reklama

Author Traction ASL - kvalitní kolo?

Ahoj všem cyklistům,

nedávno jsem zakládala diskuzi, kde jsem prosila o radu ohledně výběru nového horského kola.

Doporučeno mi bylo:

http://www.author.eu/cs/kola/2013/traction-asl-5/

Na toto kolo jsem narazila v prodejně nedaleko mého bydliště, měla jsem tedy možnost si ho "osahat" a vyzkoušet. Kolo mi přijde pohodlné a i se mi velice líbí po vzhledové stránce. Prodavač říkal, že se jedná o dobře osazené kolo, ale znáte to..

Cena kola v této prodejně je kolem 17.OOO kč...

Může mi prosím někdo poradit, zda-li je kolo osazeno kvalitními komponenty? Jak jsou na tom brzy a přehazovačka? Co rám? Prostě zda-li se jedná o opravdu kvalitní bicykl? Přeci jen já mám pořád zaryté v hlavě, že Author nemá moc kvalitní kola...

Připomínám, že nemám moc příležitostí jezdit na kole, tudíž zase nepotřebuji nějaké "peckové" kolo, jen bych ráda, aby kolo vydržedlo funkční několik let

Děkuji za zhodnocení. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.07.2014
Autor: zdenka1990
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Mam Author Traction 29 (vetsi kola). Pan v prodejne, ktera je i servisem mi tohle kolo doporucil jako cloveku, ktery chce jezdit a jezdit a ne se moc starat. Presne to me tohle kolo splnuje. Za 3 roky mam najeto kolem 10 tis km. Krome bezne udrzby, 2x vymena desticek, 2x retez, se na kole nic neporouchalo. Na mem je vybaveni komplet Deore, tady jsem videl presmykac Alivio, ale rekl bych ze to je ok. Kola a slapaci stred jsou s prumyslovymi lozisky.
    Asi to nekdo rozebere odborneji, ale ja jsem s tim kolem velmi spokojeny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2014
    Autor: vlli2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Napsal jsem teď dlouhý příspěvek, a když jsem ho odeslal, tak to zmizelo. Což mě děsně nas....!, tohle se mi tady v poslední době stalo už vícekrát. Zítra to napíšu znova z jiného počítače, ale už teď ti říkám, že tohle kolo doporučuji (z vlastní zkušenosti, měl jsem 26") :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Tak nevím, jestli je to "vlastnost" zdejšího počítače, nebo nějaké vylepšení nákoláckého webu, ale to mizení bez odeslání se mi taky stalo už poněkolikáté. Naposled před chvilkou v jiném tématu. :-/ Když si vzpomenu, tak před odesláním dávám kopírovat, ale nevzpomenu vždycky :-(((

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

             

        Rondo, mně se to "mizení" delších příspěvků děje, když píšu z domova, tedy na soukromém počítači. Tady ze služebního se mi to - pokud se dobře pamatuji - nestává. Nevím, čím to je, řekl bych nějakou chybou na mém soukr počítači - ale když Tobě se to stává také... nevím, nerozumím tomu :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2014
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Děkuji za reakci, i když se neodeslala :-). Ráda si zítra přečtu tvůj názor na toto kolo, ale už ted jsem ráda, že ho vnímáš pozitivně, protože už se ve výběru dobrého kola "plácám" hrozně dlouho a chci to už mít konečně za sebou a jezdit :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2014
      Autor: zdenka1990
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

             

        Když ho koupíš chybu neuděláš, vypadá dobře.
        Ráno bych si přivstal abych byl první ve frontě :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Tractiona 26 jsem měl od r. 2000 až do letoška, kdy mi ho ukradli a byl jsem s ním maximálně spokojenej. A znova jsem šel do Authora. To, že se jedná o ne moc dobrá kola je nesmysl. Rámy, které se vyrábí v Číně používají i jiní "výrobci" kol a osazení nemá s Authorem nic společného. Vždy záleží na výbavě konkrétního modelu a geometrii rámu, který Vám bude vyhovovat. Takže pokud jste si ho vyzkoušela, líbí se Vám, tak není co řešit. Za tu cenu to není špatná volba.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2014
    Autor: Spathodus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Takže píšu z jiného počítače, snad se to povede odeslat:
    Tohle kolečko v provedení 26" mi několik roků sloužilo jako cesťák natěžko - měl jsem nosič vzadu i vepředu. Koupil jsem ho proto, že na těchto kolech objeli Johnové svět (s pevnými vidlicemi), takže jsem si řekl, že to bude dobrý cesťák. Jezdilo vždy skvěle a vždy mě dovezlo, nikdy mě nenechalo ve štychu (to ale ostatní moje kola taky).
    To moje bylo ještě osazené Shimano Deore, teď je Alivio - to ale vůbec není na závadu, mám alivio na jiném kole a je rovněž vynikající. Jediné změny, co jsem tam udělal: vyměnil jsem kliky 44/32/22 zubů za "cestovnější" 48/36/26, no a potom také vidlici - dal jsem časem epikona, protože ta původní přece jenom byla podstatně méně citlivá, hlavně v zimních měsících ztuhla (ty ale nejspíš v zimě jezdit nebudeš).
    Dnes tohle kolo už nemám, prodal jsem ho - mám těch koleček povícero a všechny se už nějak nevešly...
    Jednoznačně mohu doporučit :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Ještě jednou jsem se teď podíval na technickou specifikaci - ono to má deore, pouze smyk je alivio - to je vynikající :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Děkuju všem za hodnocení kola, jsem asi pevně rozhodnutá si ho koupit. Můžu se ještě zeptat, na jakou velikost rámu to vidíte? Měřím 165 cm - podle tabulek v přiloženém odkazu by mi měla sedět vel.18...tu jsem zkoušela projet v prodejně a v pohodě, měli i vel.20, ale ani ta se mi nezdála špatná - nepřipadala jsem si tam nijak našponovaná, nic...ale i tak by byla si lepší 18 že? :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2014
    Autor: zdenka1990
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Na tvoji výšku velikost zhruba 16 - 17". Pokud je rám kratší, tak by snad šla i ta 18. 20 už určitě ne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

             

        Pokud je mi známo, tak toto kolo se vyrábí jen v 16,18 a 20...pravda, 16 jsem nezkoušela, tu na prodejně neměli..tak ted nevím, nasadil jsi mi brouka do hlavy :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2014
        Autor: zdenka1990
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

               

          Jj., díval jsem se na velikosti, teoreticky jsi tak na pomezí 16 a 18. Záleží pak na tělesných proporcích (délka rukou, trupu), specifikaci kola (délka představce, tvar řídítek) a preferenci posetu (vzpřímený tuirstický - nataženější sportovní). To se těžko radí.
          Je jasné, že v obchodě se tě snaží přesvědčit, abys koupila to, co mají zrovna na prodejně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

               

          Pokud ti vyhovuje spíš malinko nataženější posed, tak může být 18, trochu se to dá srovnat představcem. Pokud ale preferuješ vzpřímený posed, tak bude lepši rám 16 a u něho můžeš dát trochu delší představec. Představec vol až potom co se na kole trochu víc svezeš a budeš vědět co by ti víc vyhovovalo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

               

          A já myslela, že 18 je pro mě to pravé :-) Je mi jasné, že se mě v prodejně snaží "oblbnout" protože hlavně chtějí prodat, jak budu s kolem spokojená já, je až tak netrápí...Ještě mě napadlo, že bych si mohla zkusit vel.16 na letošním modelu Author traction asl 2014, to by mohlo být proporčně podobné a v prodejně mají všechny jeho velikosti. Model pro rok 2013 se už špatně shání v menších vel. Co jsem koukala na netu, většinou mají už jen 20, proto se mi možná snaží vnutit tu 18...uvidíme, zkusím letošní model a pak se rozhodnu...Co se týče posedu, jsem spíš cyklistický turista, než sportovec, takže posed spíše vzpřímený...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2014
          Autor: zdenka1990
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

                 

            Pokud máš možnost, určitě zkus.
            Rám na letošním i loňském je stejný.
            Ještě mě napadlo srovnání s pánským modelem, ale letos už se dělá jen 27,5" a 29", loňský má ve velikosti 17" stejnou délku jako dámský ve 20". Takže nic pro tebe.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

         

    Ještě se chci zeptat, kdybych náhodou nesehnala model z roku 2013, což se může stát, protože je prakticky všude vyprodaný, kromě pár eshopů, kde mají všechny velikosti, ale za plnou cenu necelých 22.000 kč, je letošní model podle vás stejně dobrý jako z předešlého roku?
    např.

    http://www.cyklocentrum.cz/kola/damska-horska...!parametry

    Já tam nějak častěji vidím osazení Alivio a celkově se mi prostě 2013 zdá lepší ( jo jsem ženská, takže 2013 je pro mě zajímavější i vzhledově, je fakt krásná, model 2014 mě vzhledově nějak nebere :-))

    Jinak máte někdo zkušenosti s objednáním kola přes eshop? Sice jsem původně chtěla do kola vrazit max.15.000, ale uvažuji, že tu 2013 koupím i za plnou cenu 22.000, i kdyby měla být přes net...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2014
    Autor: zdenka1990
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Koupě kola na netu - výhoda je, že kolo je levnější, než když ho koupís v kamenné prodejně.
      - nevýhoda, že dojde částečně rozebrané v krabici a nikdo na něm neudělá záruční prohlídku. Takže pokud to zvládneš sama nebo máš někoho, kdo ti to složí a oservisuje, je to v pořádku. Taky reklamace jsou složitější.
      Osobně jsem přes net kupoval kolo 2x. Jednou to bylo na e-shopu, který měl kamennou prodejnu v 60km vzdáleném městě. Takže jsem si pro kolo zajel osobně, stejně tak na garanční prohlídku.
      Podruhé to bylo z e-shopu hodně daleko, takže servis jsem si dělal všechen sám. Reklamace jsem naštěstí řešit nemusel.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      Rozdíi mezi modely 2013 a 2014 je jen v řazení. 2013 - Deore, 2014 - Alivio. Takže rozdím minimální, to bych až tak neřešil. Ale 22 tisíc, bych za takové kolo určitě nedal, za to nestojí.
      http://www.cyklo-kucera.cz/detail/466/2/1

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

             

        To s těma 22 tis. je zřejmě překlep. Všude to kolo stojí necelých 18 a to už není na model 2014 zase tak moc.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2014
        Autor: Spathodus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

               

          Původní katalogová cena modelu 2013 byla 21.990Kč.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

                 

            Beru zpět. Jen 21.590,-.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

           

      No a co tady?
      http://www.bike-net.cz/detail/damske-horske...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Autor: Aar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction ASL - kvalitní kolo?

             

        Jsi Bůh, vůbec nechápu, jaktože mi tento obchod unikl, hledala jsem na eshopech přes heureka.cz, ale tento mi to nenašlo a mají dokonce všechny velikosti! :-) Děkuji moc, vážně! :-) Hned v pondělí letím do prodejny otestovat ten model 2014 ve vel.16 a hned objednávám :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2014
        Autor: zdenka1990
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024