reklama

Rychlospojka na HG73

Chystám se roznýtovat řetěž a pořádně ho před zimou vymáchat. Mám poměrně nový HG73 a chtěl bych na něj hodit rychlospojku od Sramu. Máte s tím někdo zkušenosti? Chtěl bych ho roznýtovat, vyčistit a pak na něj nanýtovat tu rychlospojku. Bude u tohohle typu řetězu nějaký problém? Díky moc.

[ Zpět ]
Datum: 15.10.2006
Autor: Honzaaa
  • Re: Rychlospojka na HG73

         

    Vyzkoušeno-není problém,ale spojka se nenýtuje8-)))Pozor-spojka pro 9kové řetězy je zlaté barvy ať tam necpeš stříbrnou pro 8čkové řetězy.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlospojka na HG73

           

      Tak, už jsem si to pořádně prohlídnul :-) To znamená, že musím vynýtovat jeden článek na řetězu (abych ho neměl pak delší) a místo čepů tam vrazit tu rychlospojku. Chápu to dobře? A ještě - u těch HG je nějaký černý čep - ten se nesmí rozpojovat, mám pravdu? Jinak děkuju za rady :)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2006
      Autor: Honzaaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka na HG73

         

    mohu jenom doporučit,mnoho lidí ma ze spojky strach,ale já mám jen dobré zkušenosti.Montáž i demontáž není tak brutální jako u nýtování,řetěz můžeš kolikrát chceš rozpojit vyčístit a zase spojit,což u nýtovaného spoje nepřipadá v úvahu.Milda

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2006
    Autor: milda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlospojka na HG73

           

      Chápeš to dobře. A ten černý čep je tzv. zaváděcí a nesmí se opakovaně roznýtovat,slouží k prvnímu spojení nového řetězu.Ale když ho těď vyhodíš,nic se neděje.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlospojka na HG73

             

        No tak funkci rychlospojky tedy chápu, ale řekněte mi, proč bych měla nesčetněkrát řetěz roznýtovávat a zase ho dávat dohromady?!?
        Co se týká očisty, tak používám pračku řetězu a pokud si pamatuji, tak za celých 10 let svého ježdění jsem nikdy neměla potřebu řetěz roznýtovávat...
        Proč ho teda rozděláváte?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlospojka na HG73

               

          Já zase nepoužívám pračku pěkně si v práci řetěz rozdělám a vymyju,takže si doma nenadělám žádný binec,ale zase tonějak nepřeháním kolo musí jezdit ,řetěz peru 2krát do roka,je fakt,že jezdím z 80% silnici a asi 4500km za rok.Milda

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2006
          Autor: milda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlospojka na HG73

               

          je možný odjet řetěz do poloviny, sundat ho a dát novej a zase a zase až potud než další novej začne střílet na kazetě, ten dojet do mrtva a pak tam postupně dávat ty předchozí. pomaleji by se měla opotřebovat kazeta i převodníky. vyčet sem to ve velu. ted sem ale na fulíkovi dojel první řetěz do půlky (HG73) a novej (HG53) už mi střílel, tak nevim:-o dokonce mi i sukoval převodník ale ten sem po poradě s aiem zabrousil a je pokoj.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (...vette)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlospojka na HG73

                 

            To Radka:nejsou situace v životě řetězu kdy se jen čistí.Je nutné ho někdy sundat z mnoha servisních důvodů a pak je každé nýtování zbytečné,zejm. Shimano je z tohoto hlediska háklivé.Ano i já jako mechanik hraju na straně spojky,ale jen SRAM-lepší zatím nikdo nevymyslel,jde rozebrat bez potíží a rukama.8-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rychlospojka na HG73

                   

              No obcas jsem pouzival i retez s rychlospojkou Connex od fy Wipermann, nebo jak se to pise. Myslim, ze kvalitni vyrobce nebude jenom Sram :o) A to jsi uz slysel, jak jednou kdosi udajne prisel do servisu s tim, ze chce svarit zadni stavbu ramu? Pry potreboval sundat retez a jinak to neslo... Udajne se to stalo v Cechach, ale nakolik je to servisacka latina, netusim :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2006
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlospojka na HG73

                 

            Hm, a ja si myslel, ze to napadlo jen me :-(. Uz to tak delam treti rok a zatim se mi to osvedcilo - sedm retezu na jednu kazetu.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2006
            Autor: mgt
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rychlospojka na HG73

                   

              a jezdíš je do poloviny nebo míň? jak říkám, první sem jel do poloviny a druhej už střílel:-I naučil sem se ale ředit trochu jinak, dávám vpředu největší placku dřív než se vzadu dostanu na nejmenší pastorek a tak sem sjel 7., 6. a 5., tedy 14, 16 a 18 zubů takže nevyhodim hned celou kazetu ale vyměnim napřed tyhle zmrvený a dál se uvidí.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (...vette)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlospojka na HG73

                     

                Taky bych potreboval vymenit pastorek (ten nejmensi), ale vsichni rikaji, ze to nema cenu. Nova kazeta je za 1500, jeden pastorek za 400. To se mi silne nelibi. Vi nekdo, kde vy se daly sehnat jednotlive pastorky za rozumnejsi cenu?

                [ Zpět ]
                Datum: 15.10.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jf)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rychlospojka na HG73

                       

                  problém je práve v těch nejmenších, budou vždycky nejdražší. dopředu vzdávám kupovat kazety za 1500 nebo snad dražší, když porovnáš poměr výkon/cena u takovýhle a nějaký levný tak dojdeš k závěru že je to vyhazování peněz. ta dražší je sice o nějaký deko lehčí ale rozhodně nevydrží 2x tolik co nějaká za 700. dokonce se může stát že srovnatelně, ne-li míň...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.10.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (...vette)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rychlospojka na HG73

                         

                    JJ, je to tak. Presto kupuji ty drazsi, ten duralovy unasec ma sve kouzlo. Ale uznavam, ze to jsou na 95% vyhozene penize.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.10.2006
                    Autor: mgt
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlospojka na HG73

                     

                Snazim se, ale polovina se dost tezko odhadne - je to druhy az treti zoubek merky a vsichni urcite znate situaci, kdy v jednom miste retezu zapadne merka na tri zoubky a ve dvou jinych mistech na dva zoubky. Tak asi v tento okamzik menim za novy. Ve druhem kole pak cekam, az zapadne cela merka ve trech ruznych mistech retezu. Tentokrat jsem ojel sedm retezu na jedne kazete, vetsinou SRAM retez na XT kazete a v obou kolech pri patem retezu doslo take na strileni, ale trvalo vzdy tak cca 50 km a slo to snest, strelilo to jen kdyz jsem za to opravdu vzal.
                Ad razeni: Napsal jsem kdysi na tema zivotnosti retezu kratky clanek na svych strankach, ale po ziskanych zkusenostech budu muset ten text prehodnotit.. Nicmene porad trvam na tom, ze na zpusobu razeni prevodu dost zavisi zivotnost retezu. Radim na velkou pilu spodnich pet pastorku, na prostredni prevodnik sedm "prostrednich" a na saska hornich pet. Prekryti prevodu je dostatecne (o jeden prevod na vsech plackach).
                Myslim, ze vymenovat jednotlive pastorky se moc nevyplati. Pri tom "dvojim" pouzivani retezu jsou zhruba stejne opotrebovane nejenom ty nejmensi pastorky, ale v podstate od druheho nejmensiho az po sesty. Ale co se podle mne vyplati je koupeni levne kazety, treba Deore. Stoji co ja vim sest set a myslim, ze zivotnost bude srovnatelna s XT za cca 1300.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2006
                Autor: mgt
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rychlospojka na HG73

                       

                  po vzoru autora zmiňovanýho článku z vela (11/2005) měřim šuplerou. zjistil sem taky (stejně jak píšou), že měrky nejsou "kalibrovaný" a tak se vlastně dají použít jen pro rychlou orientaci situace, resp. máš-li svojí tak můžeš udělat přesný měření a zjistit co ve který situaci ukazuje měrka...
                  s řazením to dělám jak popisuješ, 11-tizubovej pastorek je proto téměř nedotčenej páč v terénu ho nedám a na asfaltu se jednak snažím moc nevyskytovat a taky netrhám rychlostní rekordy, o tom bike není:)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.10.2006
                  Autor: vette
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rychlospojka na HG73

                         

                    Ano, je to tak. Ja jsem svoji merku taky preventivne zmeril a na poslednim zoubku ma o pet setin vic nez ma mit. Beru to v potaz pri vymenach retezu a suplerou nemerim, protoze jsem na to trochu liny :-).
                    No a ad ten 11 - zubovy pastorek. Tak ten tam mam pro okrasu, protoze na prostredni placku ho nedavam nikdy a na velkou to neutocim jinak nez z kopce nebo ve fakt velkym vetru do zad ( a to se mi letos jeste nestalo). Takze tahle soucastka ma u me letos najeto tak 10 km :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.10.2006
                    Autor: mgt
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024