reklama

Nastavení rovných řidítek v představci

Ahoj, předem upozorňuji, že tento thread se bude (by měl) zaobírat pouze rovnými řidítky. Nechci zjišťovat, v čem jsou lepší nebo jakou potřebuji délku, ale jejich nastavení tj. natočení v představci. Určitě každý víte, že mají nějaký specifický úhel zakřivení. Mě by přesně zajímal jednak důvod tohoto zahnutí (lepší ovladatelnost, hezší design...?), ale hlavně se chci dozvědět, jak je správně (pokud tedy je nějaký "standard") natočit jejich zahnutím v představci (směrem k zemi, rovnoběžně se zemí...?). Vše je popsáno na přiloženém obrázku ( http://marekpokus.borec.cz/riditka.jpg ) a žádám vás o výběr možnosti, kterou preferujete vy, nebo která je údajně správně. Všem předem děkuji.

Já tedy mám nastavené zahnutí rovnoběžně se zemí, tedy varianta A.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Ani nevím, v jaké z těch variant jsem měl řídítka natočený; jak jsem kolo koupil, tak jsem řídítka nechal, vyhovovalo mi to tak a vůbec jsem neměl důvod to měnit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

           

      Chápu. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    C je spravne :) . Ma to byt tak, ze rovna riditka smeruji smerem k jezdci a zaroven nahoru. K jezdci proto, aby byl uchop ergonomicky a trochu nahoru kvuli tlumeni vibraci. Sam je mam taky + - timhle zpusobem.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Ja je mam za C. Videla jsem i moznost D (smerem k zemi).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

           

      Ja uz videl i E/ na jedne strane ulomene :)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Používám variantu C. Při variantě A, neřkuli B, mám pocit vykrucování zápěstí. Varianta C bývá v návodech "jak seřídit kolo" nejčastěji doporučována. Ovšem osobní preference jsou osobní preference a pokud ti vyhovuje něco jiného, tak proti gustu žádný dišputát.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024