taky rekl, ze na 164 cm bude 18" hrozne moc. Prodavacka te videla osobne, tak bych ji asi duveroval.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

           

      No já bych se raději podíval taky osobně;-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

         

    Mám Axise v šedé barvě 2007. To kolo mne za tu cenu prostě chytlo u srdce. Tak jsem jej koupil i své milované polovičce. Jen trvala na širších pláčtích. Ve tvém případě Ti Author nabízí širší sedačku a Kellys zas pohodlnější řazení. v ostatních komponentech čerta nehledej. Pokud se tím nebudeš živit. Nebo pokud se nechceš vytáhnout tím, kolik co stojí, tak v tom rozdíl pro běžnou rekreačně sportovní jízdu nenajdeš. Velikost bere každý individuálně. Tady bych Ti doporučil se svézt. Nejčastěji se dočteš to, že musíš při šlapání mít nohu v dolní úvrati téměř nataženou a však při zastavení pohodlně dosáhnout na zem. Je třeba si ale nechat vůli v sedačce pro její snížení při jízdě v horším terénu. Takže až budeš zkoušet kolo, tak si vysuň sedačku do horní 1/3 - 1/4. Získáš tím vůli pro její případné snížení, nebo naopak. A také tam snáze dostaneš kapsu pod sedlo a blikačku. Tak štastnou ruku a brzy třeba někde na cestách ahoj... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

           

      Cože ? Při zastavení má dosáhnout pohodlně na zem ? Jak máš, prosím Tě, vysoko sedlo ??? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

             

        Já jsem teď zrovna něco nastavoval na kole doma a potřeboval si sednou a vyzkoušet a jen tak pro zajímavost jsem přitom i zkoušel jak v poloze v sedle dosáhnu na zem. A nepovedlo se mi ani dotknout oběma špičkama současně.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

               

          Špičkama došáhnu tak ze silničky, mtb má střed vejš, z toho ani omylem. A ty máš fulla, to bude ještě vyšší, ne?
          Nejezdíme na koloběžce, nepotřebujem šlapat na zem;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

                 

            No a co takova kohoutovka:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.04.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

                 

            Full má střed výše, ale ne zase o tolik (samozřejmě záleží jak na zdvihu, tak na konkrétním kole). Tedy na nezatíženém kole ho má výrazně výše (klidně 5-6cm), ale po nasednutí se to sagem už zase přiblíží HT. Ale je to pořád o malinko výše (u mojeho kola cca 1,5-2cm výše na zatíženém kole).

            [ Zpět ]
            Datum: 10.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

                   

              2 cm může bejt i rozdíl mezi relativně bezpečným stáním na špičkách a naraženejma kulema.
              A to už je sakra rozdíl:-D

              [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2008
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

                     

                Když sedím v sedle, tak si citlivé partie dost těžko můžu narazit. To maximálně kdybych neslezl ze sedla a snažil se v terénu překlopit na stranu, tak to opravdu nebude ono, ale proč bych to dělal že :-)
                A pokud ze sedla slezdu, tak tam mám rezervu i přes v tu chvíli výrazně vyšší střed. Tam zase je u fullu (pokud je rozumně navržený) výrazně velký sloping rámu.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.04.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Každý o tom ví své...

             

        S nikým se tu nechci přít. Každý z nás má své zkušenosti. Já se na svém kole musím rochu naklonit do boku a pak prostě pohodlně dosáhnu na špičku, ale v terénu si sesadím sedlo tak o 5 - 8 cm dolů a cítím se pak jistěji. Nezapomeňte, že cross není na takovou jízdu stavěný. Má užší a vyšší kola a celkově je na něm vyšší posez, ale dá se s ním občas i něco sjet. To snížení sedla třeba před sjezdem na lesní cestě nikoho nezabije a je to fakt pohodlnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2008
        Autor: Tano
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Každý o tom ví své...

               

          To mi vysvětli, jak má cross vyšší posez (to přeci záleží na výšce středu nad terénem, a ta je stejná i po mtb, a na délce nohou).
          Já se sedlem raději nehejbu, víš jak dlouho trvalo, než jsem si odladil ideální poez (navíc tam mám bliknu a brašničku, to by nešlo), to raději hodim p---l za sedlo a nebo slezu :)))

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

             

        kdyz sesednete proboha, ne kdyz sedite!
        abyste si nevobili koule ci neco jineho o ram!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2008
        Autor: mdk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

               

          To pak ale nemá žádnou souvislost s nastavením výšky sedla.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

           

      Na takovémhle typu kola, že by dávala sedlo dolu v terénu na sjezdy? To dělat opravdu nebude. To nedělám většinou ani na fullu.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

             

        Na fulu jsem bohužel nikdy neseděl, ale myslím si, že si to kolo prostě nastavíš na daný typ terénu a pak s tím už nehýbeš. Jenže cross je určen především na jízdu po silnicích a zpevněných polních a lesních cestách. Jak už to ale bývá tak i nás rekreační cyklisty ten terén občas zláká. To pak ta drobná kosmetická úprava přeci nikoho tak nezdrží a sjezd je vážně jistější. Máš nohama prostě blíž k zemi a sedlo Tě neomezuje a přesto je příjemě pod zad.. no zkrátka po ruce.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2008
        Autor: Tano
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

               

          Je to trošku jinak. Já mám na všech kolech co jsem jezdil a jezdím sedlo vysoko pro ideální šlapání, tedy normálně dost vysoko (při patě na pedálu mám nohu téměř napnutou).

          A tím nesnižováním na fullu jsem myslel to, že když na fullu jezdím s vysoko nastaveným sedlem mnohem těžší terény než bude jezdit na tom crossu a není s tím žádný problém (a snižuju jen opravdu vyjímečně, ale když je to nutné, tak ten sjezd je tak jako tak už na hranici mojí techniky, co dokážu sjet), tak na ty lehoučké terény na crossu to není třeba už vůbec.

          Sedlo je třeba snižovat pouze na fakt těžké sjezdy, kde je nutné hodně pracovat s těžištěm a více chodit za sedlo, tedy v případech, kdy tam to sedlo vyloženě vadí a to jsem právě myslel, že určitě nic takového jezdit nebude.

          V jiných případech je snižování sedla podle mě úplně zbytečná práce a jezdit trvale s trošku níže daným sedlem kvůli tomu, abych lépe dosáhnul na zem nebo kvůli terénu, to už by se mi zdálo jako úplný nesmysl.
          Pokud jedeš u cokoliv co je už malinko těžší terén, tak stejně musíš jít ze sedla a pokud to není ten výše popsaný případ, kdy by ti sedlo vadilo, tak je v tu chvíli úplně jedno jak ho máš nastavené, včetně vystupování, kdybys třeba něco nesjel a musel zastavit (stejně stojíš v tu chvíli v pedálech).

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které z těchto dvou kol byste si vybrali?

         

    Mám Stratose (starší 2001), celkem dobrý, akorád jsem musel něco vyměnit po opotřebování, takže jsem si dal lehčí převody kazetu 11-32, kliky s malým 22. No a stím už je to pohoda. Moje výška je 165 cm, mám rám 18 a je to pro mě ta správná výška, ahojky

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2008
    Autor: tycho
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Velikost kola...

         

    ... tak na tohle téma je tu již snad několik stovek diskuzí. Motá se to stále dokola. Každému vyhovuje něco jiného a každému nesedí stejná geometrie rámu. Navíc, jak jsem se již přesvědčil, tak ani jeden výrobce nemá tu geometrii ustálenou. Kolo si prostě musíš vyzkoušet. Já mám crosse Kellyse Axis rám 21,5. Měřím 180 a na zem ze sedla fakt nedosáhnu. {musel jsem si to jít zkusit :)} přesto při sesednutí mám štangli v bezpečné vzdálenosti od nádobíčka. Sedlo mám nastavené tak, abych měl nohu v dolní úvrati téměř nataženou a jsem maximálně spokojen. Jen si prostě v lesních sjezdech tu sicnu hodím o 8 cm níž k úchytu blikny a nebojím se tomu trochu pustit žílu. MTBéčko mám ve velikosi 18. Nastavené je dost podobně a také se na něm dá jezdit. Jen s výškou sicny nepotřebuji hýbat. Asi to bude odlišnou geometrií. To prostě nevím. Jediná rada, která se tu najde ve všech tématech k velikosti kola je ZKUSIT SI HO. Ještě v tomto vláknu byl dobrý typ, který jsem nikde jinde nenašel je ŘÍDIT SE PODLE SOUČASNÉHO KOLA. Mám tu Katalog kol Vela 2005, Na kole křížem krážem po Čechách {mimochodem vyhozené prachy} a Fahrrad, Zubehör & Bekleidung. Po řečtení odborných typů, jak správně vybrat velikost kola jsem si už deď jist, že rady věnované správné výšce budou asi dražší než kolo samotné a stejně budeš vědět prd.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024