reklama
Země: Rusko Rusko

KALININGRADSKÁ OBLAST - Rusko

Zdravím, na netu jsem se dočetl, že ruská enkláva Kaliningrad zrušila placená víza, a pro vstup do oblasti nyní stačí elektronická víza zdarma. Byl tam někdo s kolem? Jak to vypadá s cyklistikou v daném místě? V červenci 2020 bych rád spojil návštěvu Kaliningradské oblasti s východní částí polského Baltu. Děkuji za případné příspěvky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.09.2019
Autor: lipnik
  • Re: KALININGRADSKÁ OBLAST - Rusko

A z Polska se dostaneš do Ruska jak? Lodí, letadlem?
    Na kole to nejde. Před hranicí je plot, závora a zákaz vstupu. Žádná cesta tam nevede.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

podle mapy.cz je turistický přechod Bagrationovsk-Bezledy, to jsou fotky z toho přechodu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Do Kaliningradské oblasti přes oficiální přechod autem s kolem na nosiči. Jak jsem se dočetl, Češi tam mají přednostní odbavení. Na větší vzdálenosti používám tuto osvědčenou kombinaci,v autě se dá i přespat. Pokud bych jel do Gdaňsku vlakem, a na kole prozkoumal východní polský Balt, zatím nevím jak je to s průjezdem cyklistů přes hranice, jestli je tam přechod pro pěší a cyklisty nebo se dá jet přes běžnou celnici. Ale určitě jde o zajímavý cíl, i když to není běžná cykloturistická oblast. Na východě jsem byl v Litvě, Lotyšsku, Bělorusku a Ukrajině. Zatím s dobrými zkušenostmi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: lipnik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Když to budeš objíždět, tak jo.
        Fotka je z poloostrova mezi Krinicí Morskou a Baltlyskem.
        Doporučuji zastavit se po cestě ve městě Elblag. Takový Gdaňsk s malém, a hlavně bez davů turistů. Je tam i pěkný kemp.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2019
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Muž se železným sobem

A. A. Charitanovskij
Arktická odysea cyklisty Travina s unikátními dobovými fotografiemi a originální mapou trasy
První české vydání Zapomenutý příběh neuvěřitelného hrdinství a odvahy je sice starý osmdesát let, ale časový odstup mu nikterak neubral…
299 Kč

Tenkrát na východě

Jan Vlasák
Klasika od Honzy Vlasáka, tentokrát o jedné předrevoluční výpravě na Kavkaz
V hospodách jsme nad pivem častokrát nadávali na tatíčka Masaryka – toho starýho separatistu, kterej zavinil rozpad Rakouska-Uherska.…
189 Kč
Seznamka

Hledám: KAMARÁDA/PŘÍTELE

dnes
KAMARÁDA 60 + EL.KOLO,PROCHÁZKY,VÝLETY,TURISTIKU,POBYTY,A JINÉ.... Z VINOŘE A BL.OKOLÍ POHODOVÉHO PÁNA BEZ…

Hledám: I need my own man

Hledám: I need my own man
včera
I am generally try to live a somewhere healthy lifestyle, exercising and some sort of jogging, 3-4 days a week and…

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
17.10.2019
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (19 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019