reklama

Foťák ze zimy do tepla :-)

Co se stane s digitálním foťákem, když ho budu mít v zimě venku a potom ho vezme do teplé místnosti? Vysráží se uvnitř voda? Poškodí se tam něco?
Ptám se proto, že v sobotu jedeme s Ane na týden na běžky, tak jestli mám na tůry brát foťák :-)

[ Zpět ]
Datum: 06.02.2013
Autor: Airline
  • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

         

    Nemelo by se s nim stat uvnitr nic. Mne se vzdy jen zapari zvenku, kdyz ho vytahnu uvnitr studeny. Ber fotak, at se pak muzes pochlubit, jak tam bylo krasne. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2013
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

         

    To víš, že ho to nevylepšuje, ale obyčejnýmu foťáku to příliš neublíží. Pokud to není nějak extra utěsněné, tak nějaké vlhko by se mohlo dostat k bateriím a ke kartě. Foťák tahám v zimně na kolo a nijak moc se nerosí. Po návratu stejně vyndám baterie na nabití, protože v mrazech za provozu dostávají fest zabrat a mezitím nějaká vlhkost odvětrá, jinak to neřeším.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

         

    Maximálně ho venku před dveřmi šoupni do neprodyšného pytlíku.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

           

      Proč? To by z toho pytlíku (a foťáku) musel být vyčerpaný vzduch, aby tam nebyla vzdušná vlhkost...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2013
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

             

        Ani ne, vlhkost se na foťáku vysráží ne tím, že se ohřeje, ale tím, že ochladí okolní vzduch natolik, že z něj vypadne vlhkost. Je-li foťák zabalený, vlhkost se vysráží zvenku na tom pytlíku.

        Osobně tohle neřeším, takže je to jen teoretická úvaha, ale snad správná.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

               

          Je správná. Odjakživa se doporučovalo foťák přinesený zvenku mít zabalený a chvíli počkat, aby se teplota srovnala s okolím. Pak už není problém. U filmu a mechaniky to byl velký problém s vlhnutím emulze a rezu na hejblatech. Ani digiťáku voda neprospěje.
          Dneska foťáky "stárnou" rychlejc, než se stihnou opotřebovat, takže to tak kritický nebude. Ale jestli mu chceš udělat dobře a nechceš riskovat nějaké oxidace a poruchy, dopřej mu tu aklimatizaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

                 

            Ja mam dva fotaky, kazdej v extra termosce. Jeden ze zimy do tepla a druhej z tepla do zimy. Je to parada.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2013
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

                   

              Dík za vaše rady :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 06.02.2013
              Autor: Airline
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

                   

              termoska je k prdu, tam ti ta zima vydrží do příštích vánoc a nevybalíš ho v teple nikdy :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 06.02.2013
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

         

    To máš stejné jako s mobilem :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

           

      Mobil nepoužívám :-)
      Jinak asi ode mě zbytečný dotaz - sedla na mě nemoc, že bych někam jel - vpodstatě vyloučený, takže tu dovolenou musíme zrušit, Ane sama odmítá jet. Dost mě to mrzí - hodně se na ty běžky těšila...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2013
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

             

        A přitom, kdyby Tě nechala doma, mohl jsi udělat nějakou další práci.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Foťák ze zimy do tepla :-)

           

      Nebo s kytarou... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2013
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024