reklama

Londýn na kole: Svoboda města

„Většina lidí nikdy neobjede svět na kole, nebude ze sedla poznávat exotické lidi a nudit je svými řečmi o finesách čištění převodových táců,“ napsal Ken Worpole v lednu před patnácti lety pro britský časopis New Cyclist.

Datum: 28.10.2007
Autor: Redakce
  • Díky!

Díky za pěkně přeložený článek. Je zajímavý, dobře napsaný a je vidět, že se na kole ve městě jezdit dá, i s auty.A jak jsem si stihnul v Londýně všimnout, přes ony v článku zmiňované manýry řidičů, je to tam pro kolaře daleko, daleko lepší. A podle mě je to tím, že se tam k sobě lidi chovají "jinak".V silnici, na chodníku, na cyklostezce. I značení cyklostezek je dobré.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Londýn na kole: Svoboda města

do práce, z práce a tak pořád dokola na kole, na rozdíl od autora mi stačí jeden převod, jinak zcela souhlasím - cyklista je král, zranitelný, ale nekonečně svobodný a téměř neomezovaný pravidly silničního provozu.

[ Zpět ]
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Moc pěkné.

[ Zpět ]
    Datum: 30.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)

cely moj jeden hlas (viac nemam ;-) ) za kvalitne napisany a kvalitne prelozeny clanok, ktory ma velmi potesil.

[ Zpět ]
    Datum: 06.11.2007
    Autor: palio

V Londyne jsem na kole mel docela strach prvni dny , ale jinak OK . Nektery kanalovy poklopy v Londyne pro cyclistu jsou des a bes v heavy trafic . Za 5 dni jen v Londyne jsem najezdil 320 km , po Anglii a Skotsku dalsich 2 086 km . Mel jsem stesti na pocasi , ani horko a ani zima a prselo me jen 2 dny . Pred odletem na mym touring Trek exellent service and bike packaging za rozumnou cenu . I like riding bike on country side

[ Zpět ]
    Datum: 23.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520 (vladbird@telus.net))

Ahoj Vlade!
      Vrátil ses jako "Dobří holubi se vracejí" nebo jako "Pachatel se vrací na místo činu"? Ještě pořád jsi takový "šumák a prskavec?"
      No nic.
      Zítra máme Štědrý den. Tož, chlape, zdraví, štěstí, spokojenost a v novém roce totéž + dlouhá léta na kole!

[ Zpět ]
      Datum: 23.12.2007
      Autor: AV
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (17 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019