reklama

Zimní oblečení na kolo

Ahoj. Tak co jezdíte i ted v zimě na kole? Jaké oblečení maáte abyste nezmrzli? používáte i čepici pod helmu ? Jaké rukavice? Narazila jsem na supr oblečení na zimu na kolo..líbili se mi takové zateplené rukavice a práve ta čepice pod helmu

[ Zpět ]
Datum: 07.02.2012
Autor: Terezka25
  • Re: Zimní oblečení na kolo

         

    no nekcej. :-O A jaká je to značka?? Já znám jen jednu tu pravou, ale to určitě nebude ona, že ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2012
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní oblečení na kolo

         

    Jo jezdím a docela rád, mám zimní kalhoty a teplé ponožky, dvě trika, mikinu a bundu, a začátkem zimy se mi zalíbily takové zimní rukavice a tak jsem si je pořídil a fakt jsou bezvadný a taky mám čepici pod helmu a vážně v ní není zima.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2012
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní oblečení na kolo

           

      Ty teplý ponožky ´sou teplý furt, nebo jen když se v nich pohybuješ?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2012
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní oblečení na kolo

           

      Na kole v zimě nejezdím a obdivuju, jak někdo jede. Mě je stále zima, ať se balím a kombinuju jak můžu. O to víc se pak těším na jaro.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2012
      Autor: karasín
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní oblečení na kolo

             

        To já se taky těším na jaro a moc, ale když je hezká zima, tak se občas rád projedu po lesích, proti zimě se dá oblíct.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2012
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní oblečení na kolo

               

          Tak tak. Nekdy si rikam, ze lepsi zima, nez vedro v lete. Proti zime se da oblect, proti vedru se neco vymysli hur... :)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2012
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zimní oblečení na kolo

                 

            Jo, velký vedra taky nemusím, jak to jde nad 27, tak už mi to nedělá moc dobře.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zimní oblečení na kolo

                 

            nooo, to se zas dá svlíct, ne? :-)
            Je velmi příjemné se ochladit při vyjížďce koupáním.
            Můžeš se ochladit koupenou zmrzlinou po cestě.
            Můžeš se ochladit studeným pivem někde na zahrádce.
            A celou dobu se kochat živoucí přírodou a těšit se z energie a pohlazení od sluníčka.

            Kdepak, já prostě radši léto...
            (byť nepiju pivo ani nejím cukr a tedy ani běžnou zmrzlinu)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2012
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Zimní oblečení na kolo

                   

              Nemyslel jsem prijemne letni teplo, ale vedro a horko. Svlikat se muzes jen do te doby, dokud jeste na sobe neco mas, kuzi uz ze sebe nestahnes (ani by sis nepomohl, protoze ta dela pro termoregulaci, co jen muze). S koupanim souhlasim, ale nekdy je takove vedro, ze vylezes z vody a zpotis se snad jeste driv, nez uschnes. Atd.
              Kdyz je fakt poradne vedro, tak ani ta priroda kolem neni moc zivouci... zar pres poledne, ani ptacek zpevacek nepipne, kytky maji svesene listy... a pohlazeni od slunicka vypada spis jako pokus te na miste zabit (upect ve vlastni stave). Jo, tohle vedro. Tesit se ze slunicka zvladam jen tak do 30°C ve stinu. :)
              To je ale pekne presne k tematu "zimni obleceni", co? (Treba to pomysleni aspon nekoho zahreje). :)

              Jinak samozrejme nic proti, ja mam leto MOC rad. Ale nic se nema prehanet. Mozna si taky trochu "nerozumime", protoze bydlime kazdy trochu jinde - ja v jedne z nejteplejsich a zaroven nejsussich oblasti republiky - tropicke dny, kterych je jinde treba jen par za leto, tady mame nekolikrat casteji a nekdy treba tyden dva v kuse. Pamatuju i dny, kdy se koupanim neochladis, protoze mas pocit, ze voda je snad teplejsi nez ty. Pamatuju treba i to, jak jsem si jednou spalil vnitrni stranu stehna o horni ramovou trubku, rozpalenou od slunicka (ne vylozene do puchyre, ale cerveny a bolestivy to bylo jeste druhy den).
              :)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2012
              Autor: Andrej
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zimní oblečení na kolo

                     

                to má nejspíš každej jinak.
                Mě bylo asi největší vedro na kole v Chorvatsku přes poledne. Nepříjemný to ale bylo nejvíc pro to, že kůže není zvyklá na takové horko a musel jsem se matlat krémama, což nesnáším :-(
                Jinak vedra snáším poměrně dobře a v podstatě asi docela rád.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.02.2012
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Zimní oblečení na kolo

                       

                  Nápodobně... Vedro během výletu se dá vždycky nějak operativně eliminovat, třeba na chvíli vjet do stínu lesa a tak, v lepším případě zaparkovat v nějaké té hospůdce ;-) V zimě je naopak kosa úplně všude, to se člověk asi moc neohřeje nikde. Včetně těch hospod, které mnohé z nich fungují jen v letní sezóně nebo otvírají až v době kdy jsou už místní štamgasti doma z práce, tzn. za tmy, kdy těch cyklo výletníků taky už moc nejezdí...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.02.2012
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Zimní oblečení na kolo

                         

                    Do vaší teplé dvojky se rád přidávám. 30 nad nulou? Začínám se těšit, že se trochu zahřeju.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.02.2012
                    Autor: Zden42
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Zimní oblečení na kolo

                           

                      sakryž chlapiska, vy mi normálně mluvíte z duše. Léto, palmy, piňakoláda, tahyťááánky B-), ba ne český holky a český pivíčko u českýho rybníka to nemá prostě chybu.

                      Nicméně pravda je že tělo zvládá v letních hicech teplotu regulovat jen do nějaké teploty, pak to už nezvládá. V zimně se dá celkem dobře proti zimě bránit, protože v dnešní době jsou technologie na takové úrovni že člověk se o prochladnutí nemusí obávat. Ale ty vrstvy co má člověk na sobě tak dělají člověka nemotornějšího, alespon mě to tak připadá.

                      Já mám třeba ted v trěch mrazech na sobě jen triko mikinu a bundu a když jdu třeba do mírnějšího kopce nebo do schodů tak se v tom potim jako dveře od chlíva.

                      Každopádně souhlasím že třicet nad nulou je lepší než třicet pod nulu alespon nejsou hrudky v mogulu :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 09.02.2012
                      Autor: Ozzák
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní oblečení na kolo

         

    Anoooo, Terezka, ta tady chybela :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní oblečení na kolo

           

      ... když není námraza, tak jezdim na kole do práce i v zimě. A při ranních teplotach pod +10, už měním cyklooblečení za zimní turistické. Tedy péřová bunda do -30, rukavice do -10, kalhoty softshell (s dlouhými spodky), boty zatim na letní turistiku :-) Ale v zaloze jsou i težké, celokožené... A přilba je také zimní special, zn.Bell, s kuklou (pokud jedu do obchodu, tak radeji s čepicí) a ochranou krku a ust (zimní multifunkční šátek). Minulou zimu se mi osvečil i winstopperová ochrana tváře, bohužel ji letos nemůžu najít (nehrozí vlhnutí u nákčníku).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2012
      Autor: šerpa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní oblečení na kolo

             

        Bell... Jak mmůžeš nosit značku Bell... Copak nevíš, že NEJ je jen Rogelli?!? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní oblečení na kolo

               

          ... di s tim Rogelli už do ...
          Střešovic!

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2012
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zimní oblečení na kolo

                 

            Do Střešovic mi nic takového nesmí :o)))
            Ale mohla bych ti to poslat na Kladno :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zimní oblečení na kolo

                   

              ... by ti nebylo líto peněz za porto?

              [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2012
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zimní oblečení na kolo

                     

                Dobře, tak na dobírku, jak je libo :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 09.02.2012
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní oblečení na kolo

         

    jezdím de fakto celoročně. U oblečení je přes zimu potřeba hlavně vrstvit a požívat funkční prádlo, které nenatáhne pot do sebe. Takže vrch - funkční tílko, jedna až dvě vrstvy funkčních trik s dlouhým rukávem (používám Benger, případně Moira - v tomto případě u větších mrazů občas i funkční mikina Moira). Na to membránovou tenkou bundu Author. Na nohy membránové čapáky, v případě opravdu silných mrazů (cca pod -10) i funkční spodky. Na ruky okolo nuly membránové rukavice (FORCE Windster), při nižších teplotách pak lyžarské rukavice opět s membránou. Na nohy pak dvoje funkční ponožky (Moira, tloušťka dle teploty, normální tretry a přes ně pak návleky - do nejnižších teplot používám neoprenové Force) No a pod přilbu dle teploty buď čepička Moira duo, níže pak kukla, případně kombinace obojího. Každopádně se takhle dá bez problémů i v -15, nejkritičtější jsou pak ale prsty u rukou a nohou.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2012
    Autor: žíža
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní oblečení na kolo

           

      Jo nohy jsou největší omezení doby jízdy. Protože jsem zatím nekoupil zimní tretry, po půlhodině jízdy začnu "cítit" prsty a za další půlhodinu je naopak necítím, jak jsou zkřehlé. Proto v současném počasí omezuju vyjížďky na hodinové :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2012
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní oblečení na kolo

             

        tak já se přiznám, že ty prsty u rukou jsou pro mne asi kritičtější. Asi přece jen neoprenové návleky na tretrách udělahí více, než zvládnu membránovýma rukavicema na prstech u rukou.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2012
        Autor: žíža
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní oblečení na kolo

         

    Na tělo 4 vrstvy, tenké rukavice a na ně nějaké cyklo zimní, na nohy kalhtoy z neprofuku pod ně spodky, na hlavu 2 čepice a helmu, na nohy tenké a tlusté ponožky, zimní tretry a pro sichr návleky a i silniční výlety proti severáku při -10°C jsou v pohodě. Jen ta líca mrznou, ale člověk si po pár km zvykne.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2012
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní oblečení na kolo

           

      vyzkoušej kuklu z funkčního materiálu. Ta moje sice není asi nic moc - předloni kupovaná na benzině (ta jejich akce se zbíráním kupónků) - ale i tak je to opravdu na "líca" velká pomoc. Minulý týden jse ji sice nemohl natáhnout přes pusu anébrž mi led z dechu mrzl přímo na ní (holt -16, co člověk může chtít), ale i tak na zbytku obličeje krásně hřála

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2012
      Autor: žíža
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní oblečení na kolo

             

        Kukla mi rozhodně chybí a sháním se po nějaké. Hlavně mi jde o ochranu krční páteře, na kterou při jízdě nepříjemné fouká. Ale líca asi budou mrznou dále, protože se sháním po takové, která má odkrytý celý obličej, ale jak jsem psal po pár km si člověk zvykne.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2012
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní oblečení na kolo

               

          Já používám tohle a Infit tube a nemůžu si to vynachválit, natáhneš to na hlavu na krk, protě jak potřebuješ, na zimu je to vynikající. Na obrázku jim chybí ta nejdůležitější možnost, maska, ochrana krku.
          http://www.a7termopradlo.cz/p361-0340-tube

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024