reklama

Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

Tak vám už několik dnů přemýšlím o tom, jestli nějaký (školský?) zákon umožňuje absolvovat tenhle typ rychlostudia. Bakalář přece normálně trvá tři roky - kde se tedy najde, že to někdo může udělat za rok?
Mám teď na mysli jeden konkrétní případ - budoucího ministra Chovance. Já si tak nějak myslel, že tahle nová vláda bude nějak jiná, že tam nebudou podvody a lumpárny... a ejhle Chovanec!
Jsem toho názoru, že president by měl mít možnost nejmenovat určitá individua na tyhle vysoké posty - Parkanová ("Proč jste se rozhodla pro pandury? Protože se mi líbí, méééé"), Peak (představitelka nezvolené strany), Chovanec. Mně se Chovanec nezdá být nějak přehnaně chytrý, spíše vychytralý...
A co je to ten "institut celoživotního vzdělávání"? To se jako vystuduje základka za 6 roků, maturita za 2 a vejška za rok?

[ Zpět ]
Datum: 23.01.2014
Autor: Airline
  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

         

    Asi jsi nestudoval na vysoké, ale...

    Pokud jsi dobrý a studium žereš, tak si můžeš požádat o individuální studijní plán, který Ti umožní udělat to, co se Ti zlíbí. Takový studijní plán potom dáš ke schválení prorektorovi pro studium, který to většinou automatický schválí a ty jedeš dle svého plánu.

    Nebo je druhá alternativa, že ke klasickému semestru si domluvíš individuálně absolvování dalšího předmětu s vyučujícím konkrétního předmětu.

    Osobně jsem zvládl udělat za jeden semestr dva semestry (byl jsem tenkrát přes zimní zkouškové v nemocnici, tedy jsem měl povoleno dodělat ziimní semestr v letním semestru).

    Pokud máš znalosti z daného oboru, tak klidně můžeš udělat celé studium za rok a úplně v klidu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

           

      Položím tedy otázku polopaticky: Jak může takovej debil vystudovat za tři měsíce?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2014
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        Nevím, neznám ho a neznám ani jeho studia kdy, kde a jak studoval. Poptej se přímo ve škole.

        Tady to nemá smysl řešit.

        PS: Jinak těžko bude debilem, když bude ministrem. Intelektuální nedostatečnost bych u něj nehledal, spíše morální nedostatečnost.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        Paradoxně čím větší debil tím to vystuduje daleko snáz než nějaký vědátor.

        Vědátor se totiž snaží věci porozumět a pochopit daný problém, což zabere spoustu času.
        Debil se o to vůbec nepokouší, tomu jde ryze o udělání zkoušky, takže něco nasaje a po zkoušce to vyplivne. V tomto případě jde jen o čas.

        Bohužel, současné vysokoškolské vzdělávání nahrává spíše tomu druhému způsobu studia.
        Nápor studia a čas, po který se to musí zvládnout, vůbec neodpovídá času, který by průměrný člověk potřeboval k hlubšímu pochopení problému.

        Když jsem před 4 rokama nastupovala na VŠ, navíc na VŠ, ke které jsem do dé toby vzhlížela s úctou, měla jsem hodně ideálů. Ty mě ale přešly hned v 1. semestru.
        Zjistila jsem, že dnešní studium na VŠ je hodně degradované. Dřív mít titul znamenalo hodně a hodně velkou váhu mělo i to, jakou školu kdo vystudoval.
        Dneska?!? Každému je úplně jedno, kdo jakou školu vystudoval, hlavně když má titul před a za jménem. Mnohé názvy škol člověku ani nic neříkají.
        A jestli se budou do budoucna vyžadovat VŠ studia i pro dělnické profese, tak VŠ vzdělání klesne ještě níž než je dnes.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Studovala jsi někdy na vysoké?

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                 

            Ano, právě že jsem studovala.
            Loni 31.1. jsem dělala státnice Bc. na FEL ČVUT.

            Dovolila jsem si studium ve vyšším věku a musím říct, že to byla obrovská zukušenost.
            Hlavně jsem si z očí sejmula růžové brýle, kterými jsi předtím na VŠ hleděla.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                   

              Tak potom nechápu, proč píšeš takové voloviny.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.01.2014
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                     

                Žádné kraviny, to je ale realita.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.01.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                       

                  Sorry, tak možná ve Tvé hlavě.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.01.2014
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                         

                    A s čím konkrétně nesouhlasíš?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.01.2014
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                           

                      Protože opomíjí filozofické, ekonomické a sociální aspekty rozdělení studia na bakalářský a navazující studium, které ji -třeba- dopřály dostudovat to, co dostudovala.

                      Ono je to toliko komplexní a těch debat jsem si na VŠ užil a užívám, že už mě otravují...

                      Prostě jedním slovem klasické pohledy na neznalou problematiku.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.01.2014
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                             

                        Tak soustředila se jen na faktický stav... a mám dojem, že ten mimo nebyl.
                        Co mám v této souvislosti chápat pojmem "filozofické aspekty rozdělení studia" si naprosto neumím představit...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.01.2014
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                             

                        Co prosím myslíš těmi filozofickými, ekonomickými a sociálními aspekty?!?

                        Začala jsem studovat ve 45 letech kombinované studium a šla jsem studovat jen ze svého vlastního rozhodnutí. Nic a nikdo mě k tomu nenutil. To, že jsem nakonec studovala FEL ČVUT bylo dílem náhody, ale jsem ráda, že jsem mohla studovat právě tady.

                        Ekonomické aspekty?!? Tak ano, díky tomu, že jsem doposud VŠ nestudovala, mohla jsem si ty 3,5 roku ještě odstudovat zdarma. Tudíž nemusela jsem si platit studium. Co jsem si ale musela platit, to bylo mé volno - neměla jsem nárok na studijní volno, takže jsem vše řešila v rámci dovolené nebo jsem si musela čas strávený studiem napracovat.

                        Sociální aspekty?!? Při studiu jsem musela odpracovat svých 40 hodin týdne a musela jsem se standardně starat i o rodinu. Ani v jednom ani v druhém jsem žádné úlevy neměla.
                        Jediné, co jsem doma prosadilo bylo "uklízí se až po zkoušce".

                        Dovolila jsem si luxus - studovala jsem jen a pouze pro sebe, a to mi umožnilo vidět školu i jinak než jen jako "ústav", který MUSÍM z nějakého důvodu navštěvovat,protože na mě někdo chce, abych studoval(a).

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.01.2014
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                             

                        Hlavně ty sociální aspekty rozdělení studia by mě zajímaly.
                        Náhoda tomu chtěla, že v naší ulici je víc dospělých s nějakým titulem než bez něj (18:15), tak jsou u nás diskuse o vysokoškolském vzdělávání docela častá. Ale tvoje odpověď mi přijde hodně mlhavá.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.01.2014
                        Autor: petrp
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                           

                      Třeba o víkendu jsem narazil na tuhle bakalářskou práci:
                      https://otik.uk.zcu.cz/bitstream/handle/11025...
                      Bakalářka je dle mého na úrovni nějakého předmaturitního semináře. Kdyby tohle vytvořily naše děti, těžko by s námi doma vydržely, byly by zdrojem posměchu.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.01.2014
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                             

                        Já ti nevím, ono na té škole nešlo jen o přednášky (které jsem až na výjimky poctivě vynechával, protože buď jsem se nudil, nebo naopak nestačil chápat) a cvičení (ta byla povinná a flákat to nešlo), ani o ty práce a projekty, ale o celkovou atmosféru vysoké školy, studentský kolektiv, atmosféru zkoušek, a vlastně celý ten komplex pěti let života.

                        Naučit se myslet pod extrémním psychickým zatížením, některé zkoušky byly fakt záhul, naučit se bojovat, přijímat křivdy, nevzdávat to, a proto nás končila tak třetina těch, co do prváku nastoupila. Za těch pět let se člověk naučil "naučit se na zkoušku" téměř cokoliv a klidně to pak zapomenout, praktických věcí použitelných v životě se člověk nenaučil tak mnoho ale naučil se přistupovat k věcem jak se říkalo "inženýrským způsobem" který od praktického přístupu průmyslováka je malinko jinačí.

                        Celé tohle formování vysokoškolsky vzdělaného člověka vyžaduje čas, 60 zkoušek všechny se štěstím neuděláš, prostě je to proces.

                        Mám za to, že u VŠ absolventa nejde totiž primárně o objem látky, kterou se naučí, ale o tréning a průpravu metody získávání informací, jejich třídění a zpracovávání a využívání a taky o nácvik umění svoje si tváří v tvář zkoušejícímu obhájit.

                        Proto je klidně možné zhustit objem učiva do kratší doby, ale tím se ztatí ty další aspekty, které VŠ studium, kromě samotných znalostí, přináší a člověku do budoucna pomáhá snadněji se orientovat.

                        Nelíbí se mi co se děje, nelíbí se mi nahrazování zkoušek tváří v tvář zkoušejícímu systémem anonymních testů a jsem vděčný, že jsem studoval v systému, kdy vazba učitel - žák byla velmi silná, zvláště v pátém ročníku specializace. Nestudoval jsem "nějakou VŠ" ale mosty u Schindlera a Pechara a to mělo význam a stále si mnohé jejich věty pamatuji a připomínám.

                        Skola nemá být rychlokurz.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.01.2014
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        na Plzeňských právech by mě to nepřekvapilo.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Autor: chopper
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

           

      Pokud je mi známo, Air vystudoval pětiletý obor KD na FSv ČVUT se specializací na betonové mosty. Tentýž obor jsem absolvoval o rok později, jen se specializací na ocelové mosty.
      Moc hejbat s učebním plánem nešlo, nebyl žádný systém kreditů a volitelného nebylo skoro nic, snad neslovanský jazyk. V pátém ročníku, když si vybral specializaci zase nastoupil předepsaný seznam předmětů, který se lišil podle specializace, některé předměty byly společné do konce studia.

      Byl to dobrý systém a znalosti našich absolventů byly na úrovni PhD z ciziny. Měl jsem to možnost po listopadu porovnat, byl jsem na škole v belgickém Liege a v Anglii ve Warwicku.

      To co s vysokým školstvím provedli je humus. Stačilo vypustit marxismus a nahradit něčím užitečnějším. Garantuji ti, že naší školu byd za rok, ba ani za tři, neudělal. Ani bys za tu dobu nestačil nakreslit ty projekty.

      Dneska každý, co má tříletou pomaturitní nástavbu, se považuje za vysokoškolsky vzdělaného, vymysleli absurdní titul bakalář a mám podezření, že to všechno proto, aby v statistikách to vypadalo, jak moc se zlepšila úroveň vzdělání a kolik nám přibylo lidí s VŠ diplomem, neboť bakalářskou ročníkovový slint jest mylně označován za diplomovou práci.

      Ono je to celkem šumák, protože nějaký pseudotitul neznamená, že něco umíš, a za to se jinde, kromě státní správy, platí.

      Ale rozumím Airovu postesknutí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        Přiznám se, že těch debat už mám za sebou tolik, že už se k tomu nebudu vyjadřovat.

        Přesto i Vy jste museli mít nějakého toho borce na škole, který dělal "rychlokurz". Třeba mě učil jeden z jádra, který vystudoval FJFI za 5 semestrů Ing.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Neznám jediného na našem oboru.
          Rychlokurzy snad fakt nebyly (byla léta 80tá), byli lidi - sportovci - co měli nějaký ten individuelní plán, ale ti nestudovali náš pětiletý obor, vybírali si čtyřleté, na stavárně nejčastěji obor "ekonomika a řízení stavebnictví" (mimochodem, tenhle obor studoval v 89tém známý odklaněč a ministr Martin Kocourek, učil jsem ho, a bavil jsem se tím, jak vypouštěl ze svého životopisu to "stavebnictví" a tvrdil, že studoval obor "ekonomika a řízení na ČVUT, a přitom vystudoval tak na stavebního rozpočtáře)

          Jestli byli nějací politicky tlačení studentíci, a proslýchalo se to, tak ti byli na mnohem snažší VŠE nebo na právech.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                 

            Souhlasím. Osobně jsem zažil v 80. letech jednoho politicky tlačeného studenta, vyfasoval jsem ho do své skupiny v chemickém inženýrství, kde se hodnotila celá skupina. Takže díky tomu tenhle předmět prolezl, jak to dělal jinde, nevím. Ale všichni si odkroutili alespoň ty čtyři roky než se dostali k diplomu.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2014
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                   

              Tak tento člověk byl prof. a studoval v šedesátých.

              To je dobrý joke! FJFI z politických důvodů. :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 23.01.2014
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        Nechci se dotknout nikoho, kdo poctivě vystudoval bakaláře, nicméně k tomu, jak píšeš "absurdní titul bakalář" - já si v tomhle myslím totéž, ona ta polistopadová devastace našeho vysokého školství asi souvisí se vznikem naprosto idiotských krajových univerzit (každý kraj svoji univerzitu), které mají nízkou úroveň, s naprosto idiotskými obory, nedávno jsem viděl v TV úplný stádo rektorů...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Autor: Airline
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Možná, když máš dělat políra nebo zakládat papíry do tiskárny někde na ouřadě je ta tříletá nástavba střední školy postačující.
          Nedovedu si ale představit, že by nějaký tenhle polo-vysokoškolák dělal třeba ocel nebo beton, vždyť ty 3 roky jsme studovali vlastně jen theoretické předměty a k odborným jsme se dostali až v tom 4tém a 5tém.

          O množství absurdních oborů snad raději ani nemluvit. Jsem z toho otrávený, na druhou stranu, zodpovědně mohu prohlásit, že třeba moji mladí kolegové nejsou zase špatně vzdělaní, ale ti všichni mají úplnou VŠ a Ing a ne jen tu nástavbu.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

         

    Ono je to trošku jinak.
    Povinná je jen školní docházka po dobu 9 let, jakékoli další studium už lze časově zkrátit či prodloužit na zákaldě dohody.

    Na absolvování toho Bc. studia máš danou školou vypsané určité předměty - povinné a nepovinné a podmínky pro jejich absolvování.
    Škola to má u bakaláře rozvržené do 3 let (s určitou vizí, jak je to zvládnutelné), ale pokud jsi schopen to zvládnout třeba za týden a rektor ti to povolí a profesoři jsou ochotni tě vyzkoušet, pak můžeš mít titul třeba za týden. Resp. můžeš mít uzavřené studium za týden, ke státnicím musíš ve stanovených termínech.

    Tímto se nehodlám nijak zastávat rychlostudia pana Chovance. Z mého pohledu jsou 3 měsíce dost málo. Ale je otázka, zda to bylo zcela nové studium nebo mu byly nějaké "předměty" uznány z jiného studia.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

         

    Pokud v kurzech celozivotniho vzdelavani absolvoval predmety, ktere jsou soucasti bakalarskeho studia oboru, ktery delal, tak mu je normalne uznali, cimz mohl postoupit rovnou do tretiho rocniku. Takoveto uznavani absolvovanych prednasek je na vsech vysokych skolach bezne.

    V ramci institutu celozivotniho vzdelavani jsou vypsane prednasky, na nichz si ucast platis, a na zaver dostanes nejspis absolvujes zkousku a dostanes nejaky certifikat.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2014
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

           

      Potom délka studia na bakaláře jsou v tomto případě 3 měsíce + doba studia v kurzech. Svým selským rozumem považuji pana Chovance za naprosto geniálního, stačí mu jen desetina času toho, co jiným trvá 3 roky.Jen s podivem, že svět o něm ještě neví.Nebo rozsah k nabytí titulu bakalář je na úrovni znalostí získaného za 3 měsíce.V porovnání s 5letým studiem na vysoké,je to smutné.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2014
      Autor: zazvur
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

             

        Nevim, kde jste vzali 3 mesice, protoze se vsude uvadi 9 mesicu, coz je normalni delka posledniho rocniku. A ty pocty mas dost blbe, kdyz tam mas neznamou dobu predchoziho celozivotniho vzdelavani, kterou pak zanedbas. To celozivotni vzdelavani bylo jeden rok, takze je sice divne, ze by za jeden rok celozivotniho vzdelavani odstudoval tolik predmetu, jako za 2 roky bakalarskeho studia, a osobne tomu neverim, ale je to o neco min divne, nez ze by bez predchoziho studia vystudoval bakalare za 3 mesice, jak se tady nekteri snazite tvrdit. Takhle vznikaji z neoverenych informaci famy, ktere s pravdou nemaji uz nic spolecneho.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2014
        Autor: lucierut
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Jak bych to jen řekl. Čistě logicky máš pravdu. Puntík.

          Bohužel se tomu zdráhám uvěřit, těch rychlostudentů je v politice nějak mnoho a tak má p. Chovanec v tomhle smůlu i kdyby byl křišťálově čistější než Standa G.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Omluva, samozřejmě, ve vztahu k Chovancovi tam mělo být uvedeno 9 měsíců, já si to uvědomil až po odkliknutí.
          Nicméně otázka trvá: v Uhříněvsi máme podobného génia - Martin Langmajer (ODS), jeden z Behmových radních na magistrátu - rovněž institut celoživotního vzdělávání...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Autor: Airline
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                 

            V celozivotnim vzdelavani muzes studovat jakekoli prednasky, co skola touto formou nabizi. Kdyz nevime, co tam Chovanec konkretne studoval, tak je tezke k tomu neco rikat, ale odstudovat 3 roky bakalarskeho studia za 2 kalendarni roky (1 rok celozivotniho + 1 rok radneho studia) je realne pro skoro kazdeho cloveka, kdyz se tomu hodne venuje.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2014
            Autor: lucierut
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                   

              Hodně bude záležet na oboru.
              Mám vystudovanou přírodovědu, kombinaci matematika-fyzika. Matiku bych si opravdu troufala stlačit celé pětileté studium do jednoho semestru a zvládla bych to. Pro člověka, který tomu opravdu rozumí je zde velmi málo paměťového studia a i ty nakonec dávají tolik logického smyslu, že pokud vím, o čem např. příslušná definice je, dokážu ji dát dohromady i z hlavy a nemusím ji umět nazpaměť, a vše další už se odvodí. (Zato pro člověka s menším matematickým nadáním to opravu mohou být noci a noci tvrdého šrocení.)
              Na fyziku, která sice logická je, ale teoretického základu je v ní taky hodně, už bych si takhle levou zadní netroufala.
              A u předmětů postavených na technických projektech či hromadě načtené literatury už ty možnosti zkrácení prostě narazí na fyzické limity...
              Takže bych ten pohled "nadaného matematika studujícího matematiku" moc nezobecňovala na jiné obory.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.01.2014
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                     

                Nemluvim o zkraceni 5 let na 1 rok ale o 3 na 2. Ty 3 roky jde normalne vystudovat i dalkove k zamestnani, takze tam rezervy jsou.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.01.2014
                Autor: lucierut
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                       

                  Opravdu si myslím, že bude hodně záležet na oboru. U takové medicíny, veteriny, architektury, kdy i běžní studenti makají po nocích, až se z nich kouří, je prostoru minimum... (jasně, uvedla jsem obory, které ani nemají bakalářský mezistupeň ani se nestudují dálkově, leckde jinde to bude jednodušší - ale pořád platí, že těch oborů, které lze zkrátit bez újmy na kvalitě není až tolik - zvlášť když vynecháme i ty, kde by kvalita nebyla ani v řádné délce).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.01.2014
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                         

                    Bavime se konkretne o pravech. Kamarad studuje prazska prava (magisterske studium) k celemu pracovnimu uvazku a naprosto v pohode a ma jeste dost volneho casu. Obzvlaste pokud se clovek o oblast studia zajimal i predtim, nebo se necim podobnym zabyval v praci, tak mu to studium da mene prace nez cerstvemu absolventovi gymplu.

                    Proste vystudovat pravnickeho bakalare se zamerenim na verejnou spravu za dva roky jde.

                    Howght.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.01.2014
                    Autor: lucierut
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

                           

                      Tak to si přestavit umím, vzhledem k tomu, že mám právničku dceru.:-)))
                      Ta se v prváku odstěhovala k příteli do Prahy, tam taky, aby se odděleně od rodinného rozpočtu uživila, chodila na půl úvazku do práce... a dojížděla do školy do Brna. (A to ještě brněnská práva mají v celostátním srovnání velmi slušnou pověst, žádná Plzeň...)
                      Nicméně zrovna to bakalářské studium práv je opravdu jen v podstatě specializovaným kurzem, s vysokoškolským vzděláním má společného pramálo...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.01.2014
                      Autor: Ifča
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

               

          Dosaď si v mém příspěvku místo 3 měsíce, 9 měsíců. Smysl příspěvku zůstává.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.01.2014
          Autor: zazvur
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak "vystudovat" bakaláře za tři měsíce? :-)

         

    Prvním krokem je rozhodnout se (vy)studovat někde úplně jinde :)
    Krokem druhým je vybrat školu je je poměr "kvality názvu" a "utajitelnosti co a jak jste studoval" co nejlepší :)
    Krokem třetím je pak být skromnost sama a takový titul uvádět jen v nouzi nejvyšší, žádné vizitky atd...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2014
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024