reklama

Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

Zdravím,
jezdím hodně na kole a šikla by se mi nějaká aplikace na logování tras do Nokie N5230(využívala by gps nokie). Povaluje se mi v šuplíku, tak bych pro ni našel uplatnění. Teď používám androidí smartphone, ale tam jde brutálně baterka dolů :-((tu používám GPS Tracker-výtečný). Tak jsem uvažoval že bych rozběhal N5230, kde mám stáhnuté mapy celé Evropy na SD. Ideální by bylo, kdyby šlo nastavit interval logů, online pohyb na nokia mapách a export trasy buď do gpx nebo kml(ono je to vlastně jedno do čeho ale aby to exportovalo ujetou trasu). Taky by nebylo na škodu, kdyby se daly importovat i předchozí ujeté trasy(kdyby si chtěl daný trip člověk zopáknout). Pokud byste měli nějaký nápad, či vlastní zkušenost s nějakou aplikací, tak mi dejte vědět, dík.-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.06.2014
Autor: Brada
  • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

         

    Trekbuddy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

           

      Zdravím, díky za podnět...už jsem se po TrekBuddy díval...bohužel se mi nedaří to instalovat do mé Nokie N5230 :-( Má to Symbian S60 5th edition fw, ale i když stáhnu ze stránek www.trekbuddy.net poslední verzi pro tento fw, tak mi to píše hlášku o neplatnosti certifikátu nebo že aplikace není podepsána. Mohl bys mě navést jak to instalnout, případně po SZ nebo po mejlu ev. skypu? díky
      p.s. ještě mám dotaz, umí trekbuddy použít přímo mapy nokie co mám stáhnuté na SD?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Brada
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

             

        Aplikaci jsem používal naposledy na své N73, což jsou tak tři roky a od té doby si zbla nepamatuju. Ale je k tomu docela slušná komunitní podpora (i česky, je to česká aplikace). Vím že se to na fóru řešilo a je tam popsaný workaround.

        Mapy Nokie používat neumí. Trekbuddy se mi jeví jako už poněkud zastaralý. Ale má výhodu že je v Java takže se dá rozchodit i na Symbianu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

               

          Právě proto ho chci použít...ta 5230ka mi leží v šuplíku, tak bych pro mi měl aspoň využítí ;-)
          Když stak se zkusím poptat tam přímo na foru...kdybys náhodou zapátral v paměti a vzpomněl si na ten postup, hoď mi to pls do SZ, díky ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2014
          Autor: Brada
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

                 

            K vektorům Nokie nikoho zcela určitě nepustil a nepustí, hlídají si to jako konkurenčí výhodu. Takže mapy tam budeš muset nahrát odjinud (můžeš nastahovat nokií mapy jako rastr a používat ten, akorát je to mnohem větší, má pomalejší vykreslování a neumí je natáčet).

            Myslím že jsem musel stáhnout a nainstalovat nějaký certifikát. Ale fakt si to už nepamatuju. Možná že jsem ten problém ani neřešil a narazil na něj náhodou když jsem řešil něco jiného.

            Já schválně kupoval telefon s výměnnou baterií, dělají (už i OEM, od výrobce) zvětšenou baterii se zvětšeným futrálem. Takže teď vozím takový telefon a když display rozsvítím jen občas, tak pohodlně vydrží celý den. A když ne (více než 20 hodin v provozu) tak tam mám za dvě minuty čerstvou rezervní baterku. Má to jedinou vadu- záznam trasy je rozdělen na dvě části :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2014
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou aplikaci na GPS logování do Nokie N5230?

         

    http://www.sports-tracker.com/#/home

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2014
    Autor: Spathodus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024