reklama

Problém se zamykáním vidlice za jízdy

Kupuji si kolo se zamykací vidlicí Suntour 4500. Je to stavba na zakázku. Když jsem jej testoval nešlo zamykání ani odmykání vidlice za jízdy. Myslím si že by to mělo normálně fungovat. Podle mě je vadná. A nebo jsou tam nějaké možnosti v nastavení?

[ Zpět ]
Datum: 22.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
  • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

         

    To by mělo normálně fungovat. Aspoň mně to funguje.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rigby)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

         

    Také mi to normálně funguje.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

         

    Také mi to normálně funguje. Myslím zamykání - odemykání sentůrky za jízdy:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

         

    Je ještě možnost, že Ti lockout funguje. Ale vzhledem k tomu, že Suntourka prý bývá z výroby poněkud necitlivá, nepoznáš rozdíl. ;o)
    Dá se ale nechat vytunit a pak prý pracuje bezvadně. Líp než kdejaká Maruška & spol.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

           

      IMHO nemáš pravdu. Jestli funguje lockout to poznáš bezpečně, to s citlivostí nemá co dělat.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2006
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

           

      Jak a kde se dá vidlice vytunit? Co se tím myslí? Výměna pružin???

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

         

    Suntour v letošním roce zavedl na levných vidlicích a to je i typ 4500 je nový typ Lock outu. Takže všichni kdo odpovídají, že jim to funguje nemluví o tomhle novém typu.
    Nový typ jde opravdu zamknot pouze v nezatíženém stavu. Je to jenom prostá mechanická blokace odpružení.
    Tohle provedení má i jiný knoflík ovládání než předchozí a je na něm okénko, ve kterém se po otočení objevuje zelená, nebo červená barva podle stavu odemčeno- zamčeno.
    Takže tohle provedení na žádném typu nepůjde zamykat za jízdy a není to chyba, je to takové provedení.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

           

      A dá se to nějak vyladit??? To kolo budu brát, ale představa, že budu muset při každém odemknutí a zamknutí vidlice zastavovat se mi moc nelíbí. Myslel jsem, že je to technická vada, ale co se dá dělat.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

             

        Vyladit se to samozřejmě nedá. Je to daná technická podmínka zamykání vidle. Pokus pouvažovat o příplatku a výměně za jinou, jinak budeš z nového kola od úplného začátku nespokojen. A to za nějaké 2-3 k navíc nestojí za to. Věř mi. Bike je nástroj pro radost jako hezká holka. Jenže tu za 2-3 k nemůžeš vylepšit.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (šroub)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

               

          To kolo mám postavené na zakázku, ale netušil jsem, že s tou zamykací vidlicí bude takový problém. Kterou vidlici doporučuješ za 2-3 k navíc??

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

                 

            rád bych ti poradil, ale nejsem s nejaktuálnější nabídkou up to date. I když založíš nové vlákno, dostaneš různé odpovědi. Ale zeptej se zde tuning-test, ten se zdá, že je přímo od fachu a vyzná aktuálně.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (česnek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

             

        Pokud to lze zamknout pouze v nezatíženém stavu, tak to je IMHO podstatné omezení. Pro mě by to byl důvod abych takovou vidlici nebral. To zase nějaký managor snižoval náklady na výrobu ať to stojí co to stojí.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2006
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

           

      Včera jsem položil dotaz v e-obchodech a dostal tyto odpovědi. Tak nevim.

      Otázka k produktu Krosová vidlice SUNTOUR SF-NEX 4500 -LO 28,6 Z 2006
      AR (22.05.2006)

      Je možné tuto vidlici zamykat a odemykat za jízdy? Pokud ano a přesto nejde, je vidlice vadná a lze ji reklamovat, nebo se dá nějak nastavit?

      Václav Bouška | Bike-Eshop.cz (22.05.2006)

      Dobrý den, vidlice by měla jít uzamykat i za jízdy, ale v zásadě bych to nedoporučoval. Nastavovat lze pouze tvrdost pružiny. V případě že nelze vidlice uzamknout ani když stojíte zašlete ji na reklamaci. Reklamační formulář máte v klientském systému.

      Odpověď: eObchodnidum - eCyklo

      "Dobry den, tato vidlice je zamykatelna a je jedno jestli za jizdy nebo za klidu. Pokud nefunguje, obrat te se na prodejce a uplatnujte reklamaci. S pozdravem Vase eCyklo"

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

             

        Písmenka toho snesou mnoho, co takhle zajet za těmi lidmi aby ti to tedy předvedli.
        Toho matení je tady samozřejmě víc. vidlice NEX 4500 LO není vidle za 2000 - 3000,- s takovými vidlicemi se už dá opravdu hodně udělat a taky zamykají ale typ 4500 není ani za 2000, je to lehce nad 1000 a kdo dokáže v takovéhle ceně dodávat ještě hydraulický Lock out, tak je jistě kouzelník. Jenom hydraulický může splnit to zamykání za jízdy a to tenhle není, tak si udělej obrázek o úrovni odpovídajících odborníků.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

               

          Myslím, že máš pravdu. Včera jsem si zašel do Sundance obchodu a vyzkoušel jsejich kola, na kterých ty Suntourky 4500 jsou. Ani jedna v zatíženém stavu nešla zamknout. Zkusil jsem pak Manitou za mnohem větší peníze a bylo to úplně o něčem jiném - skvělá vidlice.
          Nicméně jsem již koupil to své kolo i se Sutourkou. Nebude sice úplně super, ale už do toho nechci víc vrazit a čekal jsem už hodně dlouho. Nakonec jsem zjistil po jednom prudkém stoupání, že šla za jízdy odemknout - tak to někdy půjde a někdy ne, když tak zastavím :))) Bude vždy záležet, jak je zatížená. Ostatním, ale doporučuji raděj koupit něco lepšího :)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Alex R)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

                 

            Zkus to brát jinak. V ceně jako je tvá vidlice mají ostatní maximálně předepnutí pružiny. Ta tvá funkce je jaksi navíc a jde aktivovat akorát v odlehčeném stavu a to je i ta jízda do strmého kopce jak píšeš. Prostě když je to v poloze odlehčeno, nezatíženo. Nic složitého na tom není.
            Jinak se snaž u vidlic oceňovat hlavně základní funkci, pružení a teprve potom hledej doplňkové funkce.
            Tvé doporučení ke koupi něčeho lepšího je dobré ale pokud budeš omezen financemi na ten nejlevnější sektor, tak si stejně nevybereš nic moc lepšího.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém se zamykáním vidlice za jízdy

                 

            Než půjdeš do servisu vstříkni silikonový olej ve spray pod stírací manžety vnitřních nohou a propruž několikrát,mezi nohu a těsnění opatrně vsuň špičatý konec elekteikářského umělohmotného pásku na svazování kabelů apd.do vzniklé mezery vstříkni ollej,věř že silikon ničemu neublíží naopak,vidle bývají suché a promazáním se teprve aktivuje jejich funkce

            [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mechan.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024