reklama

Novy retez + kazeta, 8 prevodu

Ahoj,

Mam dilema, jaky koupit dalsi retez a kazetu...
Kazetu jsem mel puvodni asi hg40 11-34, a stridal jsem ji s 820 11-30 od sramu. Sramacka uz doslouzila, ta od shimana je na dojeti.

Posledni tri retezy byly hg50. Prvni vydrzel 3000 km, druhy 1200 km po treti zoubek, a ten aktualni jen 1100 km a merka uz propada.
Je mozne, ze by to bylo sjetou kazetou?

Puvodni retez byl nejaky KMC a vydrzel pres 5000 km.

Cim to nahradit? Kazetu bych chtel 11-32. Dela ji shimano i sram. Je u sramu rozdil mezi 820 a 850 jiny nez v hmotnosti?

A co retez? Nekde bylo psane, ze na 8mi kolecko se da pouzit retez C9, ze vydrzi podstatne vic. Mate to ozkousene? Ma smysl do toho pripadne jit, kdyz za tu cenu muzu mit treba 2x hg50?

Diky moc za radu :)
Bruca

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.02.2015
Autor: Bruca
  • Re: Novy retez + kazeta, 8 prevodu

         

    Taky mi dosluhuje osmikolo a uvažuju, že koupím nejlevnější kazetu, tácy, k tomu C9, a budu to jezdit s minimální údržbou až do střílení (až bude přeskakovat řetěz, nikoliv na dojíždění na střelnici).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Novy retez + kazeta, 8 prevodu

         

    Na podzim jsem na 8-čku HG 51 dal yaban. http://www.bikecontrol.cz/eshop/detail/11914... Po cca 1100 je měrka v polovině a to přes to svinstvo, které je teď venku. Podotýkám, že na údržbu moc nejsem a za celou dobu jsem řetěz pouze mazal. Uvažoval jsem i o tomto: http://www.cyklosportm.cz/cyklosportkvapil-cz... ale předpokládám, že to bych asi brzo odrovnal kazetu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Novy retez + kazeta, 8 prevodu

           

      Duté nýty, karbid chromu, fůra dalších vychytávek - a to všechno za tři stovky ? Buďto tam chybí na začátku jednička, nebo to bude jak "kobaltovej" vrták od větnamců za bůro.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Novy retez + kazeta, 8 prevodu

             

        Měl jsem a mám pouze ten levnější a připadá mi za tu cenu dobrý, ostatní nemohu posoudit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024