reklama

Machr na kole

Tak to jsem teda dneska v noci koukal : v 01.45 hod na Hlávkově mostě jsem potkal staršího cyklistu. Měl jsem s ním společný kousek cesty a tak jsem si sním začal povídat.Bylo větrno a střídavě pršelo, řekl mi že míří do Teplic. Po otázce proč vyjel tak pozdě v noci odvětil : jedu z Českých Budějic. Když mi poté řekl, že je mu 75 let !!! a odmítnul pozvání na čaj, že spěchá za bráchou který mu jede naproti do Lovosic tak mi spadla čelist. Obdivuji takový výkon i v takovém věku.

[ Zpět ]
Datum: 16.06.2007
Autor: pochy
  • Re: Machr na kole

         

    Jo, najdou se takoví nezmaři. Cykloturistika otiskla před lety článek o nějakým sedmdesátníkovi z Pardubicka, kterej jezdí 60 až 70 km denně!

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Machr na kole

         

    Haha, to byl určitě nějaký vtipálek a dělal si z tebe prču. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Machr na kole

         

    1:45? Vzhledem k tomu koliks toho na narozeninách vypil, předpokládám, že si věci nepamatuješ přesně tak jak byly. Ostatně jestli jel na Teplice, tak cestou na Prosek musel pořádně zmoknout (jel jsem tak hodinu před Vámi a od mostu Barikádníků lilo jako z konve), prochladnout a nejdále u Kralup padnul mrtvý do škarpy...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Machr na kole

           

      Přesně, teď jsem to našel na www.ogrish.com.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Machr na kole

         

    Typ nesmrtelny starik je mi dobre znam. Potkavam v lese, kam chodim behat cleny mistniho maraton klubu. Ma to vetsinou tento pruveh:

    Dobehne mne starik 60+, ja trochu zrychlim a on zacne jak je to dobre ze ti mladi taky behaj. Takhle bezime par kilometru a nakonec odpadnu na nejakou odbocku s nejakou trapnou vymluvou. A vedomim, ze on tam bude jeste par hodin krouzit :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Machr na kole

           

      Šedesátníci jsou schopni časově konkurovat i o 20 let mladším na stupních vítězů. Pětašedesátníci už velice výjimečně.

      Měl jsem kolem 45 let a běžeckého rivala v podobě otce svého kamaráda. Ten pán měl už přes 60 let a závody vypadaly tak, že když já jsem trochu polevil v tréninku, byl rychlejší on a opačně.

      Narodil se v Praze, za mládí byl atletem, který běhal s p. Zátopkem, Roudným a pod. borci. I po šedesátce byl jeho čas na km těsně kolem 4 minut. Jmenoval se Bořivoj Pojezný.

      Velice se těšil na své první Běchovice; ač Pražan, nikdy je neběžel. Ten rok měl 65 let a nikdo z nás nepochyboval, že bude vítězem ve své kategorii. Těsně před mostem u konce 5. km zkolaboval a zemřel. Všecko další, co se dělo, bylo skandální. Především úplně zklamali pořadatelé i se svou zdravotní službou.

      Několik hodin ležel v příkopě u silnice a když dávno po skončení závodu přijela pohřební služba (až ke 14. hod.), mladíci si nasadili chirurgické rukavice, vytáhli rakev, přinesli ji k mrtvému, jeden ho chytil za ruce, druhý za nohy, rozhoupali ho a hodili do ní. Sundali si rukavice, hodili je do příkopy, rakev šoupli do auta a odjeli.

      To vše před zraky nás, zlínských běžců (včetně jeho syna), kteří jsme s tam s ním přišli rozloučit.

      Tato příhoda spolu s následným podvodem s časomírou při 100. ročníku Běchovic rozhodly, že jsem se zařekl, že Běchovice už nikdy nepoběžím.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Machr na kole

             

        To je tedy otřesná historka. Fuj. Ale z pohledu toho pána je to třeba krásná smrt. Místo dlouhého umírání na nějakou pitomou nemoc zemřít při sportu, který jsem měl celý život rád.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Machr na kole

           

      Ti starci jsou tyto výmluvy zvyklí a moc dobře vědí, že za nejbližším houštím padneš do škarpy...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Machr na kole

             

        tj, ale vzdycky se pak v hospe sazej s vostatnima starcema, az za ktery housti to bude tentokrat

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Machr na kole

         

    Kámoš má podobnou historku. Byli na vandu a večer se uložili na nějakým kopci, kam vylezli z posledních sil a dlouho chytali dech. Až za šera přišel nějaký starší chlápek s předválečným batohem, který se ani nezadýchal. Celý večer jim hrál na kytaru a vyprávěl, že bez chození a vandrování by nemohl bejt. Bylo mu 72 a byl čerstvě rozvedenej s manželkou, se kterou žil přes padesát let, protože ho přestala pouštět na čundry. Ráno zmizel, když se začali probouzet tempem, který on asi vydržel dlouho, ale oni ani kilometr:o)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Machr na kole

           

      Asi před 15 lety jsem byl na cyklistickém zájezdu s cestovkou v Rakousku. Protože se mně nechtělo jeden den jen tak kroužit kolem Brucku, domluvil jsem se s vedoucím výpravy, že pojedu na otočku do Štýrského Hradce (Graz). Podstatně mladší kluci hned, že pojedou se mnou, ale když zjistili, jak je to daleko, vzdali to. Zato se ochotně přidal jeden 73letý pán. Cestou měl takové tempo, že jsem měl co dělat, aby mně neujel a jeho cestou přetržený řetěz byl vítanou přestávkou ve stálém tempu mezi 30 – 35 km/hod.

      Při řeči cestou jsem zjistil, že taky běhá. Když jsem se poté chystal na dovolenou na kole, vždycky jsem předtím zkvalitnil své běžecké tréninky a nikdy jsem nelitoval.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Machr na kole

             

        Zažil jsem cyklistický zájezd s cestovkou, pětidenní puťák z Prahy do Vídně. Jel s námi i jeden starý pán (cca 75 let) na starém cestovním kole s jediným převodem a torpédem. Jelo se přes Tábor, Slavonice a Znojmo, denní etapy kolem 100km a tohle všechno na tom starém kole zvládnul jako nic.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2007
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Machr na kole

           

      Já se takhle před rokem potkal ve vlaku s pánem v důchodu, který si stěžoval, že už skoro nejsou organizovány pochody na vzdálenost 100 km. Ostatně u nás pořádáme turistický pochod a podobní čiperní staříci se tam dost vyskytují. Bohužel si s nimi nepopovídám, obvykle mluví německy.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024