reklama

jaké nejužší pláště na crossové kolo

Chtěl bych jet rekreační silniční časovku na crossovém kole (silniční nemám). Vím, že proti silničním kolům nemám šanci. Crossové kolo je mnohem těžší. Chci si aspoň koupit co nejužší pláště, které se dají dát na ráfek. Zatím tam mám pláště 700x35 nafouklé na 5 atm.

[ Zpět ]
Datum: 27.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    Druh rychlých plášťů ti neporadím. Na to jsou tady jiní odborníci. Když budeš mít lepší fyzičku a silné nohy, tak ujedeš i těm se silničníma kolama.Jednou jsem vyhrál časovku i na horáku.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Standa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    To si přece musíš zjistit sám podle ráfku co tam dáš nejužšího. Klidně můžeš dát silniční pokud ti to dovolí http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu-silnicni-a...!-Plast-silnicni-Michelin-Speedium-700x23_565.html

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ABC)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

           

      A to je na tom ráfku napsané nebo jak to mám zjistit?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

             

        Mělo by to tam být, když ne budeš muset pohledat po netu..

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ABC)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

           

      Je na ráfku napsané mach 210.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    opíš čísla z boku plášťa, zajdi do predajne a vyber si (prípadne si pýtaj úzky plášť) aký potrebuješ (podľa zásob predajne) napr 25x622

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    Dej tam i normalni silnicni plast, na beznym trekovym rafku nebude problem ani s 23 mm sirokym plastem.

    Nejvetsi rozdil v rychlosti treku oproti silnicce ale zdaleka neni v sirce plaste nebo nejakym kile navic, ale v geometrii posezu, resp. v aerodynamice. Se vzprimenym posezem a rukama dosiroka rozpazenyma na beznych trekovych vlastovkach ti nepomuzou ani galusky.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

           

      Na ráfku, kde jsem měl původně 700x38, mám bez problémů 700x32.

      Oproti silničkám bude v nevýhodě nejen pro málo aerodinamický posez, ale i váhou kola, váhou plášťů a hlavně jinými převody, kvůli kterým nedocílí stejné rychlosti, i kdyby mu nohy ulítly. Nejtvrdší převod u crossů bývá 48x11 zubů u silniček až 53x11 a to je zatraceně rozdíl.

      Navíc tu máš kalkulátor, jaký potřebuješ výkon na různých kolech v různých polohách >> http://www.nahoru.net/kalkulatory.html

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

             

        Ja mam na silnicce treba compact prevodniky (50/34) a vzadu zatim puvodni kazetu 12-25, takze nejtezsi prevod 50/12 je +- ekvivalentem tebou zminovaneho nejbeznejsiho prevodu u treka 48/11. S timhle dokazu utocit az k 60 km/h. Predpokladam, ze teda prevody nebudou v tomhle pripade tim hlavnim, pokud tedy nekdo nejezdi stabilne prumery nad 50 km/h.
        Vaha pochopitelne vyznam ma, ale neni az tak rozhodujici, treba 3-4 kg rozdilu ziletky proti trekovi muzou byt uplne zanedbatelne v porovnani s vahou jezdce, co si veze zbytecne na sobe ve forme podkozniho tuku. Vyssi hmotnost rotujicich casti kola jako plaste, rafky apod. jsou vyznamejsi zalezitosti nez hmotnost treba ramu, nicmene maji vyznam jenom pri akceleraci, pri stale rychlosti jejich vyssi hmotnost naopak pusobi jako setrvacnik (treba prave sady kol na casovky nejsou vubec ty z nejlehcich).

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

               

          S tou váhou jezdce máš 100% pravdu. Kdysi mě předjel takový pořízek a cca 15 km jsme jeli spolu. Byl očividně tak o 20kg težší než já. Na rovince jsme drželi tempo, ale v kopcích jsem mu dával náležitě na prdel...Pořízek = slabý vrchař:O)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

               

          S převody je to přesně jak píšeš. Já měl dokonce do loňského podzimu než jsem silničku prodal na ni převody s compacty 50/34 + kazetu 13/29 a taky jsem neměl žádný problém s nejtěžším převodem. Bez problémů dlouhodobě se na pro mě pohodové kadenci se dalo jet 50km/h a utočit nebyl problém ještě lehce přes 60.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

                 

            Mám 52/13 nejtěžší převod, z kopce při cca 67-68 km/h už je znát, že to netáhne, že už je převod dost vytočený. Ale neplašte se, to už musí být kopec, abych takhle jel :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 28.08.2007
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    Na ráfcích 622x18 jsem dlouho bez problémů jezdil silniční pláště 622x23. Funguje to spolu v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké nejužší pláště na crossové kolo

         

    Ahoj taky jsem ze začátku jezdil na pláštích šíře 35mm. Ted mám š=28 (700x 28C( označení na plášti. Je to podstatný rozdíl. Taky u nás se pořádá silniční časovka,,Motorpalácká šlapka,, délka 25km. Na silničky sice nemám ale mezi poslední rozhodně nepatřim.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024