reklama

Batohy s integrovaným "páteřákem"

Dobrý den, chtěl by jsem si koupit cyklo-batoh Attack od firmy Deuter:
http://hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?nGoodsID...
a zajímalo by mě, zda máte s tímto nebo nějakým podobným zkušenost, popřípadě co by jste mi doporučili či rozmluvili:-)

[ Zpět ]
Datum: 14.05.2007
Autor: Lasman
  • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

         

    Mě dostal začátek popisu: "Batoh agresivního vzhledu", to si ho jako vezmu, a budu vypadat jako retardovanej hrdlořez? :-))
    Ale jinak to chce asi vyzkoušet a posoudit jestli ti sedne a jestli skutečně chrání páteř, nebo je to stejný blábol jako ty první tři slova. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

           

      Jo vsimnul jsem si, ale na nějaké reklamní žvásty kašlu, pro mě je důležité, že Deuter je špička a hlavně mi jde o páteřní kryt, uvažoval jsem o zakoupení samostatného krytu, ale tady bych zabil dvě mouchy jednou ranou a myslím že je to pohodlnější.
      Včera jsem byl v Hudy, že si ho osahám, ale narazil jsem. Batoh je pry uzce specializovany a tak ho nemaji, nejblizsi je v Tabore a pry jsou jen 3ks v republice:-( (v siti Hudy)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: Lasman
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

             

        Já při jízdě nemám rád cokoliv na zádech. Proto vozím nosič na kole a malou brašnu od Arsenálu. Není to bajkerské ale na to prdím. Jestli ale jezdíš divoké sjezdy a potřebuješ kryt páteře, tak to asi bude dobré. I když ta cena...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2007
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

               

          V terénu nosič a brašna dost výrazně změní jízdní vlastnosti kola. Na druhou stranu, vozit věci na nosiči je pohodlný. Člověk se zkrátka musí rozhodnout co je pro něj důležitější.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

               

          Ono hlavně pokud uvažuje o páteřáku, tak má určitě kolo, na který by nosiš ani přidělat nešel. Navíc i kdyby ho na fulla s vyšším zdvihem dostal, tak to do sjezdů jak už bylo zmíněno hrozně naruší ovladatelnost celého kola a v neposlední řadě by to při pořádném sjezdu vše z nosiče uletělo.

          Takže vůbec nejde o to jestli je něco bikerské nebo ne, tady to nepřichází v úvahu. Tím neříkám, že na jiné použití pro cykloturistiku není nosič vhodný.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

         

    Obe reseni maji sve pro a proti ktere je potreba zhodnotit.

    Hlavni pozadavek od pateraku je aby dobre sedel na zadech a hlavne se ani nehnul pri padu a ochranil zada. Z tohohle pohledu bych videl pouzitelnejsi samostatnej paterak...

    s paterakem jezdim v zime na snb, mam samostatnej bez batohu. Na tohle pouziti se ani s batohem vzit neda protoze kdyz das paterak pres bundu, nebude ti sedet. Nevyhoda samostatneho pateraku je pak to, ze batoh sedi blbe pripadne tlaci popruhy (paterak ma svoje a pres ne jde jeste batoh)... ale po pravde, proc mit na zadech jeste veci, ktere me pres ten paterak muzou pekne pozlobit...

    batoh s paterakem se da pouzit v lete, kdy ho mas primo na tricko, tudiz muzes zajistit pevne usazeni na zadech... vyhoda ze do nej das veci a nemas zbytecne dvoje popruhy je fajn, ale zas, co kdyz spadnes a v batohu mas neco tvrdeho? ucitis o i pres ten paterak...

    osobne bych se na to koukal takhle, pokud jezdim sjezdy, rozhodne samostatnej paterak pripadne celej krunyr i s chranicem zeber, ramen a rukou (motorkarskej krunyr), stejne na kopec jedes lanovkou, nebo si to vslapnes a pod kopcem mas auto s vecma.... pokud jezdis XC, tak krunyr fakt nepotrebujes a vyuzijes samostatnej batoh... ale spojeni paterak a veci na zadech bych se vyhnul...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2007
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batohy s integrovaným "páteřákem"

           

      S tím naprosto souhlasím.

      Jen dodám, že i samotný camel trošku ochrání záda (vyzkoušeno i v praxi a u více lidí při ošklivých pádech to pomohlo), camel s páteřákem pak samozřejmě více a samotný páteřák ještě více.
      Takže každý si musí rozmyslet, jak moc potřeboje kvalitní ochranu pro jeho styl jízdy a jak moc pohodlý mu obětuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Batohy s integrovaným "páteřákem" - rozhodnuto

         

    Děkuji vám všem za své názory, pomohli mi se rozhodnout, takže volba je jasná, když jedu XC, tak mi postaci klasicky cyklobatoh co mám, no a na mé občasné adrenalinové sjezdíky v lesních terénech popřípadě DH si koupím http://www.vltava2000.cz/hartmansport...
    Ještě jednou dík.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: Lasman
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024