reklama

Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

Ahoj, mám dotaz :-)

1/ potřebuji nové pláště, jenže si nevím rady. Zatím jsem vozil Continental CountryRide 700x37. (prý 635 g)
Kromě jednoho píchnutí jakýmsi šíleným trnem bez problémů.

Čím ho nahradit? Ideálně něco, co trochu vydrží, ne moc těžké a ať nemusím lepit :)
jezdím hodně po asfaltu i polňačkách, ale v poslední době se nějak nevyhýbám ani lesním cestám.

v přijatelné ceně jsem našel třeba:
Michelin Transworld sprint 700x40
http://www.kupkolo.cz/plast-cross-michelin...

Ritchey Z-Max SHIELD Comp 700x35
http://www.kupkolo.cz/plast-cross-ritchey-z-max...

Continental cyclocross race 700x35
http://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

Schwalbe CX Comp KevlarGuard 700x35
http://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...
ale má doporučený tlak jen do 4,5 baru, ale je zase lehčí než ten co mám teď :-)

nemáte s něčím z toho zkušenosti co se týká výdrže?
s "hladším" vzorkem to bude víc odsýpat na asfaltu, ale zase budu v lese z kopce brzdit i očima, jako teď, že? :-D

2/ a ještě jeden "technický"... jak velký rozdíl je mezi řetězy HG50 a HG70? v ceně asi 30 kaček.
HG50ku mám na kole teď, výdrž zatím 3.000 km, jsem na třetím zoubku na měrce.
HG40 mi vydržela cca 1.000 km.

3/ a ještě k převodníkům - ten malý 30ti zubový mám trochu pokřivený. mám ho sundat, nacpat do svěráku a narovnat? případně ho trochu opravit kladivem? :-D
nebo dá se koupit i samostatně nový, třeba i o nějaký zoubek menší? je chycený 5 imbusy, od středu po šroub je to cca 4 cm. nevím, co přesně se tam měří...

4/ převodníky jsem sundával v úterý, trochu je opucoval. ledaže teď mi zas při záběru škrtá lehce ten velký i s klikama, vychyluje asi o 1mm. sundat kliku, pořádně opucovat a vrátit zpátky?

Díky moc!
Brůča

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.05.2014
Autor: Bruca
  • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

         

    Pláště používáme Shwalbe marathon originál, konkrétně tenhle
    http://www.bikeway.cz/katalog/zbozi/komponenty...
    a nemůžu si na ně v nejmenším stěžovat, na to jak dostávají zabrat na různém povrchu a cestách tak vydrží docela hodně a bez defektů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

         

    Ad pláště:
    Jezdil jsem cx comp na cyklokrosce. Slušně jedou jsou lehké a defekt jsem zatím něměl. Zadní se sjel po necelých 6000km (vážím 70kg). Dělají se i širší, tuším 40mm.

    Rětěz:
    U řetěru HG nevím, ale IG-51 mě vydržel kolem 3500km a IG-71 kolem 4500-5000km.

    Převodník můžeš zkusit srovnat, ale nevím jak pochodíš. Nový se dá koupit, buď originál nebo spíš Gebhart. Tam ti i poradí, co vlastně potebuješ.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

           

      ty cx comp na koloshopu vychází na 219, což by byla fajn cena i na těch 6000 km. byť mám metrák, takže bych musel v půlce přehodit přední se zadním. u těch continentalů jsem to tak taky udělal, najeté na nich mám taky těch +- 6000 a zatím drží. ale už mám 2 cm na šířku úplně hladký pruh bez vzorku, takže to v lese nějak hůř brzdí :)

      když dám "lepší" řetěz na "horší" kazetu, nezruším zas dřív tu kazetu?
      IG a HG se liší jen povrchovou úpravou, ne?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

             

        HG řetěz je na HG převodníky - IG řetěz na IG převodníky. :-)
        IG se dělali někdy před 10 lety, musel bys to na nich mít napsáno.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

         

    U krossového pláště by mi vadil maximální tlak 4,5 b u toho posledního modelu, přece jenom při jízdě po silnici raději foukám na 5,5 - 6 b :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

           

      Taky foukám přední 5,5 a zadní 6 a je to asi nejlepší. Kolo dobře jede a plášť se nepoškozuje a nehrozí procvaknutí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

             

        já to právě na benzince taky foukám přes 5. ono mi to stejně během 14 dní ujde tak na ty 4...
        co by se stalo, kdybych na ten plášť, kde je psaných 4,5 nafoukal 5,5? :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2014
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

               

          To nevim, už je to o dost víc. Ty moje mají psané max. 6 nebo 85 psů, foukám na maximum a výborné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

         

    a co tyhle?

    Schwalbe smart sam 700x37
    http://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

    nebo
    Schwalbe rapid rob 700x35
    http://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

    mělo by to jít foukat do 6 barů, což už by šlo

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

           

      tak jsem nakonec vybral ty Smart samy... nosnost 100 kg, foukat se to dá na 6 barů, takže snad to bude OK.

      lákaly mě i ty cx comp, ale mají malou nosnost, prý jen 70 kg. a když naložím sebe a brašny...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2014
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

             

        Dobřes vybral, SmartSamy jsou zatím to nejlepší na co jsem narazil (jen mám širší a foukám míň), přilnavost super a životnost dobrá.

        Převodník jsem měnil za 22z duralový od Gebhardta, ale prd vydržel. Tak mám teď stejně velký ocelový, u takhle malého je rozdíl v hmotnosti zanedbatelný (i když váží o 50% víc).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2014
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

               

          Souhlasím. Vybral bych je také.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2014
          Autor: magic1000
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

         

    hmmmm.... najeto 1200 km a zadní plášť mám nahladko. kdepak je asi chyba?
    jezdím teda převážně asfalt, ale tohle jsem nečekal. i levná Kenda Kwick mi vždycky vydržela víc.
    Vepředu mám ještě tak milimetr vzorku - zhruba polovina proti původnímu.

    takže asi zadní dojezdím do zimy, pak stejně nasadím kendu klondike a na jaře budu shánět nové.
    čím to nahradit?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

           

      Já jezdím už roky kontíky, a jsem s nima spokojenej. Ty jsi jezdil taky kontíky, a byl jsi s nima spokojenej.Tak co řešit ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2014
      Autor: cykliska
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové pláště 700x35 - 40C, řetěz, převodník :)

           

      Jak v kopačkách běhat po betonu a divit se, že jsou špunty pryč. Každá guma má své určení. A pokud má být přilnavá v terénu, tak zas nebude extra odolná na hrubém tvrdém povrchu. Závodní speciály pro auta jsou třeba jen pro jeden závod. Nějaké šporculánky ti můžou zase vydržet deset let.
      Na asfalt pořiď Marathony, nebo něco podobnýho a budeš spokojenej.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

309 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024