reklama

Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

Majitelé dětských přívěsných vozíků budou moci vyjíždět se svými dětmi na silnice i cyklostezky bez obav z postihů a pokut. Poslanecká sněmovna dnes definitivně stvrdila novelu silničního zákona. Projednávání zákona trvalo celkem devět měsíců, zákon se tedy doslova rodil, a to stejnou dobu, která uplyne od početí k porodu dítěte.

Datum: 04.05.2012
Autor: Redakce
  • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

         

    Jezdim na kole dost. V zime v lete a nutim k tomu svoje deti. Ale pokud bych do toho mel co mluvit, zakon bych neschvalil, ba naopak, privesne voziky za kolem na silnicich bych ZAKAZAL !!! A proc ? No prave proto, ze kolem sebe vidim co cesti ridici dokazou a NIKDY bych svoje dite na silnici do tohoto voziku nedal, protoze mam svoje deti RAD ! A to nemluvim o tom, ze kdyz vidim rodice na kole s vozikem, tak Ti naopak maji pocit, ze moho

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2012
    Autor: 569810
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -16
    • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

           

      Jestli máš takhle moc rád svoje děti, tak jsi je snad ani neměl přivádět na svět !! Víš co na ně číhá všude nebezpečí ? V autech (uvnitř), na přechodech, na hřištích, na louce (klíšťata)...a co teprve takové vážné infekční nemoci a jednou třeba (nic nepřivolávám) třeba rak ? Porovnej si statistiky a posuď, kolik úrazů a úmrtí je z vozíků a kolik z různých jiných činností i nečinností.
      Sám žádný vozík za kolo nemám, ani jsem neměl. Připadá mi ale trošku hloupá tahle přeopatrnělost. Marně totiž pokaždé přemýšlím, jak jsme my mohli přežít dětství a jak se mohlo lidstvo dožít dnešních dnů :-)

      Ještě bych dodal, že je to jen o vzájemné ohleduplnosti a o rozumném používání těch vozíků.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +16 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

           

      Nechápu Tě... :-/ Ale zajímalo by mne teda kde a jak ty děti na kole chceš vozit...

      Jo, a ještě jedna věc, místo toho aby se hlídaly a především trestaly všechny ty nebezpečné sviňárny na silnicích, jinými slovy UMRAVNILI NĚKTEŘÍ TI MAGOŘI ZA VOLANTEM, OHROŽUJÍCÍ VŠECHNY OKOLO, tak to vyřešíme tím nejvíce pohodlným způsobem, aneb zakážeme pohyb po silnicích všem "slabším", že jo ??? Nemám slov :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

           

      No vidíš.
      A v tom je právě to kouzlo.
      Vozíky ti nikdo nezakazuje ani nepřikazuje. Když ty je nechceš použít, tak je prostě nepoužiješ. Jiní chtějí, tak je použijí.
      Já osobně bych se nedrncala s dítětem mladším půl roku ve vozíku dvacítkou přes kořeny a šutry. Podle mě je takové dítě na tohle příliš křehké zboží.
      Také bych s ním jezdila po frekventovaných silnicích co nejméně, protože ani mně osobně by asi nevonělo sedět ve vozíku a nechat kolem sebe svištět auta.
      Předpokládám, že nějak podobně budou uvažovat i jiní rodiče.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2012
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

         

    Reagovat na nesmyslné názory lidí co chtěli a chtějí za každou cenu zakázat vozíky mě už nebaví.Ale vždycky se naštvu a musím....:-)
    Proč někdo vůbec uvažuje o někom kdo má dítě ve vozíku jako o nezodpovědném???Co je to za drzost ve světě kde ročně zahyne třeba v autě tisíce dětí???Je snad každý kdo vezmě dítě do auta nezodpovědný??Proč jsou tak na ráně vozíky??Je demokracie,tak nechte na rodičích posoudit co je a není pro jejich dítě nebezpečné!!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2012
    Autor: kolovozik
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

           

      Tak jsem si přečetl všechny reakce a souhlasím s vámi mimo autora 569810. Taky hodně najezdím na kole, tahám za sebou přívěs, ale se psem, děti už mám tak velký, že jezdí autem. Vozík má všechny náležitosti co má mít, včetně praporku a řidiči mot. vozidel mě objíždějí velkým obloukem. Autor 569810 pravděpodobně patří do kategorie těch řidičů, co nemají na silnici co dělat a takových bezohledných je potřeba se zbavit. Jinak naši drazí politici zase schvalují něco co sami zřejmě nepoužívají. Do současné doby jsem neslyšel ani jeden případ, že někdo s přívěsným vozíkem dostal pokutu za to, že s tím jede kde nemá. Předpokládám, že v tomto mají policajti rozum na správném místě se srovnáním s politiky. Snad jsem na nic nezapoměl, tak mnoho pěkných výletů s vozíkem i bez něho.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2012
      Autor: 2179154
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

             

        Bóže, jak by bylo na světě krásně, kdybychom my lidé vyčítali těm ostatním, těm konkrétním, jen to, co skutečně špatně udělali.
        Shrnu:
        1.569810 nepsal nic, z čeho by šlo usoudit, že je řidič motorového vozidla, natož, aby z toho šlo usoudit, že by na silnici neměl co dělat. (Mimochodem z nějakého důvodu ten svůj příspěvek nedopsal:-)
        2. "Jinak naši drazí politici zase schvalují něco co sami zřejmě nepoužívají" - to je snad pro vozíky dobře, že navzdory tomu, že je někdo nepoužívá, tak je schválí:-))
        3. Kdo chce s vozíky jezdit, bude s nimi jezdit jako před schválením, na věci se nic nemění.
        Prosím, neudělejme tady z toho zase téma "zlý, idiotští řidiči, versus hodní moudří cyklisté".
        Takhle to fakt v životě nechodí:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2012
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přívěsné vozíky čekají už jen na podpis prezidenta

         

    A je podepsáno, takže i ti největší poctivci v dodržování předpisů už můžou vyrazit a provětrat vozíky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024