reklama

Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

Mám
- hliníkovej rám
- šroubovací hlavový složení
Když zmáčknu přední brzdu a hejbu celým kolem dopředu a dozadu, je vidět, že spodní miska popojíždí dozadu a dopředu (je tam vůle) (kromě toho to vrže). Co s tím? Zkusím to asi vyreklamovat u výrobce, ale neznáte nějakej způsob, jak to spravit?

[ Zpět ]
Datum: 02.03.2006
Autor: PavelŠ
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    u nového kola se hlavové složení cca po 200 km vyviklá, není to chyba výrobce. v rámci garančky by ti to měli dotáhnout. jinak se na to prodávají nějaký klíče myslím.
    já osobně to nechávám cca jednou ročně dotáhnout v servise, dělají to na počkání. doporučuju nepodceňovat, misky se rychle poškodí a pak nezývá než komplet výměna složení.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (romin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    Když si tak čtu otázku, odpověď asi nebude tak snadná, jak píše výše romin. Kromě toho, jak tak znám z téhle diskuse autora tématu, na takhle snadno řešitelnou věc by se neptal.

    Moj eodpověď je bohužel, že nevím. Miska by se každopádně v rámu neměla viklat, má tam být nalisovaná natěsno. Časem by se to asi ještě zhoršovalo. Podle mě je to na jasnou reklamaci. Spravit by to snad šlo nějakou vložkou, ale vážně nevím...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

           

      Taky bych to reklamoval, protože pokud vím, misky jsou tam nalisovaný, takže se hejbat nesměj. Pokud bys neuspěl a zůstalo to na tobě, misku bych vyndal a do jejího osazení důlčíkem dělal důlky, jako když se provizorně likviduje vůle mezi vnitřním kroužkem ložiska a hřídelí. Asi by to pomohlo, ale je to v duralu, nevím...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

             

        Ještě jsem si vzpomněl na možnost namazat to Belzonou a nerozebíratelně sesadit dohromady, ale nejsem si už jistej, jestli Belzona lepí dural. V každým případě na ocelovou misku chytne a mohla by to dostatečně utěsnit, je dost tvrdá. Uvidíš sám.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

             

        Dulciky nepomuzou,rychle se do hliniku zamacknou.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    McTorpedo je starý kozák, takže nějaké dotažení už vyzkoušel a je to tam pořád. Takže taky nevím, šel bych do servisu. Ten důlčík, co radí abernathy, se mi moc nepozdává, to je tak nouzovka někde při vícedenní cestě, hliník je měkký. Rozhodně s tím něco dělej a s vůlí nejezdi, to by se to tam nejspíš vyčvachtalo úplně.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    jednoznačně reklamace.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ko-var)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

           

      Jo,to je pravda,jestli to je jeste v zaruce tak idealni je novej ram.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    Zalep ji tam epoxidem,nejlepsi by asi byl nejakej s jemnym hlinikovym praskem na lepeni kovu,ten bude odolnejsi proti vymackani (potrebujes vymezit vuli,ze).Ale pokud ho nesezenes,zkus treba Chs1200 nebo nejaky to 5timinutovy,urcite i takovy by melo vydrzet.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

         

    Tak jsi mě předběhnul. Mám stejnej problém. Vikle se to malinko, tak jsem to při své lenosti zatím neřešil. Podle mě to v mým případě mají na svědomí ty bentstopy kterejma se občas předvádím. Možná i ty vysoký plastový retardéry na Technické, už bych tam neměl ty auta předjíždět:-).
    Nicméně mám doma kovovej epoxid. Nevím jistě, jak moc chytne, ale mohl by dobře vyplnit škvíru a když to bude těsný, nebude s to dál vyviklávat. Stav se někdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle mezi miskou a rámem v hlavovém složení

           

      Ahoj.Jestli můžu poradit tak bych na vlepení použil tmel:
      Nový ALDURIT zv115. Je to jednosložkový anaerobní tmel. Vlastnosti: vysoká pevnost, upevnuje, zajištuje, utesnuje až do 0,3 mm. Podmínkou je aby aspon jeden lepený díl byl z kovu a nebo mědi jinak nevytvrdne.
      Používáme ho na vlepování volných ložisek v deklech motorů. Držíto až moc. Jestli chceš tak ti ho klidně půjčím.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cibis ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

480 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024