reklama

Cim lepit

zdravim vas, skusam zbastlit drevniak, akurat som narazil na taky drobny technologicky problem - cim to zlepit. Totiz, skusal som epoxid, ale nejako sa mi s tym blbo prple, neviem ho nejako rozumne a ktohovie ci spravne namiesat. Su aj ine alternativy co sa tyka lepidiel, ktore by boli jednoduchsie na pouzitie a zaroven dost pevne?

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Krovak)
  • Re: Cim lepit

         

    Z jakého dreva bastlíš?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2008
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cim lepit

           

      no pokial viem mal by to byt smrek

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Krovak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cim lepit

             

        Dřevo, které pouští smolu je nevhodné. Smola se vlastně separátor (a odstaňuje se blbě).

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2008
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    DISPERCOLL D3, polyvinylacetátové disperzní lepidlo pro vodovzdorné lepení.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Henry)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    PONAL lepidlo na bazi klihu. Ja lepil lepidlem na plovouci podlahy - na stejne bazi 1litr za 60kc v baumaxu. Zadnej problem. Doplnky pak epoxidem

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2008
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    Já používám na lepení dřeva Soudal - lepidlo na dřevo 66A - D4. Má tu výhodu že se s ním dá lepit i vlhké dřevo a vyplní případné mezery. Je to podobný efekt jako pur pěna. Drží jak šlak :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2008
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    Klepni na odkaz a určitě se dozvíš víc:
    http://lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    Já věřím, že epoxid je na tohle nejlepší. Může ale záležet, jakého je typu. Pamatuju si, že staré dobré CHS 1200 mělo poměr míchání něco jako 1000:65 nebo tak nějak, v řádu jednotek procent. Nešlo tím pádem použít obyčejnou digitální váhu co váží na jednotky gramů, pokud člověk nezkoušel míchat aspoň půl kila naráz. Muselo se to míchat podle počtu kapek nějakým kapátkem, přesnost nic moc.
    Pokud vím, existuje obrovské množství epoxidových lepidel, z nichž mnohá se míchají v podobných poměrech jako třeba laminovací pryskyřice: 100:40, 100:25 a podobně. Není pak problém míchat třeba méně než kelímku od jogurtu a pořád to mít velice přesně, tím pádem se zaručenými mechanickými vlastnostmi. Stačí nalít jednu složku, vynulovat váhu, nalít správné množství druhé vypočtené podle váhy první, a pořádně to zamíchat. Asi to není tak jednoduché jako lepidlo co se jen vytlačí z tuby, ale nic co není dvousložkové nemůže nikdy mít takovou pevnost.
    Zkus se mrknout třeba tady: http://www.5m.cz/p.php?p=sortiment,Lepidla,lep...
    Slyšel jsem od Ninka, že tohle se na podobné aplikace hodí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2008
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cim lepit

           

      Zdá se, že ten link nezafungoval celý, čárka to rozdělila. To co jsem měl na mysli je podkategorie Lepidla -> Lepidla pro středně náročné aplikace.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2008
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cim lepit

           

      Po zjištění měrných hmotností pryskyřice a tužidla jsem mi vyšel pro CHS 1200 objemový poměr 12:1 a mohl jsem menší množství dávkovat inkjekčními stříkačkami. Tuhlo to spolehlivě a drželo jak helvítská víra.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2008
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cim lepit

             

        Pamatuju si, že tvrdidlo na pryskyřici výborně plave, tj. má výrazně menší hustotu. Pokud tedy mysleli 1000:65 hmotnostně, je klidně možné, že to vychází 12:1 objemově.
        Já to míchal váhově a přesnost množství toho tvrdidla byla klidně plus mínus 25%. Přesto to vždycky ztvrdlo a pokud můžu říct, tak i drželo. Podle všeho má CHS1200 velkou toleranci. Ovšem všechno co jsem s tím kdy dělal bylo hrozně předimenzované, takže těžko říct, nakolik to drželo díky vynikajícím vlastnostem lepidla a nakolik byly jeho vlastnosti pouze dostatečné pro tak předimenzovanou věc.
        Jedna věc mi není jasná: tu pryskyřici jsi taky dávkoval stříkačkou? Ta je přece příšerně hustá.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cim lepit

               

          Táhnul jsem ji stříkačkou, šlo to hrozně pomalu. A jak ta pryskyřice s postupem času pomalu houstne tak jsem to nakonec dělal tak že jsem vytáhl píst, špejlí to nakydal dovnitř, otočil pístem dolů, počkal až si vzduch s pryskyřicí vymění místo a pak vytlačil na požadovaný objem.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2008
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cim lepit

                 

            pred natahovanim pryskyrice do striekacky ju ponorim do horucej vody, po zohriati zredne.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.04.2008
            Autor: miso-BA
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cim lepit

           

      chs 1200 jsem vždycky míchal podle origoš návodu (v tom malým kelímku a kapátkem) a nikdy nebyl problém. Ale je pravda, že pevnost spojů jsem nijak laboratorně ani "laboratorně" nezkoušel. Ale ztuhlo to vždycky v normálním čase.
      Mám dojem, že minimálně u některých epoxidových pryskyřic je to tvrdidlo jen jako katalyzátor, že se při vlastní polymerizaci nespotřebovává, ale možná kecám. Ale i tak by množství tvrdidla asi mělo trochu vliv na pevnost výsledné hmoty (třeba kdyby ho tam bylo moc, mohlo by ve výsledné struktuře tvořit nějaké "bublinky", kdyby ho bylo málo, nemuselo by se všude dostat po ztuhnutí části). Takže asi je nejlepší dodržovat návod:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2008
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cim lepit

             

        Bublinky (opravdové) ti to udělá všude, kde je jen trochu silnější vrstva. Narozdíl od laminovacích pryskyřic je to tak husté, že vzduch neuteče. Dají se pouze eliminovat ty největší bubliny když se snažíš a nebo dělat jen tenké přesně spasované spoje (ty beztak drží nejlíp).

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cim lepit

             

        Údajně to funguje tak že molekuly pryskyřice tvoří dlouhé řetězce a tvrdidlo se postará o to že se mezi těmito řetězci vytvoří příčné vazby čímž to ztvrdne (podobně funguje vulkanizace kaučuku). Proto když se dá příliš mnoho tvrdidla tak je pryskyřice po vytvrzení křehká a když se ho dá málo tak je měkčí a houževnatější.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cim lepit

         

    Nejen na dřevo používám lepidlo BISON PuMax Timber. Původně jsem s ním lepil krk kytary, když po opravě u houslisty opět povolil a od té doby s ním lepím téměř vše. Vodovzdorné a drží jak epoxy.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: prunus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024